Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Порано сум можел :toe:
- Нема да боли откако ќе заврши врската :toe:

Ама пак сеа не можам да го направам тоа ...:nesum:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Незнам ... Би можела зашто да не ... Со тек на време можда ќе го засакам,а ако не иде работата постои раскинување :pipi:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не би можела.....
Ако би била во врска со некој кој не го сакам,би се лажела и себе а и него.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
До сеа не сум бил и во иднина мислам дека нема да бидам ама
никогаш не вели никогаш :toe:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
пробав... издржала сум некаде... 10тина дена... и не бива :toe:
 
I

InF3cTeD

Гостин
па нормално дека не бива...не гледам причина да си го трошам времето со некоја шо не ми значи ништо...за тоа потрошено време можеби ќе најдам некоја шо ќе ја сакам и ќе имам врска како шо треба.....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
Ако со некоја ми е убаво, сакам да се дружам и да поминам одредено време од неделата со неа, не значи дека сакам да бидам во врска.

Има разлика помеѓу другари/ки и онаа другата љубов.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Нема шанси да бидам со женска која не ја сакам не сум таков тип кој ке биде во врска само поради некоја лична потреба.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Нема теоретски шанси да се троши време во врска со некој кој ни малку не ме привлекува,исто како и тоа дека нема шанси да бидам другарка со луѓе кои не се слични на мене у комуникација како и во други работи т.е доколку сме црно- бело :back: ќе кажам на фин начин пријатен крај...... :back:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Па сега ако ти е убаво со некој и сакаш да поминуваш време со него тогаш според мене на некој начин ти ја сакаш таа личност. Не мора да биди тоа некоја љубов од типот те амо кон тодо ми коразон, посто да бидеме реални таква љубов подалеку од тв екраните...ќе да нема....
Поентава ми беше, дека да, нормално дека можам да бидам во врска со некој со кој ми е убаво
 
Член од
2 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
nemozam da bidam so nekoj koj sto ne go sakam,nema sansi sum probala ama toa ti e karakter, nesto koe ne se kontrolira. inaku na pocetok moze da ti e interesno ama toa trae kratko, ako nemozam da go zasakam gledam brgu da stavam kraj.Posto znam deka samo ke gubam vreme a svetot e tolku ubav ako si pokraj licnost koja ti znaci , so koja ti e ubavo i koja ja sakas. Epa jas sakam da mi e ubavo i rozevo :wink:......poz:helou:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Во времето на „фати се колку да имаш дечко пошо сите имет“ всушност и сите то го праевме (зборвам за љуѓево јас шо ги познавам, дан се препознајт некој па да имат карајнци пошо не сум расположена за дебати некако моментално...).
Првиот дечко на сите ни беше таков (уште зборвам за љуќево шо ги знам). А и шо љубов побогу во осмо? (а некои уште порано...).
А иначе мислам дека сега не би можела.
Ако не го сакам немат шо да одам со него... Ак ми е убав нешо посебно (шо е далеку од сакање, а некој и така си го толкувет) ќе си се мувам само дур не ми поминит меракот и готово.
Така немат да си се повредам ни јас а ни него нема да го повредам. Сеа ќе речит некој демек а шо ак тој тебе те сакал...
Тој уште на почетокот ќе си знајт дек таква е ситуацијата и нек се помирит со то. Не би одела со него само да му прам кејф. А и после, пошо секако ќе е то кратко, ќе му е потешко. Аку мислит дек и само мување ќе напрајт уш толку да се затрескат, не морат ни то... Имат ногу други.

Незнам ... Би можела зашто да не ... Со тек на време можда ќе го засакам,а ако не иде работата постои раскинување :pipi:
Ам ај ак не па да ги пробаме сиве машки на земјава и да видиме со кој ќе ојт...:toe:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
toa ne bi bilo _ljubovna_ vrska :) Toa bi bilo samo vrska .. a dali bi mozela ? Valjda DA .. posho kje go sakam na nekoj nachin a moze nema da sum zaljubena .. oti vo zivoto ednash kje se zaljubish .. a drugoto izmegju toa tie nauka :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Можам дури и долга врска да имам со него:smir:, а можам и да го убедам дека го сакам:icon_lol: ама тоа е:zlo:
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Mozam ama tesko mi e koga sum u takva vrska bidejki taa pati i kolku sum ponezainteresiran poise me zasakuva. Ne e ferski ama pa da i raskines pa ni toa ne ide mada e poferski. Ama pa zivotot ne e fer :uvo:

Starite vikaat najarno e da si so zena koja te saka tebe a ti nea pomalce samo tie brakovi i vrski funkcionirale ...i toa e 100 % tocno zas e taka ne znam ama taka e uvek mora da e den nad porano ili podocna ... i site ziveat na kraj kompromisno zalno e toa ama taka e . Najubavo e da se sakaat dvajca najvise na svet odednas u isto vreme ama toa tesko da trae retkost e toa taka ...i takka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom