Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Тој што рошка, нема доверба.
Аха, и без култура.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Па, понекогаш кога ми е досадно, буричкам...Али не читам Ес-Ем-Ес, глеам слики, такви работи...Многу ми е апсурдно, понижувачки...:toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не никогаш , просто не ме интересира што и како има во нејзиниот мобилен, тоа е нејзина приватност, иако сме партнери, ако имам доверба во неа и и верувам, нема потреба од тинејџерски контроли
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Од време на време да. Читам пораки, гледам последни вртени броеви. Тоа го правам затоа што сочуваните пораки на дечко ми, му се од мене и сакам да се потсетам што сум му праќала пред сто години:pipi: А да, и играм квадра поп, the most interesting game in the whole wide world!!!:vozbud:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Не буричкам и неам потреба. Едноставно не ме интересира. Телефон шо не е мој земам само со дозвола и тоа коа ми е досадно па да ѕирнам шо музика или слики или игри има. А ако нешто се сомневам у неа ќе ја прашам најотворено. Па ако е ок се и ако ни е убава врската нема ни да има потреба да се сомневам у нејзе, а и она ако е искрена нема да има шо да крие. А пораки, такви ствари не ме интересирале... шо има да и читам, нејзино си е тоа... она ако сака нека чита мои, не ми смета, не кријам нишо. Е сеа ако дур сме заедно и стигне порака и ете да речеме ја сум у положба да ако сакам можам да видам шо пишува (мада не ме интересира ама ете ако сакам да можам да го напраам тоа) и она го прибере телефонот е тогаш па ко за инат ќе сакам да видам од љубопитност :)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Водејки се по правилото неим го прави на другите она што несакаш да ти го прават, најчесто не чепкам по било чив мобилен а најмалку па на некој што му верувам. Но сепак од време на време се јавува желба да ѕирнам малце но не седавам сепак сум карактер! :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Никогаш не чепкам и не сакам да ми чепкаат.Тоа си е приватна работа и мислам дека проверувањето кај кој звонел и кој му пратил порака и кај пракал е недостаток на доверба.:pipi:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Хахаха никогаш не сум нема ни да буричкам пошто нема шо да барам а и да почнам да буричкам по пораките че си ги најдам мојте шо треба да ги читам отпоново:pos2::toe:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
мислам дека нема потреба, доколку сте доверливи..
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Не никогаш не му го чепкам телефонот, а не па пораки да му читам. Многу мизерно ми е тоа да чекам некој момент кога нема да биде тука и јас одам во пораки да му ги читам. Крајно глупаво, пошто ако сака да те врти за било што може тоа да го направи на милион начини и ти пак да не го дознаеш.
:salut:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Porano DA,na pocetok na vrska za da uvidam dali ima nesto sto krie od mene.No so tek na vreme steknav doverba i sega ne go praktikuvam toa.No ponekogas od vreme na vreme moze,onaka od kontrola:)

I ne mislam deka toa e nekultura:)Zosto ne bi mi davala da i poglednam vo poraki,osven ako ne krie nesto od mene?

Не никогаш не му го чепкам телефонот, а не па пораки да му читам. Многу мизерно ми е тоа да чекам некој момент кога нема да биде тука и јас одам во пораки да му ги читам. Крајно глупаво, пошто ако сака да те врти за било што може тоа да го направи на милион начини и ти пак да не го дознаеш.
:salut:

Nema tuka nisto mizerno.Ednostavno sakas da proveris dali ima nesto sto moze toj go krie od tebe.Ako ne ti kaze,kako ke doznaes(na primer deka te vara)?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Оние што напишале дека не буричкаат лажат,ако тие тоа не го прават значи и дека не се љубоморни а досега некој да не биде нималку љубоморен немам видено.Затоа јас си имам ставено код на телефонот па кој сака нека буричка,прво треба да го најде кодот па после да дознае нешто повеќе за мене и ондак то.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.737
Есемес пораки и слични работи не, али сликички, да видам саат колку е, ова она, понекогаш.. али ептен ретко се дешава. Од секад ми било дебилно поруке да зеем да и читам... стварно глупо..
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Колку пати ми поминало низ глава :) Али еднаш само го имам направено и никогаш веќе.... Незнам ни јас зашто го направив тогаш тоа... Таков беше перидот...
Прво, ако сака нешто да знам, ќе ми каже, нема потреба јас да буричкам и да дознаам (ако има нешто да се дознае) па после да се ставам во незгодна ситуација... Второ, само ќе се испокараме и ништо не сум направила... Трето, незнам зашто, ама многу пати онака сум го гледала телефонот ама не сум имала сила да го земам и да буричкам :) Веројатно од страв да не прочитам/видам нешто што не треба... Што и да има, не сакам да дознаам на таков начин :) Подобро нека ми каже.... А и стално се` ми кажувал така да сум имала доверба...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom