Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
Nema potreba da burickam .. ( t-mobile staff ) .....


ps : Probajte po nekogas so Divert :smir:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ејјј на почетокот колку го замарав дечко ми...не дека нешто посебно не му верував али ипак на почеток на врска бевме и онака ми беше интересно и повеќе може тоа било од радозналост...ама сега веќе не...сега ја немам таа потреба.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
да. ама не од недоверба... туку си праам интересно :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Додека сум била во врска никогаш не сум чепкала во мобилен телефон.Не затоа што не сум имала некогаш желба да видам шо пораки имат туку зш обично мобилниот си е кај него вџеп и не го ваѓат.Исто така и мене никој ми нема чепкано.Едноставо секогаш сум имала некоја приватност во врската.
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Чепкам понекогаш во телефонот на партнерката и не гледам ништо лошо во тоа а и не е ни простотилук ни ништо слично на тоа, незнам зошто повеќето пишале простотилук, приватна работа и ред глупости, ако сакам ќе чепкам и крај(а и не ми смета да ми чепка партнерката во мобилниот) не може некој да ми кажи мене дека чепкањето е простотилук само пишувате глупости, ако не сакаш да ти чепкаат ќе му дадеш на знаење на партнерот дека не сакаш ( епа сега таа/тој дали ќе си помисли дека правиш нешто,кријаш нешто...па после кога ќе појдеш во веце на брзина да прочепка) а не да ми кажуваш мене дека било простотилук за тебе е за мене не е!
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Понекогаш.. Чисто ради мала контрола..:pos2:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
секој си има приватност...немам зашто да му чепкам ако доволно му верувам , мислам дека не е ок ...али не ми пречи ако тој ми прочепка низ мојот телефон бидејќи немам што да кријам и како што кажав:СЕ Е ВО ВЕРБАТА ПОМЕЃУ ПАРТНЕРИТЕ!бар според мене
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
ооо, тоа обавезно, не дека не му верувам, туку онака да видам со кого се "дружи":pos2:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
мислам дека нема потреба да му буричкаш на некој во неговиот телефон...сепак чим си со него значи му веруваш и ако има нешто што треба да ти кажи ке ти кажи...нема потреба од буричкање...тоа е само уште една причина за расправија...друго ништо.....
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
мислам дека нема потреба да му буричкаш на некој во неговиот телефон...сепак чим си со него значи му веруваш и ако има нешто што треба да ти кажи ке ти кажи...нема потреба од буричкање...тоа е само уште една причина за расправија...друго ништо.....
токму за ова и мислев =)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Паа... понекогаш:kesa: Ама добро, тоа не е чепкање додека он е во wc, или е излезен негде па јас сеа да му чепкам скришум, туку пред него, а доволно ми е што ми дозволува(тоа значи дека нема што да крие):wink:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
A zamislete koga nemalo mobilni kako bilo, kade se burickalo, ma ako nesto nestima toa se primetuva i bez mob i bez sms poraki i nepoznati br.Samo malku napreganje i moze da se oseti dali e vo red vo vrskata ili ne.Otsutnost( vo pametot), fizicko otsustvo koga treba da e prisuten, vadenje i glupi lagii i aj da ne nabrojuvam..... moze nekoj da se pronajde vo ovaaaa.... poz
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Pa burickam zosto da ne, burickam bidejki znam ke najdam nekoja interesna poraka pa da se nasmeam :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom