Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Tanurovski

How you doin'
Член од
21 јуни 2007
Мислења
56
Поени од реакции
4
само доколку човекот е екстремно пијан. Има и случаи каде луѓето не можат да зборат, а камо ли да мислат ко што треба
Ако се до толку пијани да неможат да зборат, се прашувам како би биле воопшто во состојба да изневеруваат. Дефинитивно НЕ. Пијанството не го оправдува неверството.
 
M

marsovka

Гостин
со оглед дека имало денови на кои едвај се сеќавам, го оправдувам алхохолот чуда прави со твоето памтење.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Зависи колку бил пијан... фала богу ако бил поднапијан не го оправдувам ама ако бил земја - ваздух и на нишо не се сеќава ни шо праел би го оправдала,,:toe:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
so ogled na faktot deka pijana licnost(bez razlika dali e maz i zena) ne rasuduva pravilno pa zatoa ednas bi oprostil..ama vtor pat:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
so ogled na faktot deka pijana licnost(bez razlika dali e maz i zena) ne rasuduva pravilno pa zatoa ednas bi oprostil..ama vtor pat:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
Има една реченица : Ако те изневерат еднаш не си крив, ако те изневерат втор пат, ти си крив.

Јас лично, што се однесува на неверството, никогаш не би простила, особено не ако се работело за пијанство. Ако не знаеш каде и колку ти е границата, воопшто не пиј, а не напрај се клен, изварај и да очекуваш дека тоа ќе те оправда и дека се ќе биде како порано. Е па нема така.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
TUKA SI VO PRAVO posebno ZA GRANICATA koja mnogu za zal(poveke mazite) NE ja znaat..steta pa taka se unistuvaat vrski..doverba:helou:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
НЕ. Кога си пијан, се’ правиш несвесно. Без размислување за последиците, како ке ти дојде :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
:nenene: Нема шанси! Колку и да си пијан, пак мислиш што праиш. Може нема следниот ден да се сеќаваш на ништо, ама во тој момент не смееш да покажеш слабост.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
:nenene: Нема шанси! Колку и да си пијан, пак мислиш што праиш. Може нема следниот ден да се сеќаваш на ништо, ама во тој момент не смееш да покажеш слабост.
Многу точно...но ја би го оправдал само ако си во лоши односи со цурата, или па таа се прави пи*ка многу спрема машкото т.е партнерот. Слободно батка начукај се и ич да не ти чуе. Повторувам, само во таков случај.:tv:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pijanstvoto ne go opravduva neverstvoto tuku e pricina plus da ne se oproste. Stom mozel da bide so nekoj i da komunicira so nego znaci ne bil tolku pijan i mozel do kaj nekade da razmisluva, plus toa pijanite najcesto go praat toa so dodeka bile trezni sakale a nemale hrabrost da go storat. A i ako nekoj te iznevere ednas ke te iznevere uste mnogu pati oti kako so vikat koga ce se nauce kuce na kasapnica tesko deka ke se odvikne.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Не би простила такво нешто, без разлика колку и да е пијан, тој сепак ги повредил моите чувства.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Не го оправдува во никој случај многу нормално. Излитено и старо оправдување. Изневерување си е изневерувње во каков и да е случај.
 

novamk

ljubovnica
Член од
4 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Oprostuvam neverstvo, poso i mene mozi da mi se sluci isto. Mozi ako doznaam ke se ljutam mnogu ali ke mi pomine. Se desavaat takvi raboti, mnogu ni otide svetot u k...c:nesvest:!
I da nesakas da izneveris na site strani gledas zeni (i mazi) edvaj cekaat nekoj da legnat.
A posebno pa ako si pod dejstvo na alkohol (ili nesto drugo) lesno covek mozi da se zavedi. :salut:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
:nenene: Нема шанси! Колку и да си пијан, пак мислиш што праиш. Може нема следниот ден да се сеќаваш на ништо, ама во тој момент не смееш да покажеш слабост.

Не се согласувам со болдираново.

Може е до мене ... ама ја кога сум пијан .. стварно НЕ ЗНАМ што правам а не се ни сеќавам фала богу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom