Дали им верувате на гатачките (гатање)?

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дали верувате на гатачките .. кои што гледат на карти кафе па шо ти знам уште какви работи ..

Јас да си кажам дека ИЧ не вервуам .. од каде да знае таа баш па .. ама има некои кои што погодуваат .. па шознам сега. .
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Moj genralen stav e deka ne veruvam. Ama taka se imaat pogodeni nekoi moi blisi licnosti na koi gatacki im imaat se pogodeni pa me stava toa na mislenje....

Inace iskreno se plasam od toa pretskazuvanje na idninata. POdobro da ne se pletkas vo takvi raboti i da ostavis se da odi kako sto treba. Zosto nekogas mozes i da doznaes nesto sto nesakas
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Секогаш гатачките преткажуваат добри работи колку да ти земат парите ништо друго ретко некоја да ти претскаже лошо. Барем јас така мислам.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
more na nikoj ne veruvam samo na svojte oci im veruvam
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
јас сум од друштвото на тие што не веруваат, ама практикуваат :):):) со другарките на кафе увек околу нас има свртени шољици,па некад и на карти знаеме да гледаме, али дефинитивно не верувам и не си го водам животот по тоа што ќе ми го кажат...а да идам кај „стручни„ лица да ми гледаат нема шанси :)
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Боже сачувај какви гатачки бре
најголеми глупости што постојат... Е онаа Глорија на шутел што ја имаше праеше муабети како
„Г: Ти работиш?
Ј: па не средно сум уште.
Г: А па да гледам дека си средно еве на картите.
Ј: Стварно?!?!?!?!

па стварно мислам поголеми глупости и преваранти од тие гатачки не постојат....
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
мислам дека имаше ваква тема но сепак...

Не верувам во такви глупости...но од друга страна обожавам кога ке се собериме кај некоја и една главна гледа! абе глупости! се смееме како будали и нагагаме!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Во принцип не верувам,а и кога ми гледаат што и да ми кажат го заборавам у следните 5 минути.Не сакам да чепкам таму,еспањола има право.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
hehe nekogas interesno e da ti gataat. Sepak moze da se pravi od zabava!

Inaku ne znam vo sto da veruvam za gatackite. Gatanjeto mislim deka e mozno a za primer moze da go zememe Nostradamus. Kolku li raboti pogodil(ama i zgresil) no uste povazno e deka toj go predvidel tocniot datum na negovata smrt. Svaka mu cast
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
abe interesno e nekoj onaka da ti gata, drugarki, poznajnici od cista zabava... ama nekoi sto se profesionalni vo toa... toa e vece druga rabota
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.945
naj iskreno ic ne veruvam:toe:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Верувам во професионални гатачки иако не сум отишол кај никоја,верувам дека некој имат можност преку разни предмети да ти предвидат нешто од иднината...едноставно верувам,а од забава да си гледаме меѓу пријатели,тоа се глупости:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Shorty напиша:
hehe nekogas interesno e da ti gataat. Sepak moze da se pravi od zabava!

Inaku ne znam vo sto da veruvam za gatackite. Gatanjeto mislim deka e mozno a za primer moze da go zememe Nostradamus. Kolku li raboti pogodil(ama i zgresil) no uste povazno e deka toj go predvidel tocniot datum na negovata smrt. Svaka mu cast
i jas taka mislam
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нострадамус грешит ГОДИНИ, а не НАСТАНИ. рекол дека на почетокот на 21 век „железна птица ќе ги собори големите близнаци” и на 11.9.2001 година беа урнати кулите близначки... исто предвидел дека Шпанија ќе е светски првак во овој период - ќе си уплаќам јас на Шпанија секое светско...
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
EEEEEEEEEjj i4 ne veruvam ama nekad na kafe so drugarki se smeeme ko ludi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom