Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Јас се секавам дека уште во трето или второ одд на еден другар му купиле дрес од Гигс-Манчестер утд.и изгледа и тој беше воедно и првиот мегународен тим за кого знаев.И некако ми легна на срце од тогаш (а исто и на другачето) па ден денес големите средби ако сме во можност ги гледаме заедно.ЃАВОЛ ФАН ОД КОГА ЗНАМ ЗА ФУДБАЛ

Втор тим ми е Барселона. од кога почнав да го следам Манчестер,голман на Барса беше Витор Баиа. (пошо името ми е Виктор.) И онака по детски пат или радост се вљубив и во Барса.исто и за неа навивам во срцето али сепак....Ѓавол си е Ѓавол

па ако се секавате на тоа како се 'вљубивте' во вашиот тим,постирајте...

пиис
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Од финалето 1999 во ЛШ.Манчестер играше против Баерн.Баерн водеше,но на крајот знаете што се случи :vozbud:

И од тогаш сум фан на Манчестер Јунајтед и кога е шампион и кога е трет на табела
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сите ми ја полнеа главата со Манчестер, Ливерпул, Реал, Барселона и слични на нив, но мене од почеток Челзи ми станаа симпатични, со преубавиот син дрес (спонзор Аутоглас беше тогаш ако не се лажам), а во нападот Густаво Појет и Џанфанко Зола... Најстар гол на кој се сеќавам за Челзи е оној на Појет против Сандерленд, по лежерната асистенција на Зола... Едноставно ми се залепи тимот на срце, со Зола, Појет, Визе, Фло, Бабајаро...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Од финалето Реал - Јуве во ЛШ. Брат ми е за Јуве, и цело време Јуве ова Јуве она, по што ја од инает почнав да навивам за Реал. Од тогаш па наваму се знае, мадридиста у душа :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не дека сум некој ватрен обожавател и навивач, ама Манчестер Јунајтед ми се омилени. Женско ко женско, го засакав Бекам и почнав да се интересирам за натпреварите на Манчестер. Потоа почнав да играм Football Manager со истиот тим и така бидна
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Беше тоа негде 1996/97 година.Имаше до мојата куќа еден авто сервис и имаше едни деца тогаш имаа негде 15-16 години и понекогаш седев со нив таму.И еден од нив еднаш ми покажа од весник дека Манчестер победиле против некој тим, а Бекам изиграл најдобро тогаш.И оттогаш се вљубив, кога играше Манчестер се сеќавам стоев здрвен, ни крв не течеше во мене:)
И така таа љубов трае се до ден денес, и ќе продолжи и понатаму.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Па беше негде 2003 или 2004та и цел мој клас беа за Ливерпул и за Челзи само 2-3ца за Манчестер.Другиот ден имаше утакмица и манчестер тепаа со фантастичен гол против Арсенал мислам беше и од тогаш сум ѓавол.:)
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Od 1997 godina sum zagrean za Mancester , zs mn. mi se svigase timot togas . Od koga znam za fudbal , fan sum na Manchester United
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Навивам за Милан од сезоната 1997/98 мислам дека беше. Сите навиваа за Јувентус тогаш на моја возраст децата (мали 6,7 години па навиваат за најјакиот) али јас одма ги сакав Милан со нивната игра таа сезона. Тренер Закерони а тимот еден од моите најомилени. Голман Абиати, одбрана Малдини, Костакурта, Хелвег и Сала, средина Амброзини, Албертини, Бобан, напад Веа и Бироф и уште многу други. Таа сезона Милан стана шампион!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Па не знам баш мислам дека 2001 година беше кога Филипо Инзаги дојде во Милан, а пошто ја са векам Филип и по некој детски пат ги засакав Милан.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Мајка ми кога ме родила сум носел дрес од МИЛАН.
ХАХАХАХАХА:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:НЕ СЕ СЕЌАВАМ
А за Челзи сум од 5-то одделение кога првпат ги видов на ТВ
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Од пред 8 години сум за ЈУВЕНТУС ,пред тоа бев за Баерн.Почнав да навивам за него кога отидов кај еден другар а брат му го гледаше ЈУВЕ и за него навива па седнав и јас да ги гледам,ми се допадна како играјаа победија 4-0 со Торино беше мислам и решив да сум за нив.FORZA JUVENTUS
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
не навивав за ниеден клуб до 3-4 оддление додека не спомна еден другар дека има црвени ѓаволи и од тогаш до денес и додека умрам секогаш ке бидам со нив!!!MANCHESTER UNITED
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
На МТВ ги даваа премиер лигата. И кога дојде Раниери во Челзи , ја даваа Челзи Арсенал. Е од тогаш ги засакав.

А Донкастер од еден дечко на менаџерот 2002:salut:
 
N

navivacka

Гостин
Искрено мразев фудбал...не можев да помислам како некој уживаа да гледат се едно исто...топка и сите по неа како луди...

Ама го сменив мислењето потоа...случајно го здогледав Кристиано Роналдо на светското првентсво 2006 год.и ја гледав неговата игра...паметам дека натпреварот беше со Холандија...и го прашв брат ми за кој игра(инаку и тој ватрен навивач на Јунајтед)и ми кажа дека игра за нив...и од тогаш почнав да ги гледам Манчестер Јунајтед само заради него...но полека клубот ми влезе под кожа и ги засакав многу многу...

И од тогаш само навивам за нив и не ни помислувам на друга екипа...и се нервирам кога губат или зборат лошо за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom