Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Воопшто не си компетентен да ме нарекуваш себична, ниту било како, кога ниту ме познаваш, ниту ја знаеш ситуацијата во мојата врска. Тоа што јас понекогаш му чепкам на дечко ми во телефонот (што е чисто онака, а не за да го контролирам), не значи дека он нема приватност, или дека јас го малтретирам, на било каков начин. Он никогаш не би ми забранил да го правам тоа, а јас го почитувам доволно за да знам што треба да отворам, што не. А плус, ти сигурно не си светец и знаеш и самиот дека сите би се нашле во „искушение“, само сега премногу мудруваш тука на форумов...
Секако дека не сум компетентен да те нарекувам себична :smir: тоа беше кажано во контекст на твојот пост каде постави прашање дали си кучка. А да си кучка е полошо од тоа да си себична. Кучка е намерно исфорсирана моментална женска особина која девојката ја прави глупава, себичност е само дел од карактер. Сите имаме негативни страни на својот карактер, тоа не значи дека ти си по било кој основ полоша од мене или некој друг на форумот.

А болдираното... јас секако не сум светец, но на темава одговорно тврдам дека тоа “искушение“ не ме срушило, освен на пар пати кога девојката ме провоцираше со чепкање во мојот телефон постојано, па се чувствувам одговорен да вратам... and guess what, she had secrets too. Секој има тајни, ако сакаш да ги најдеш, лесно е. Но некои работи е подобро да си останат тајни.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Па не, ми се случило онака да ѕирнам, но не со намера да откривам нешто, иако ме пецкаше да знам дали има уште контакт со една дотична...но го прашав искрено, за да не се нервирам и ми кажа што, како..и фала богу подобро тоа, отколку да видам нешто што можеби и погрешно ќе го протолкувам.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Кој бе тоа се осмелува да буричка по пандорина кутија???Алоо, стој...
Па добро..еднаш, или два пати...за да го видам бројот на нејзина другарка :P (evil) , ама тоа не се важи или..?:)
Ај се помамимв еднаш, да признаам покрај бројот, зирнав и во inbox, outbox, send, drafts, income outcome,missed...ама ништо бе...ама лааже лаааже коа ви викам...знам дека ги брише..от тогач не се мачам
Шега на страна, еднач по инбох за да си ги најдам моите пораки и да видам како тоа 'звучам' по пијана состојба :)
Едноставно има некои работи што се приватни, ако има нешто нека остане на неа да ми каже. Лјубопитност секогаш постои,ама ако ја задоволиш лјубопитноста каде оди задоволството, неизвесноста :) полека некои работи ке почнат да ја губат смислата
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
od celo drustvo im cepkam po mobilni,site znaat deka gi manjacam i do sega nikoj ne mi prerekol.se obiduvam da go pravam toa skrisno ama ne mi uspeva :)
kolku raboti sum doznala eheeeeee jez da se iam i karano radi nekoi informacii so sum gi doznala i "gresno sum gi protolkuvala"
ne mi ni smeta da mi cepkaat po mobilen,ako mi stigne sms sto e SAMO ZA MENE ke ja izbrisam i kraj.
edinstveno me nervira koga nekoj ke cita poraki i ke mi dojde i ke mi rece "so e ova?" "so treba da znaci" sepak e moja rabota i ne gledam potreba da se pravdam.ako si procital kuti si:)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
НЕ му буричкав до прееска , ама си начекав слободен момент и така си прошарав низ телефонот и видов едни иритирачки СМС пораки од некоја "тајна обожавалтека" ( демек ).
Ммм , не да ме копка сеа ..Хах.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
НЕ му буричкав до прееска , ама си начекав слободен момент и така си прошарав низ телефонот и видов едни иритирачки СМС пораки од некоја "тајна обожавалтека" ( демек ).
Ммм , не да ме копка сеа ..Хах.

Па шо не го запиша бројот? Мал е градов ќе дознаевме чив е бројот :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
12 април 2007
Мислења
21
Поени од реакции
4
па до сега не сум почуствувала потреба да му буричкам зш ако мислам дека крие нешто ке го испровоцирам и сам ке си кажи од кој има со има пораки или било што др во тел :pos2:
 
R

reactive89

Гостин
Хахахаха! :)
Сатори, не улази молим те. Да го контролирам дечко ми со то шо ќе му чепкам по телефонот? Веќе кажав. Кој нормален би чувал нешто во телефонот шо можи да му ја загрози врската?
Има некои нетолку интелигентни за ова, па ќе чуваат... хахахахахаха
Инаку за контрола, неможеш да контролираш преку читање на смс...
Иначе понекогаш, знам да се зафркавам и да го земам мобилниот, не ради тоа што ме интересира туку онака да ја изнервирам малку демек.... хехехе
ако има нешто она ќе ми каже, нема што да крие... така да не се замарам со читање смс и пропуштени повици... ако има нешто одма ќе се почувствува тоа во нашата врска... тоа не се крие... тргнувајки од тоа, нема зашто да чепкам по телефонот... но ете ме мене, чепкам понекогаш (многу ретко) само за да и набијам малку фустрации и да ја зафркавам...хехе
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Денес се најдов во ваква ситуација и не прочепкав зошто имам доверба:toe:
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
колку и да мислиме дека имаме доверба во самите себе и во самата врска тешко е то секој си има тајна која сигурно кога тогаш ќе излези на виделина како и да видиш никој не е цвеќе за мирисање
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Има некои нетолку интелигентни за ова, па ќе чуваат... хахахахахаха
Инаку за контрола, неможеш да контролираш преку читање на смс...
Иначе понекогаш, знам да се зафркавам и да го земам мобилниот, не ради тоа што ме интересира туку онака да ја изнервирам малку демек.... хехехе
ако има нешто она ќе ми каже, нема што да крие... така да не се замарам со читање смс и пропуштени повици... ако има нешто одма ќе се почувствува тоа во нашата врска... тоа не се крие... тргнувајки од тоа, нема зашто да чепкам по телефонот... но ете ме мене, чепкам понекогаш (многу ретко) само за да и набијам малку фустрации и да ја зафркавам...хехе

Ова вистина е :pop: имав една другарка која си ги чуваше пораките од швалерите и никогаш не ги бришеше,а што е најтрагично дечко и увек и го пречепкуваше телефонот и потоа се караа. Сто пати сум и рекла дека ако веќе го вара барем нека ги избрише пораките и знаете што ми одговори :pop: : " А не можам јас тоа така, не е мој стил, не сакам да го лажам дечко ми ". Епа ако не е твој стил карај се. Ова сварно не и го разбирам ама тоа е. Има различити.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ова вистина е :pop: имав една другарка која си ги чуваше пораките од швалерите и никогаш не ги бришеше,а што е најтрагично дечко и увек и го пречепкуваше телефонот и потоа се караа. Сто пати сум и рекла дека ако веќе го вара барем нека ги избрише пораките и знаете што ми одговори :pop: : " А не можам јас тоа така, не е мој стил, не сакам да го лажам дечко ми ". Епа ако не е твој стил карај се. Ова сварно не и го разбирам ама тоа е. Има различити.
Не можам да го лажам ама со задоволство го варам хахаха:pos:
Е стварно ненормална беше,демек ќе ја провалел дека ги избришала,ќе му се сони на него :pos:

Инаку никогаш не би чепкала(уствари никогаш не вели никогаш работава),ако треба нешто да знам ќе ми каже,ако ме вара нема ваљда да ги чува пораките,а и онака ќе дознаам по неговото однесување(или некој ќе ми каже,секогаш се наоѓа по некој),а не по пораките.И плус тоа ми е страв да не наиде од некаде и да ме начека со телефонот во рака.Едноставно имам доверба.

И не би сакала ни он да ми чепка во телефонот,не сакам кога некој нема доверба во мене,недовербата ја сметам како “услов“ за лоша врска.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
da burickam i ne smee da mi zabrani,i toj neka buricka kaj mene ne bi mi smetalo voopsto.....:toe:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Сакам да буричкам,буричкам,а не давам да ми буричкат:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom