Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
abe nekoj vikaat od mnogu pienje gz boli...:vozbud:
Еден пијан вели: Си одам така....(хик), па кога ми се исправи тоа улицата...(хик) право у чело.

Наравоучение: сепак зависи од каде ти се исправа улицата:pos2::pos2::pos2:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нема ништо шо би оправдало неверство. Без разлика дали била пијана или не она треба да знае шо праи! Па обично коа е пијан некој седат со него другари-другарки го трезнат. А ако не е до толку пијан онда можел да се контролира.
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Нема ништо шо би оправдало неверство. Без разлика дали била пијана или не она треба да знае шо праи! Па обично коа е пијан некој седат со него другари-другарки го трезнат. А ако не е до толку пијан онда можел да се контролира.

Браво за постов.. се согласувам потполно со тебе,само да се надоврзам...ако "има" другарки или другари тогаш би биле до неа/него оти има мн идиоти кои би рекле абе остаја кој ја тераше толку да пија сега ќе одам со незе цела вечер ќе ја гледам кај што повраќа( тогаш може да се најде некое мн фино машко кое би и помогнало и би ја однело на едно кафе до дома =) )....

од ретките што верува (за поптисов зборувам =))
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Во никој случај.. Ако нејќе да вара нема ни кога е пијан.. Иако си пијан размислуваш.. т.е. знаеш што правиш..:toe:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
НИКАКО !!! според мене човек кога е пијан е најискрен, тогаш кажува и прави се што му лежело на душа или го потиснува порано, ама неверство... никако не се простува поготово под изговор пијанство
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Мене ако ме питуете... за неверство, казната е смрт. После мене може да се венча само со Македонија :) :tv: (се смеам ама... )
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Toa пијан/а бев не знаев шо праам е една голема лага ;)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Чим јас не го применувам нити оправдувам, нема за што да се дискутира :icon_lol:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Дали пијанството го оправдува неверството?

Само ако е многу многу многу „мајка и сакала да ја абортира“ грда.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
абе бев пијан/а е сметам дека е најлоша причина за да се извади било кој од било каква ситуација, а посебно нешто вакво... подобро да се признае грешката отколку да се смислуваат вакви глупи извинувања . Јас најискрено не би простил никакво неверство под било какви околности , а па уште да ми врти ваков муабет... не Game over.
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Нема оправдување за неверство, а најмалко поради пијанство.:nenene:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Кој признава пола му се простува. Ако бил пијан и другата половина се простува :baeh:.
Убедливо најтапа од сите фазони е да се скараш со девојка ти, као идеш негде ос екипа, се начукуеш и ја вараш:tapp:. Е поглупаво нема од тоа. Ај разбирам има некои само на пијано ќаруваат женски, ама да речам извини мацо, пијан бев, те изварав, е тоа на никоја не би и направил, шо сака нека ми згрешила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom