Дали лепите постери во вашата соба?

Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Сега не ама порано цела соба со постери ми беше.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
да имам, до душа залепени се од пред 10 години
ама нека стојат личопсуваат така
понови имам од рибља чорба плакатот што беше за концертот во ск коа бев
плакатот Insomnia Winter подарен од The_Deteto i avtogram od nego :pos2:zver::pos2:
и + една бабичка шо плете со слушалки на глава :vozbud::helou:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Кога бев основно цела соба ми беше фул со постери и тоа многу ја нервираше мајка ми. Еден ден кречеа кај мене дома и сите морав да ги одлепувам и да ги фрлам + ми се корнеше ѕидот од селотејпи и морав да престанам со тоа, а и не ми е нешо криво сега. Тоа ми е помината и детска работа веќе... според мене:smir:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Пред едно десетина години и мене од ѕидовите ми се смееа сликите на познатите фаци.Ама сега како што иде времето изгледа само уметнички слики ке стојат на тие места
 

Zipo X

WinZip
Член од
27 октомври 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
ИМА ИМА порано имав појќе ама сеа не толку:salut:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Порано лепев, па еднаш откако искречивме ми здосади да ги враќам на ѕид и од тогаш веќе не лепам. :)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Lepev , lepam i ke lepam .. ama postori samo od goli picki , sorry za exprecion :helou:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Додека живеев во стариот стан цела соба ми беше излепена со постери и тоа од Хари Потер и Даниел Редклиф, како и некои глумци од филмот. Имав дури и 3-4 гига:) Ама имав и место:)
Откако се преселив, мајка ми не ми давасе на почеток, демек нов стан, бла бла, ѕидот само што исфарбан и си викам ај ок. Со тек на времето и мене ми помина меракот а и немам мн. место сега во соба, и карикатура и се и сешто испозакачив:)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Порано да, сеа не ми е мерак којзнае колку :P
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Порано лепев и по врати и по ѕидови, сега веќе не ги извадив сите постери и си ставив само една слика на средина на ѕидот, поубаво ми делува :toe:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
немам ни еден сега,имам некои 2 календари Партизан огромни ама постери порано имав цела соба,после кога ги вадев лелееле се лом и откако глетувавме не сум лепел а и не планирам!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не ме пуштаат моите:(
Требало да почекам уше некоја година, па ќе ми дале да си ги залепам постерите од Ville Valo:nesum:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Иам еден мозаик ОГРОМЕН над бирото од сликички што си ги сакам...А неам постери освен еден од Депеш Мод...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom