Дали секогаш треба да се кажува вистината?

Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Вистина!!!Вистината е најдобра!!!
Ама повеќе им се верува на оние кои лажат!!!
Жалосно ама ВИСТИНИТО!!!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не секогаш. Вистината е најдобро да се каже, точно, ама има ситуации кај што мала лага, или барем притаена вистина, би била многу покорисна од голата вистина.

И да не се лажеме, сите лажеме. :icon_lol:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Nema zasto da ne se kazuva vistinata.. iskreno mislam i pokraj se i pokraj site snoseni posledici treba da si ja kazeme vistinata mozebi i ke upali onaa stara pogovorka koj priznava pola mu se prostuva! Sekogas ja kazuvam vistinata mozebi nekojpat vo poinakva forma, oblik no sekogas vistinata! Najmnogu nesto sto pocituvam e ISKRENOSTA!!!!
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
zavisi vo koi situacii treba da se kazi vistinata...aaaa tie sho lazat naj naj najjjj mn gi mrazam i mn mrazam ko ke lazi nekoj i se koolni deka ja kazva vistinata..e takvite na kraj ostanvat sami..nikoj ke gi neki...:toe::salut:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
95% од ситуациите треба. Не чини многу да се лаже. Што повеќе запаѓаш во лаги поголеми проблеми ќе си имаш подоцна.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Земајќи ги у предвид двата вида лажење/кажување вистина.
Криеш нешо у твоја корист, а се надеваш дека не би штетело.
и
Криеш работи од луѓето, работи шо ги мислиш за нив и слииично.

За второто, tralalalalala, DA.
Ко прво, животов ни е и онака пренервозен за уште да се фрустрираме ради стфари шо немаме храброст да им ги кажеме на луѓето (човечки и спонтано да им ги кажеме нормално), можда и од страв дека ќе бидеме сами ако кажеме што мислиме наместо она "стандардот".
Епа ја не се плашам, и не земам такви информации на мој товар; живеј слободно, кажи што мислиш (најчесто нормално, не секогаш, и тоа е вештина) и терај даље, направи си ја среќата, и не собирај отпадоци во душата.

А за првото, нормално дека мора да се лаже! :icon_lol::P
 

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
и јас сум за стално да се кажува вистината,и многу се нервирам кога некој ке ме излаже за нешто (али така нешто по сериозно),а не за некои ствари како - убава сум?! И сеа нема смисла да ти кажат НЕ и ај ке подлажнат ДА ке кажат..ама затоа и не ни поставувам такви прашања:)... Несакам да се лаже,ама кога мора.. btw најчесто го лажам класниот! кај беше 1vi час? - Ми затворија врата! :toe:
 
Член од
11 мај 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
NE, ima raboti za koi sto ke me prashaat a primoran sum da lazam, zatoa shto ne sakam nekoj da doznae
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Зависи. Ама сепак мислам дека треба
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Зависи за што. За озбилни работи 100%. А и за озбилни работи знам да правам мајтапи ги лажам колегите на факс. Прво викаат абе ај овај лажи, ама после некако ке се уплашат. И на крај секако вистината
 
Член од
28 април 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
ponekogas lagata e potrebna,posebno koga mozes da povredis nekoj drag ako mu ja kazes vistinata...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom