Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А дали довербата е заснована врз то дали женската ти чепка или не ти чепка по телефонот?..
За мене е многу глупа и банална работа и не обрнувам никакво внимание. Ако ги прочиташе мојте постој ќе го заклучеше то.
Се жестиш сега и кон мене беспотребно. Коментарот на Сатори беше упатен кон членот medicinska. Која напиша дека го фатила дечкото како ја изневерува и пак е со него. Ироничниот коментар на Сатори е “на место“ според мене, бидејќи medicinka е сеуште девојка на момче кое ја изневерува.

Другото подолу во мојот пост е само надоврзување.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не му го чепкам телефонот во смисла да читам пораки, да се обидам да откријам нешто што можеби крие од мене и сл.
Ако тој сака да ме излаже, да има контакти или било што со други, факт е дека може да го направи тоа на било кој начин, а ако не сака јас да дознаам многу нормално дека докази нема да остави. Но, тоа не е ни важно. Важното е дека ако јас постојано се сомневам во него и барам начини да откријам дали ме лаже, батали ја таа врска со таков ум.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Сатори, уште со патетиките? Дај молим те.
Абе девојче (цуро), ако ти се сметаш за неспособна и мораш да го контролираш дечко ти, океј, нема проблем, тоа си е твоја ментална состојба.
Али само, само се прашувам што ако он почне тебе да те контролира, па сите мали прљави тајни излезат на површина?
:retard:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
На анкетата одговорив ПОНЕКОГАШ само затоа што да ми се случуваше да му буричкам по телефон порано, затоа што стварно ме грицкаше нешто, а можеби и тој ми даваше повод за тоа кога мистериозно зборуваше на телефон.Инаку воопшто не ми смета ако тој ми чепка по телефон, едноставно затоа што немам што да кријам ама мислам дека скоро секој кога е на почеток на врската заради тоа што малку знаеш за другиот можеби и превземаш некои вакви кгб-чекори, ама подоцна кога се знаеш, заедно си и имаш доверба нема потреба од вакво нешто.Еве и јас искрено долгоо немам испитано ништо.И исто непобитен е фактот дека чепкање по телефон или други вакви шпионски активности се знак за недоверба во партнерот.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Немам такви фрустрации
Секој од парнерите потребно е да има мал дел на своја интима,
Ако мегу нас постои, поштовање и доверба, мене ич не ме интересира нејзиниот мобилен, или со кого таа разговара или се допишува слично, во спротивно, ако се решам да ја контролирам и тоа во почетна фаза нормално дека ке и го разгледам малце мобилниот, подоцна другарките, што и како прави.
Но, реков пред се, тоа за мене е ситница, на која не помислувам и не би се замарал, :smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Али само, само се прашувам што ако он почне тебе да те контролира, па сите мали прљави тајни излезат на површина?
:retard:


Обично за да се откријат малите валкани тајни е потребно мнооогу повеќе од читање смс пораки:)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Никогаш досега, а и немам намера за понатака
 
Член од
20 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Понекогаш да. Некогаш тоа е посилно од мене. А јас се противам на тоа он да буричка во мојот... :\
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Понекогаш да. Некогаш тоа е посилно од мене. А јас се противам на тоа он да буричка во мојот... :\
И ти како мене си за еднаквост во секоја ситуација особено меѓу половите нели? “Двоен аршин“ не ни знаеш што значи како термин нели, а камо ли да го употребуваш во реалноста. :pos:

Ја имам таков еден другар... девојка му не смее да мрдне никаде и во состојба е да го запали светот само ако погледне некаде на страна. Во исто време тој има три други девојки. Велам како можеш така? Неговото генијално оправдување е... “Јас сум друго“. :zid: :pos:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Абе девојче (цуро), ако ти се сметаш за неспособна и мораш да го контролираш дечко ти, океј, нема проблем, тоа си е твоја ментална состојба.
Али само, само се прашувам што ако он почне тебе да те контролира, па сите мали прљави тајни излезат на површина?
:retard:
Хахахаха! :)
Сатори, не улази молим те. Да го контролирам дечко ми со то шо ќе му чепкам по телефонот? Веќе кажав. Кој нормален би чувал нешто во телефонот шо можи да му ја загрози врската?
 
Член од
20 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ја имам таков еден другар... девојка му не смее да мрдне никаде и во состојба е да го запали светот само ако погледне некаде на страна. Во исто време тој има три други девојки. Велам како можеш така? Неговото генијално оправдување е... “Јас сум друго“. :zid: :pos:
Whoaaaa, не сум отишла дотаму сеуште! Скраја да е бре! Кај ме споредуваш со типов :P
Не, сериозно, навистина сум за еднаквост (бар во најголемиот дел од работите), ама...хммм....паа...кхмгм..,чисто од љубопитност:kesa:
Тоа ме прави кучка? Хмм...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Whoaaaa, не сум отишла дотаму сеуште! Скраја да е бре! Кај ме споредуваш со типов :P
Не, сериозно, навистина сум за еднаквост (бар во најголемиот дел од работите), ама...хммм....паа...кхмгм..,чисто од љубопитност:kesa:
Тоа ме прави кучка? Хмм...
Тоа те прави себична, за кучка ќе мора и да плеснеш пар момци по пат и на дечко ти да му забраниш да има други броеви во телефонот освен роднини, блиски пријатели кои ги познаваш и нормално ТИ. (членки секако ќе се препознаат во напишаново, нормално е)

Врската функционира онака како ќе ја постават партнерите. Најчесто еден од нив во неа е “кучка“. Епа сега дали ќе сакаш ти да бидеш тоа... сама реши си. Ама на крај најверојатно или ќе малтретираш или ќе те малтретираат. Ако е се` во ред, значи сте исклучок кој го потврдува правилото...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Хахахаха! :)
Сатори, не улази молим те. Да го контролирам дечко ми со то шо ќе му чепкам по телефонот? Веќе кажав. Кој нормален би чувал нешто во телефонот шо можи да му ја загрози врската?

Јас колку што сватив Сатори не е за чепкање по мобилни,ниту Тамарче.Чему конфликт:helou:
 
Член од
20 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Тоа те прави себична, за кучка ќе мора и да плеснеш пар момци по пат и на дечко ти да му забраниш да има други броеви во телефонот освен роднини, блиски пријатели кои ги познаваш и нормално ТИ. (членки секако ќе се препознаат во напишаново, нормално е)

Врската функционира онака како ќе ја постават партнерите. Најчесто еден од нив во неа е “кучка“. Епа сега дали ќе сакаш ти да бидеш тоа... сама реши си. Ама на крај најверојатно или ќе малтретираш или ќе те малтретираат. Ако е се` во ред, значи сте исклучок кој го потврдува правилото...
Воопшто не си компетентен да ме нарекуваш себична, ниту било како, кога ниту ме познаваш, ниту ја знаеш ситуацијата во мојата врска. Тоа што јас понекогаш му чепкам на дечко ми во телефонот (што е чисто онака, а не за да го контролирам), не значи дека он нема приватност, или дека јас го малтретирам, на било каков начин. Он никогаш не би ми забранил да го правам тоа, а јас го почитувам доволно за да знам што треба да отворам, што не. А плус, ти сигурно не си светец и знаеш и самиот дека сите би се нашле во „искушение“, само сега премногу мудруваш тука на форумов...
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Чат пат си проверувам да не има нешто што не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom