Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

А

Аниии

Гостин
Не, зошто да го уништивам мојот и неговиот живот?!?!:toe:
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Може во врска,не во љубовна врска,сепак врската ко врска ако нема љубов не иде,шо би рекла аниии си ги уништуваме животите,и нонстоп ќе шараш со очите по други и коа би ја изварал би ти било сеедно без разлика она што мисли...Ја сум за врска со одредена хемија измеѓу двајцата минимум,ако веќе нема љубов а се привлекувате...
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Мислам дека на почетокот е нормално да не го сакаш, треба да помине малку време. А кога ќе помине тоа време или го сакаш или не. Т.е. или си со него или не. Што барам со него ама не го сакам. А инаку малку не ми е јасно. Како може да ми е убаво со него во врска ако не го сакам. Незнам кој фактор може да влијае на ова. Ако не го сакам нема да ми годат ниту негови пари, ниту внимание... ништо нема што би ме натерало да се влечкам со него ако не го сакам.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Прво нема шанса, физички да се заљубам во таква девојка, а камо ли да сум во врска.
Но друго е, на пр. ако се знаеме малку време, и ако сме во врска, љубовта веднаш да не е родена. Треба малку да помине време, во текот на врската подобро да се запознаеме, и после се ќе си тече нормално. Се разбира, ако не се у*ере се од почетокот......
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
сум била во таква врска не ми било убаво не чуствував некоја страст и ја прекинав
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не, зошто да го уништивам мојот и неговиот живот?!?!:toe:
Не е само љубовта причина за врска де... Добар секс, многу пари, работно место...:) А животот се уништува и на еден куп други начини, не се врти се околу оската на љубовта:)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Неможам и преку таквото ради тоа!!!!
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
pa sekoj 4ovek bi mozel da odi so nekoj sto ne go saka ako mu e zabavno.... ama ne bi se 4uvstvuval ubavo... dobro mi e poznato toa 4uvstvo sega bas vo momentov sum vo takva sostojba, i malce e tesko da se raskine... pa i nema loso da mi dojde nekoj sovet za toa kako da raskinam so nekoj so mi e ubavo i sto mi ugoduva se a sepak ne go sakam?????
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
pa sekoj 4ovek bi mozel da odi so nekoj sto ne go saka ako mu e zabavno.... ama ne bi se 4uvstvuval ubavo... dobro mi e poznato toa 4uvstvo sega bas vo momentov sum vo takva sostojba, i malce e tesko da se raskine... pa i nema loso da mi dojde nekoj sovet za toa kako da raskinam so nekoj so mi e ubavo i sto mi ugoduva se a sepak ne go sakam?????

Skaruvajse kolku pobrzo tolku e podobro, a ako cekas ce stanuva se potesko i potesko.Za nacin na raskinuvanje ne slusaj nikoj, nikoj ne e na tvoe mesto tuku ti.:toe:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
добро бе читам овде и не мом да ви се изначудам ... демек со СИТЕ шо сте биле во врска сте биле заљубени ?? не е можно то, не мојш во секоја женска шо ќе ми биди да се заљубвам, нема смисла. ако беа сите врски така од љубов, сите само по една женска ќе имавме фатено во животот и ќе теравме со неа до крај ....

нема смисла
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Можам ако ни е убаво на двајцата зошто да не може со тек на вееме ке се развие нешто меѓу нас, може ова го зборам зошто иам само 17 години ама не гледам зошто да не
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Еве сега сум во таква ситуација...убаво ни е заедно, ама нема лјубов(од моја страна)!
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Неможам да сум бидејки си го уништувам животот, а и неговиот исто. Му давам лажна надежд.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Оти да не можат да бидат во љубовна врска со чоек кој не го сакаат!

Има една поговорка шо вели “Цврст кур чуда праит“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom