Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Да беше тоа изговор како што треба, сите ќе велеа дека тоа е причината поради која си го изневериле партнерот. Пијанството како изговор ми е нешто најдолно, најлејм одбрана ако можам вака да се изразам. Гласав дека пијанството не го оправдува неверството.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
не го оправдува од чиста причина што за неверство треба да имаш намера!
Ако сум решен да не варам, и да сум испил литро ракија(народски кашано), пак нема да варам!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Никако...најгрдо оправдување е пијанството
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
тоа е само лош изговор на глупи и неморални луѓе еј да се вадам на пијанство цццццццццц:tapp::tapp: па биди муж и кажи, а не да се лигушиш бев ова или она тоа е нешто што најмногу го мразам т.е лошите изговори
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Koga e nekoj pijan zosto ne jade gomna tuku mislite mu odat nakaj nekoja mindza?:sekss:
Se zavisi kaj si go nasocil pogledot,ako ti faka okoto pravi go i toa prvoto ama ne e opravduvanje deka si bil pijan?! :nenene:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Мизерно е некој да се вади на пијанство. Ништо не оправдува неверство.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Пред да ми се случи ова мислев дека ке прифатам некако и после 2-3 дена лутење ке ми помине и ке сватам.Лесно е да се збори кога не ти се случило нешто.Али од кога ми се случи да доживеам вакво нешто да видите и тоа како нема да оправдате.Имате две опции што ве курчат,првата-мртва пијана,втора-варање на пијано.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ако некој изневерува ке изневерува и трезен ко ке е....нема врска пијанството....то можи само да биди причина само за да се извајш од таа ситуација не знам кој смотан(не знам како да го наречам)ке поверува во тоа...и воопшто не е за оправдување....кога сакаш некој сакаш и пијан и трезен...
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
2
Мизерно е некој да се вади на пијанство. Ништо не оправдува неверство.
баш така ! како бре нешто може да оправда неверство, сепак тоа вадење со пијанството е одлика на слабаци :nenene:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
пффф...најглупиот изговор шо може да ти го каже девојка или дечко откако ќе дознаеш дека те изварала. коа ќе го слушнам тоа толку се нервирам шо после имам проблеми со шмекот. Катастрофално оправдување...боље нека каже те изварав ошо така ми дојде сакав. Авака коа ке ми каже некој одма мавам шамар...и после ако ми рече Ејјј абе зашто ме удри...ќе кажам Ејј извини ми летна раката...пијан сум...не знам шо праам. Несакав. Исти кур...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom