Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
коа станав денес окапав некои три саати па пауза, па пак, па пауза,и еве сеа седнат сум пред PC од 22:00, а сеа е 2:30 и така скоро секој ден... :)Дали е тоа зависност?:)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
auuuuuu jas sum zavisna od mirc i moram da priznaam deka stanav zavisna od forumov...a pcto ne bas...pojse mi e do netot,ali iako zvuci kretenski koa ne kucam dolgo vreme(2-3 dena)me fakja safra i si kucam u prazno na pr. si crtam testaturi ili na izgazeno pc...
bolna rabota e,priznavam!
 
V

VirtualA

Гостин
Јас сум зависник од интернет, а не од компјутери, али пошто нема интернет без компјутер, испаѓа дека сум и од тоа зависник :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
За вас незнам ама јас секој ден минувам по 12 саати пед компјутер и да сум н аработа и да несум и знам дека сум зависник од интернет и компјутери:raz:
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
uf...definitivno mi bese poarno koga nemav net doma.Compot go vklucuvav samo koga trebase da zirnam nesto..da pustam nekoe cd i sl...a segaaaaaaaaaa...od kako imam adsl.....q q q...uzas.Po cel den da se sedi pred comp. A ovoj forumot pa...leleeeeeeee...cista zaraza:) I den i noc mozete da me najdete doma na stolicata pred comp:)

Zaklucok : ZAVISNIK OD NET!!!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epten previshe eve sea malce se odmaram edno 1 mesec bez pc i najiskrajno tapa mi e
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Koga nemav internet ne go ni uklucuvav kompjuterot a sega...po celi denovi i noki sum na nego.Mislam deka nema da mozam da ziveam bez nego:)
 
Член од
28 декември 2005
Мислења
7
Поени од реакции
0
I od internet i od kompjuter sum zavisen. Stanuvam sabajle i go uklucuvam komp. ako voopshto sum go isklucil vecerta.
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Sega e 5.30 a 12 clenovi i 18 gosti na kajgana................Ne ne ne sme zavisni nikako............:pos:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Marlboro-light напиша:
Sega e 5.30 a 12 clenovi i 18 gosti na kajgana................Ne ne ne sme zavisni nikako............:pos:
само што сакав да го напишам истото:pos::pos::pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Marlboro-light напиша:
Sega e 5.30 a 12 clenovi i 18 gosti na kajgana................Ne ne ne sme zavisni nikako............:pos:
Тоа е друже, некои форуми може да сањаат за толку членови во ова време.

Да не се курчам, ама мило ми е што сме ве навлекле на кајганава! :twisted::wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
awe luge zavisni sme ama jas sum zavisno sreken posho ima 5ka luge na forumov
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Acid напиша:
Тоа е друже, некои форуми може да сањаат за толку членови во ова време.

Да не се курчам, ама мило ми е што сме ве навлекле на кајганава! :twisted::wink:
СРАМ нека ви биде .... ДИЛЕРИ НА ЈАЈЦА ....:angry2:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
jas porano ne bev zavisen od netot...bev zavisen od pcvo. I sea se desava staam ADSL i stanuvam zavisen od netot a ne od pcto. Koga neam net, pcto mi stoi ukluceno max. pola saat, a vaka po 25 saata dnevno da ne recam i povekje...e sea kaj mene ne e zavisnosta do toj stepen da crtam tastaturi i sl. :pos: ali tuka sum nekade. BYE
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Acid напиша:
Тоа е друже, некои форуми може да сањаат за толку членови во ова време.

Да не се курчам, ама мило ми е што сме ве навлекле на кајганава! :twisted::wink:
ќе ве отепам и мене шо ме навлековте..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom