Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ко го имав компјутеров без интернет само играв и бев зависен од тоа, а од ко стадов интернет малце ги подзаборавив игрите ама кога сум дома само сум на интернет, а особено сега за летниов распуст...
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
на интернет сум зависник како дрогираш што е зависник од дрога
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Презависен, пред компјутер јадам, спијам..... мислам дека е добро да се отвори една болница за такви како нас зависници
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
CyberBop напиша:
Презависен, пред компјутер јадам, спијам..... мислам дека е добро да се отвори една болница за такви како нас зависници
И таму да има бесплатен интернет :pos:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас си признавам оти сум голем зависник.... :toe:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Не сум зависник, Web-от ми е професијата така да, со задоволство правам нешто друго у слободно време. :icon_bigg
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
JAS NESUM INTERNET ZAVISNIK!!!!!!!!!!!!!!!mozam dva dena po red da ne bidam na net,i nisto ne mi e.....
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Зависна сум од компијутер премногу, а уште појке од интернет.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Zavisnichka sum od internet i toa golema! Koa bev na odmor me fati kriza. Sakam da surfam po-pomalku-ama posilno e od mene! Sekoj den sum NAJMALKU tri-cetri saati na internet bezpotrebno! Rofl,help:)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
голем зависник сум од компјутеров и нетов дури и на одмор коа одам морам дневно да седнам у некое нет кафе барем 2 саати
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
И таму да има бесплатен интернет :pos:


ејј па забавно би било така..хахахах:pos2:
btw ке кажам декаааа прееемн сумм зависна од нет...вчера немав неколку саати и одма ојдов го платив и ми рекоја до вечер ке дојди иииии не ми се чекаше 2 3 саати и одма во нет кафе се нацртав ко некоја маната...коа ке излезам во град едвај чекам да се вратам и исто како Fatty и bogo прам,уште нерасонета го пуштам ком итн итн..нема лек:)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
epa sum zavisen i toa mnogu
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Зависнице сме и од интернет и од компјутери. Јас лично сум бил во ситуација да бидам подолг период и без двете, првата недела е најтешко:se_ molam-ама после тоа се смирив и се сетив на сите работи што ги правев како помал кога игравме низ маало по цел ден.Тогаш комјутер дома немав.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Бев невероварен зависник од компјутери и нет а особено од форуми!
ама беа тоа времиња... сега веќе заборавам да го проверам дури серверот од шо не ми се седи покрај компјутеров :star:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom