Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Абе вака секој ќе каже НЕ, ама у ситуација да имате човек кој мноогу добро знае да се лигави и да создава простувачка разнежнета атмосфера, потешко ќе биде тоа НЕ, ќе изглеа ко да е стварно така? Е тука треба да се сече.
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Дефинитивно НЕ
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Не го оправдува, нормално. :nenene:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Дали е папата муслиман?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Дали е папата муслиман?
Ќе те бришев, но во последен момент ја приметив длабоката филозофија во твојот пост.

Инаку во секој случај девојката е крива, во било која констелација на односи.
На пример ако таа се начукала и направила нешто со некој друг, значи е виновна што не се контролирала. Не и личи на девојка да забегува по овој начин.

Ако машкото направи нешто вакво, значи дека девојката не била доволно внимателна со него и морал да се утеши на друго место. Него му личи да се начука, машко е.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
неверство си е неверство без разлика на секакви околности...
така што никако не би простила, доколку тој со кого сум во моментот ме сака и почитува искрено, сам никогаш не треба да си дозволи да ме изневери, повторно ќе кажам без разлика дали бил пијан или тезен :toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Не. Пијанството ништо не оправдува ...
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Ако врската дојде до момент кога е потребно оправдување за неверство, секое ќе помине, така да... Јас мислам дека проблемот на секоја врска, или коренот на проблемот е недостиг на комуникација, ако сите бевме искрени и отворени ех...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Нормално дека НЕ!(Затоа што колку и да бидиш напијан сепак ќе знаеш што правиш):wink:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Vaka se zavisi od toa dali stvarno deckoto te saka, se kae za toa so go naprail i pokraj toa sto bil pijan te moli da mu prostis i tie raboti, no sepak zavisi i od toa kolku vreme odite dalis e sakate, sto se ima napraveno on za tebe i slicno.Znaci se zavisi od vas dvajca a ako go sakas i vidis deka stvarno se kae i pred toa ti nema napraeno niso loso togas daj mu na coekot vtora sansa...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ах, како си ги мерите работите, блазе вас.
Ниедно неверство нема да помине така како што опишувате. Сепак ја поткопува довербата, а таа е она што е основата на една убава врска.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ја со ништо не оправдувам неверство.
Хелоу, човекот кој сум го сакала и во кој сум имала доверба отишол да се лигави со друга и да ме прави будала на здрав памет...:uvo:
Не, фала...утре пак нека се испијани и нека се врати кај неа...за мене не постои...
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
Pa do nekade go opravduva zosto da ne,koj sto saka ke si pravi sto da ne treba nekoj za nas silno da se vrzi i koj znae sto moze da go snajde pa posle da pati do umiracka abe aj ve molam zivoto e eden i koj sto saka toa ke si pravi jas ne negiram deka treba da se ima obdzir sprema drugite ama ako epten im se klanjas e togas..ke si zagazis I ZATOA OPRAVDUVAM :toe:
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
Ја со ништо не оправдувам неверство.
Хелоу, човекот кој сум го сакала и во кој сум имала доверба отишол да се лигави со друга и да ме прави будала на здрав памет...:uvo:
Не, фала...утре пак нека се испијани и нека се врати кај неа...за мене не постои...
ajde be
i saa znaes deka 4ovekot te saka i utre ke e pak so tebe nema so da ti pre4i ako se smuval so nekoja
samo kaj vas zenskite problemot e vo toa sto posle ke ve govorat a vie se zamarate so toa premnogu:toe::toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ajde be
i saa znaes deka 4ovekot te saka i utre ke e pak so tebe nema so da ti pre4i ako se smuval so nekoja
samo kaj vas zenskite problemot e vo toa sto posle ke ve govorat a vie se zamarate so toa premnogu:toe::toe:
Ти ова сериозно?

Треба да си екстремно либерален да не ти пречи девојката што ја сакаш да се плеска со некого под изговор пијана бев. Такви од твојот муабет има 1 во 500 луѓе. Па ти сеа отвори алгебра и види како стојат работите...:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom