Дали лепите постери во вашата соба?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Помина модата на лепење постери. А и стари сНе веќе. :)

Лепев и јас... Во ерата на Бекстрит Бојс, Спајс Грлс и Беверли Хилс. Значи, пред едно 10 години. :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Повеќе не, инаку ѕидот не се гледаше од што беа излепени постери на времето од Wu-Tang Clan, класика бе ба4ко :)
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Порано не се гледаше ѕидот од големиот постер/ календар со Феррари и Шуми, ама мајка ми не ми дозволува да имам веке и так имам само еден и тоа од парфемот на феррари( го имаи болидот)
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Девица сум подзнак..перфекционист..нема ништо на ѕидовите освен верска статуетка, а на масата свеќа,а бирото е минималистички средено само најпотребно и неопходно се друго е по фиоки или под кревет...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Знам дека некаде пишав за постери, ама ај.

Порано имав ептен многу постери залепено, ама некако ми станаа досадно и ги тргнав.

Сега имам еден хамер ( хоум мејд ), плакат од Бон Џови, 3 плакати со Тоше, 2 постера и една слика со риби што ми ја нацрта другарка.:)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Порано,како помала,имв еден куп постери.Сега немам ни еден.Собата ми е розево исфарбана и сакам таква да ми остани,нежна и едноставна.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ноуп.. ич, ама баш ич.
Собата ми е во финална фаза на реконструкција, се што постои од постери е извадено (се што постоеше од било што е извадено :) ) и не планирам пак да ставам потери.
Ниту има нешто од постер што би го закачил, ниту (со сегашната концепција) би личело постер да се стави во таа соба.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Порано имав некоклу постери сега немам ниеден...:toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Имам... И сликички, не само постери... Празно ми е многу без нив... За некое време ќе кречиме, и пак ќе ставам...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Постоеча тема. :icon_lol:

Инаку, не лепам постери. Порано да, сега ми е изживеано. Си имам табла во соба со разно разни тракатанци, слики, исечоци, фотографии, стихови, ноти и остало... Глупи американци. :icon_lol:
Ако се важи. :pipi:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Порано имав ама сеа не.Ако се најде некој интересен ќе го стаам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom