Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
бев у болница праев операција на слепо црево,бев 3 оделение и коа ме пуштија од боледување татко ми ме пречека со дрес од Арсенал црвен дрес со JVC напишано кај градите и бели ракави со лавот од премиер лига
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Тивка ноќ 29 May 1991 , сите по своите домови бидејќи следува најголемиот настан кој некогаш сум го доживел ...проследена со воздишки кои ја не бев способен да ги праем и наместо мене ги правеа мојот татко и неговите пријатели, но се беше додека Панчев не го даде петиот пенал за Црвена Звезда и победи со 5-3 , тогаш се расипа тивката ноќ и јас летав во воздухот и ја почуствувам таја енергија што го дава тимот.
Е и од тогаш сум за Звезда ама пак тогаш само бев 1година ...и кога пораснав сакав да навијам за најдобриот т.е за најдобриот фудбал што некој тим го игра. Па така сезоната 97-98 се заљубив во Арсенал... имав пеперутки во стомакот кога Симан го дигна пехарот во воздухот (идол ми беше), никогаш нема да ја заборавам таја генерација на Беркамп, Љубенрг, Виера, Tони Адамс а и Кану. Од тогаш сум за Арсенал а и ги памтим почетните години како доста фустрирачки бидејќи три години Манчестер ни га земаше титулата пред нос а и во понова историја тоа ни се дешава. Вечно проклетство.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
после ПОБЕДА, се Партизан (таткоми навиваше за нив), па Јуве дека црно-бели ко нив, па Арсенал дека црвено-бели ко Победа и на крај Барса ко најјаки на светов:helou:!!!
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Се сеќавам дека почнав да гледам фудбал на 5 год. тогаш бев за Барса,ама кога потпораснав малку видов дека Реал М. играат подобро од Барса(у тоа време)па почнав да навивам за нив се до едно финале во лигата на шампионите(не се сеќам коа год. беше)кога играеа Манчстер и Реал.Цел натпревар Манчестер играеше подобро и поарактивно и на крај на утакмицата кога се очекуваше судијата да свирне Реал несакајќи дадиа гол.Па после тогаш така ми падна жал што Манчестер изгуби што почнав да ги гледам само утакмиците на Манчестер по што видов дека Манчестер се The Best !!! [Happy End]
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Се сеќавам дека почнав да гледам фудбал на 5 год. тогаш бев за Барса,ама кога потпораснав малку видов дека Реал М. играат подобро од Барса(у тоа време)па почнав да навивам за нив се до едно финале во лигата на шампионите(не се сеќам коа год. беше)кога играеа Манчстер и Реал.Цел натпревар Манчестер играеше подобро и поарактивно и на крај на утакмицата кога се очекуваше судијата да свирне Реал несакајќи дадиа гол.Па после тогаш така ми падна жал што Манчестер изгуби што почнав да ги гледам само утакмиците на Манчестер по што видов дека Манчестер се The Best !!! [Happy End]
Како си почнал од друга година за Интер.:pos2::pos2:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Челси си ги симпатишав отсекогаш. Мислам дека официјално почнав да навивам за нив една година пред да дојде Абрамович во сезоната 2002/03. Тогаш тренер беше Раниери, а играа Кудичини, Десаи, Бабајаро, Лампард, Тери, Мелкиот, Зенден, Хазелбанк, легендата Ѕола... Сите тогаш навиваа за Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен, јас не сакав да бидам како нив, навивав за тогаш послаб клуб, но уште тогаш гледав колкава е желбата кај тие играчи... ја гледав фанатичноста на навивачите... а уште повеќе почнав да навивам кога дојде Абрамович и сите го намразија Челси, па ја за инат...
А да, и на дресот имаа(т) мое омилено животно - лавот! Малку и вмровски аспект има, хаахаха
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Од 2004 почнав да гледам фудбал. Пред тоа иако немав ниту еден натпревар гледано "навивав" за Интер само за да сум спротивно од тимот на сестра ми и да ја нервирам:)

Но тогаш сите другари и другарки беа за Милан и секојдневно слушав Кака, Шева, Дида, Пирло, Гатузо па решив да гледам Рома - Милан. Ме импресионираа со играта и од тогаш за мене постои само црвено-црниот дрес:pipi:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Кога Барселона беа мислам 15-16 на полусезона (ако грешам нека ме поправи некој )и кога ги донесоа Роналдињо,Жили,Ларсон... и на крај завршиа 2 ..:vozbud::vozbud::vozbud:
А пред тоа имам за Арсенал и Милан навивано, ама бев многу мал не разбирав оти имав дресови од нив..:smir:
П.С Барселона во срцето и никогаш не планирам да ги сменам ..:smir: :helou:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Татко ми е голем љубител на фудбал и уште од мала слушам како зборува за Звезда. Не само татко ми туку и дедо ми ја обожавал Звезда па и јас како дел од фамилија секогаш ќе сум со Звезда.

Кога бев помала го прашував татко ми за кого навива (која боја на дресови носат) како ми кажеше тој за тие бев и јас ама ни имињата не им ги знаев на фудбалерите. Секој ден во школо прво се зборуваше за фудбал. Другарка ми беше за Челзи а јас не ни пратев фудбал, но еднаш кога отидов кај неа имаше вклучено некој натпревар (дерби) во кој играше Челзи. Победи Челзи и бев многу среќна и чекав да отидам во училиште да ги зафркавам другите што изгубија. Од тогаш ги пратам натпреварите на Челзи, ги подржувам најмногу и секогаш ќе навивам за нив. Сега речиси сите женски во одделението сме фанови на Челзи.
Татко ми е фан на Манчестер па дома е хаос. Кога победува Челзи на глава му се качувам,а кога ќе изгуби не ми се седи со него :kesa:

:helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Обично навивам за послабите па така се трефна ја глердав утакмицата Милан-Дортмунд куп на уефа 2001-2002 полуфинале и тогаш швабиве ба многу јаки и у двомечот беа подобри од Милан . Милан тогаш имаше многу јаки првотимци албертини пирло сержињо руи коста козмин контра хозе мари инзаги шева итн итн. Милан го имав следено и од поодамна и ме импресионираше играта на Бобан легенда можеби и он е најголемата причина што навивам за Милан !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
кај мене еден фудбалер беше причината да навивам за Рома, нормално Франческо Тоти заради него ја засакав и Рома, највеќе ме импресионираше со решавачкиот пенал против Холандија, кога го изведе во стилот cucchiaio и го понижи Ван дер Сар пред полниот стадион, тогаш Италија беше поразена од Франција но Тоти беше прогласен за играч на турнирот, од тогаш Тоти и Рома се во моето срце:helou:

 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Kao pomal negde 4 odd mislam bev ne gleav mn mn fudbal , i onaka si menjav tv stanici i nemase niso si se zagleav fudbal italjansko prvenstvo na telma igrase Juventus so nekoja poslaba ekipa, i onaka mi se dopadna epten igrata na juve (tepase so 3-0) i otogas pocnav redovno da gi sledam , da kupuvam dresovi i sl.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
после ПОБЕДА, се Партизан (таткоми навиваше за нив), па Јуве дека црно-бели ко нив, па Арсенал дека црвено-бели ко Победа и на крај Барса ко најјаки на светов:helou:!!!
Na prvo mesto Pobeda ,a posle Zvezda (Rajko Mitic)--mu go nosam prekarot:)Kako mal bev dobar fudbaler i mnogu mi vikaa sum igral kako Rajko Mitic,i pocnav da se interesiram za nego,i razbrav deka toj bil prv kapiten na Crvena Zvezda,i od togash sum za niv,nekade okolu 90-te godini(plus i crveno beli dresovi imaat)..Ponatamu sum za Atletiko Madrid,kako treta ekipa,poradi bojata na dresovite,uste od vremeto koga tamu trener beshe Radomir Antic....Parma (zolto- plava kombinacija) -boite na tutunski---Koga vo prvata godina po vrakanjeto vo prva liga vo kupot go pobedi Inter...Liverpool isto go sakam i dosta se!!Ali pred se Pobeda!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Навивач на Реал не се сеќавам баш како станав тогаш такви беа и времињата сите навиваа за Реал освојуваа се што може да се освои некаде тоа беше 98 год. времиња на Иеро,Кампо,Мориентес,Раул тимот газеше се пред себе денеска тоа што се случува со Манчестер тогаш исто беше со Реал друг тим за кој навивам е Македонската гордост ВАРДАР:helou: за Вардар почнав да навивам ради КОМИТИТЕ:pos2:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Na prvo mesto Pobeda ,a posle Zvezda (Rajko Mitic)--mu go nosam prekarot:)Kako mal bev dobar fudbaler i mnogu mi vikaa sum igral kako Rajko Mitic,i pocnav da se interesiram za nego,i razbrav deka toj bil prv kapiten na Crvena Zvezda,i od togash sum za niv,nekade okolu 90-te godini(plus i crveno beli dresovi imaat)..Ponatamu sum za Atletiko Madrid,kako treta ekipa,poradi bojata na dresovite,uste od vremeto koga tamu trener beshe Radomir Antic....Parma (zolto- plava kombinacija) -boite na tutunski---Koga vo prvata godina po vrakanjeto vo prva liga vo kupot go pobedi Inter...Liverpool isto go sakam i dosta se!!Ali pred se Pobeda!
Митич битно е шо песнава "извини женска најмила" важи и за тебе!!!:smir: а за другите екипи шо не ни се софпаѓаат не е битно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom