Дали музиката е дел од вашиот живот?

  • Креатор на темата викацот
  • Време на започнување

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Дефинитивно ДА. Постојано кога сум на ком. или пред ТВ, или на телефон секојпат слушам музика, едноставно неможам а да не слушам, бидејќи ме исполнува и ме прави повесел.:smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Без музика не можам да живеам.Не можам да истрпам еден деен а да не слушам барем 1 саат музика.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Да.. и целосно влијае на мене.
Пред 10 минути бев безволна и депримирана. Си пуштив музика што ме развеселува, и ете сум среќна и безгрижна.

Без музика не би можела да живеам.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Целосниот мој карактер се базира на музиката која ја слушам.
Секој е тоа што го слуша , доволно ми е да прашам за артистите кој еден човек ги слуша за да оформам тотална слика за него.
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Целосниот мој карактер се базира на музиката која ја слушам.
Секој е тоа што го слуша , доволно ми е да прашам за артистите кој еден човек ги слуша за да оформам тотална слика за него.
Мнооогу си во право ....
 
S

stefi

Гостин
Многу битен дел е музиката, преку неа се оформува карактерот на човекот.
Свирам, пеам и то, цел ден ми е музика
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Порано да.И страшно многу ми влијаеше музиката врз се.Начин на живот,ставови,стил...Сега не давам толку многу големо значење на музиката како порано да мрчам на се што не е метал.Кога сум дома без ничие присуство си пуштам музика по мој вкус,а ако сум некаде било каде не ми смета ако у позадина иде транс рап или што и да е што ми сметаше порано.Само турбо фолкот не можам да го поднесам во било каква атмосфера...:pipi:
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Тешко ми е без музика... не можам да издржам некој да не ми дозволи денеска барем минимално еден саат да отепам у слушање музика...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Баш сега го полнам mp-3-то со песни за да си слушам во воз на пат за Скопје. Иначе најмногу обожавам филмска, интрументална музика.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Дефинитивно да ...по цел ден можам да слушам музика,едноставно ме релаксира и ми ги отрга мислите. :)
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Ако животот е една пита, тогаш три четвртини од таа пита би и отпаднале на музиката. Каков би ни бил животот без неа? Празен. Не за џабе првите инструменти биле направени пред 8327619432985732 години !! Лично, не можам да си го замислам животот без музика уште од забавиште кога ги земав првите часови по пијано, а потоа и виолина и разноразни хорови. Музика + свирки = мојот живот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Музиката зазема многу важно место во мојот живот, без музика, без моите омилени песни и без танцувањето ко луда на истите тие песни, не би знаела што би правела! Ја обожавам музиката... тоа е лек за мојата душа едноставно! :manikir:
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
До дека се облекувам ако не ми свири нешто не ме бива... :)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Секоја секунда.....како шо би рекол кралот BB "Every day I have the blues"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom