Дали секогаш треба да се кажува вистината?

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
ne vo taa smisla, na drugarka nikogas nema da ja izlazam, no sepak ima nekoi situacii koga morame da izlazeme, na primer ako spremame nesto za nekoj a toj nekoj primeti deka nesto se sprema treba da mu kazeme deka ne e tocno za podocna iznenaduvanjeto da bide kako sto sme planirale :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Во некои случаеви лагата е покорисна и подобра од вистината
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ne! Ne vikam deka treba da se laze ama nekad e bolje da se odlozi ili pak malce da se zabikoli vistinata.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
ako nekoj bi bil povreden so vistinata togas ne bi mu ja kazala sekako ako ne e nesto za zivot ili smrt
 

~~KASAP~~

God is a DJ
Член од
27 мај 2007
Мислења
824
Поени од реакции
4
Ne ponekogas e podobro da se laze malku :)
P.S ama samo malku :smir:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Vo princip ne sum nekoja si lazga i preferiram da ja kazuvam vistinata, no sekogas gledam so nea da ne gi povredam drugite i kako tie na nea ke reagiraat. Ponekogas dobro e da se izlaze, no neli se si ima granica
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Ne ponekogas e podobro da se laze malku :)
P.S ama samo malku :smir:
не понекога е погобро да се казе вистината а во останатото треба да се каазува само лага
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Секогаш не е добро да се кажува вистината. Некои работи може и да се преќутат или да се излаже малку, со добра цел нормално :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
najdobro e nekoi raboti voopsto i da ne se kazuvaat i nema da ima potreba da se laze. inaku koga ke se pocne so lazenjeto edna laga povlekuva druga i samite se gubime vo lavirintot na lagata. po nekoe vreme ni samite ne znaeme sto e vsusnost fikcija na nasiot um ili pak koja e vsusnost realnata sostojba.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Па за некои луѓе сум патолошка лажга, едноставно не можам да престанам да ги лажам
... Но имам свој круг каде што никогаш не сум се осмелила да ги излажам... Па добро, може малечки корисни лаги ама да бидат за нивно добро...
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Лажам само ако сметам дека вистината може да ја повреди дотичната особа многу повеќе од лагата.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Понекогаш не е лошо нешто да се прикрие доколку тоа е за да ја заштитиш или да не ја повредиш личноста од која ја прикриваш вистината...Исто така кога приредуваш изненадување се разбира ќе излажеш....
 
Член од
19 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
sekogas sum naviknata da ja kazum vistinata na tie sto najmnogu mi vredat vo zivotot no kaj SEKOJ mu se slu4ilo nekogo da izlaze iako toa ne go posakuval..sepak ima nekoi luge koi ne zasluzuvaat da ja znaat vistinata pa toa go zloupotrebuvaat i ednostavno ne ni posakuvaat dobro za toa 4estopati lazeme za da se zastitime samite sebesi i voopsto nekoj okolu nas :pipi:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
kako sto kazav podobro e da ne se laze. inaku ako nekoi raboti mozat da deluvaat negativno najdobro e da ne se kaza nikogas. ke e podobro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom