Дали музиката е дел од вашиот живот?

  • Креатор на темата викацот
  • Време на започнување
Г

Господ

Гостин
Не се живее без музика:pipi:
Јас не би можел;има удел и те каков.:smir:
Дома сум везден со слушалки на PC кога не сум дома со плеер и така :wink:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Не би можела да се замислам без музика..Кој би можел?! Секој има свој вкус како за многу нешта така и за музика,али мислам дека никој не може без неа.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Да, неможам да си го замислам животот без музика. Таа е неизоставен дел од мене. Многу пати ми помогнала да поминам низ некои тешки периоди, и многу пати среќните моменти во животот ги поврзувам со музика.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
По цел ден слушам музика. Неможам без неа исто како што неможам без пц.:toe:
 
S

stereo m'c

Гостин
Дефинитино денот почнува со музика и продолшжува со неа.. едноставно кај и да одам морам да слушам музика....
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Вака сеа станам се расонувам со музика Viva или MTV(повеќе) у меѓувреме се спремам одам на школо со слушалките у уши таму нон стоп ми се у уши ај да не претерувам ама едната обавезно дома по цел ден музика музика музика единствено кога учам или читам тогаш е мир и тишина, јадам со музика заспивам со музика дишам со музика!
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Животот целосно губи смисла без музика.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
На денешно време кој не слуше музика? Едноставно сите слушаат, разни песни излегуваат, посебно кај нас Слаткар,Тони Зен, и малите дечишта се заразуваат со музика .. Така да нон-стоп се слуше музика насекаде.

За мене да не говорам, кога компјутерот е оклучен нон-стоп се рока музиче, а кога е исклучен од телефоно се пушта ..:) Многу многу се слуша ...
 
?

..........

Гостин
Нормално музиката е дел од мојот живот и разположението, посебно електронската и македонската изворна музика.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
пппфффф... со оглед на тоа шо заспивам со музика, се будам со музика и насекаде се движам со музика... свирам на пиано и пеам милозвучно како славејче :baeh: ... живото ми е дел од музиката :pipi:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Неможам да функционирам без музика.Немам издржано ни еден ден без музика.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Бог и Музиката ја даваат најголемата смисла на нашиве животи....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Нормално.Заеби денот без музичка позадина!
 
E

elena.

Гостин
Да, музиката е дел од нашиот живот. Постојано слушам музика дома, а и коа сум излезена негде сум скоро секогаш со слушалки :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom