Дали лепите постери во вашата соба?

M

Mario Gómez

Гостин
Имав многу постери, ама една вечер ми се одлепија сите спиејќи и паднаа врз мене, се преплашив многу и од тогаш не лепам појше.:nenene:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Јас имав многу слики убави од календари на ѕидовите.
Но, речиси сите ми паднаа. Само на едниот ѕид има неколку случајно останати.
 

MIKIMUA

RoSonJer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Лепев порано.. Цела соба ми беше фудбалери.. Но еден по еден почнаа да се одлепуват.. Се изнервирав :vozbud: и ги одлепив сите.. Сега веке немам
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Порано имав од Ален Ајверсон сега веќе НЕ!
Јас сакам да залепам 10-15 постери само од ајверсон и од филаделфија ама никаде да најдам :toe:бтв имам 1 од леброн џејмс,кристиано роналдо(уште кога играше во манчестер),Даниел Алвес и Паул Валкер
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Имам постери до креветот од Тоше, измеѓу полиците до компјутерот имам од Некст Тајм и на вратата имам голем постер од една поранешна свирка од Паркети.:smir::smir::smir::smir:
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Сакам да купам постери од кошаркари.Најмногу сакам од Ален Ајверсон,Трејси МекГреди,Коби Брајант,Леброн Џејмс,Јао Минг може и други кошаркари шо се попознати а барам и постери од тимови кошаркарски како шо се логоа на тимови или собрани кошаркарите најмногу сакам од Филаделфија,Рапторс,Булс,Мегич а ида во предвид и сите НБА тимови позз пишете

БТВ од прилеп сум да знајте
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Постери? Имам еден од Бојан Маровиќ од плаката. Тоа дело на сестра ми.
Ја имам две слики од календар. Црно-бела еротика. Ако го сметате тоа за постер. Ама урамени ми се, повеќето мислат дека се професионални слики. :vozbud:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
во моментов имам само еден од Alexandre Pato :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom