Дали има вечна љубов?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
AuRoRa напиша:
Anonymus1 напиша:
Зошто сите сте запнале за таа вечна љубов и не искулирате малце и поуживате во животот и неговите убавини а исто така не ја гледам и убавината во тоа цело време односно цела младост да ти помине само со еден партнер тоа според мене е најголемата глупост што може да ја направи еден млад човек
Jас не мислам така... Дел од убавините на животот,ако не и најубавото е љубовта...Ако некој сакаш вистински па зошто и да не ти помине младоста со ист Човек?Ако си заљубен вистински,тоа ќе ти биде задоволство,а не обврска и нема да ти е досадно!Нели поглупаво е да си сам
Нереков јас дека е убаво да си сам туку сметам дека е премногу монотоно да си го поминеш целиот живот само со еден човек и читај таму дека мислам дека со тек на време љубовта поминува у навика а не реков дека ја нема а можеби и јас не сум сретнал некоја за која би можел да кажам дека ќе имам вечна љубов
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
OK no problem Anonymus јас сакав да ти речам дека не е здодевно или монотоно да поминиш цела вечност со некој што бескрајно ќе го сакаш.Ете тоа.Напротив, и да фатиш друг/а ако стариот ти значи нешто ќе ти недостига и тоа значи дека си ја нашол вечната љубов,а малкумина ја пронаоѓаат
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.885
Поени од реакции
10.377
AuRoRa напиша:
OK no problem Anonymus јас сакав да ти речам дека не е здодевно или монотоно да поминиш цела вечност со некој што бескрајно ќе го сакаш.Ете тоа.
Денес ќе се случи некоја работа, конечно да се согласам со Аурора за нешто...Ова мора да се овековечи, ќе го сликам постов и ќе го урамам, добро ќе ми стои во купатило, ќе ме инспирира рано наутро.
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Постојат луѓе на овој свет кои засекогаш ќе ги сакам и ќе имаат посебно место во моето срце без разлика колкав удел ќе имаат во мојот живот. Претпоставувам тое е вечна љубов.
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
so znam...nishto ne e vechno ....vremeto leci se ....ali mislam deka bi mozel da pominesh 20-30 pa i 40 god so nekogo....A dali toa ke e ljubov ili pocit i razbiranje .....mmmmm...ne znam.....da me prashavte pred 3 god ...cvrsto ke recev DA POSTOI ....sega nekako ne mi e bash tolku realno
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
RaGeAnGeL напиша:
so znam...nishto ne e vechno ....vremeto leci se ....ali mislam deka bi mozel da pominesh 20-30 pa i 40 god so nekogo....A dali toa ke e ljubov ili pocit i razbiranje .....mmmmm...ne znam.....da me prashavte pred 3 god ...cvrsto ke recev DA POSTOI ....sega nekako ne mi e bash tolku realno
A zamisli da te prasame posle naredni tri godini ... togas ke si sigurna deka nema ... taka si odi toa ... :( :wink:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Андроник напиша:
Денес ќе се случи некоја работа, конечно да се согласам со Аурора за нешто...Ова мора да се овековечи, ќе го сликам постов и ќе го урамам, добро ќе ми стои во купатило, ќе ме инспирира рано наутро.
Lele Andronik па ти не знаеш колку ме израдува што ми го кажа ова.НЕ се зафркавам,стварно,ми го разубави денот.Значи мило ми е што се согласивме конечно,можеби касно,ама поарно некогаш отколку никогаш...
А да и јас ќе превземам нешто - постот ќе си го испечатам и в новчаник ќе си го носам :wink:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
И така ви викам ја, постои вечна љубов. Тоа што не постои е вечна заљубеност.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Sve se sveduva na eden zaklucok: Ke i recesh na zenskata deka ja sakash za da ne i dadesh 50 EUR na krajot na vecerta, to ti e ljubov... ah ljubov...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Eko, posle me prasuvas zasto mislam deka site mazi se isti? Citaj se, ne si isklucok od nikogo :lol: :lol: I razberete ... vecna ljubov postoi ... se nadevam ke ve pronajde site vas sto ste kontra toa :lol: :wink:

Aurora, zatoa se prijatelite :lol: :lol: :lol: Inace daj dosta opstite jasno e deka nema vecna ljubov, sala na strana mi e muabetov ... Kako sto kaza nekoj pogore, da ne se vrakam, ljubovta posle nekoe vreme se pretvara vo navika, pocituvanje i slicni raboti, a kako ljubov ... ne veruvam deka vecno zivee. :lol: :wink:
 
S

Svetovid

Гостин
Re: Дали има вечна љубов???

AuRoRa напиша:
ПА онака гледајќи ја актуелната Јелена на а1 се прашувам дали љубовта може да биде вечна?мислам дали може да сакаш некој и по 20,30 години или времето лечи се?што мислите,колку трае љубовта?Дали и во реалноста е така,или само на филм,во некоја сапуница? ДАли можеш да го сакаш истиот онај што си го сакал во младоста и да ја негуваш таа љубов, иако си со друг човек заедно?оние кои гледаат знат сигурно за кого зборувам

Ги чекам вашите коментари
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ima, ama za zhal e ednostrana! :?
P.S. Sho k u r e pa sea Jelena?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Re: Дали има вечна љубов???

Svetovid напиша:
Ima, ama za zhal e ednostrana! :?
P.S. Sho k u r e pa sea Jelena?
Световид пак ми ги вадиш зборовите од уста! Муабетов ми беше сакам речам незнам кажам ... а го мислев тоа :lol: Браво, значи да, постои ама СЕКОГАШ е еднострана! :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
86
Поени од реакции
4
i :?: ima ili nema vecna ljubov :?:
Jas mislam ima :roll:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Леле јас мислев спротивно ќе биде,а според вашите постови општ заклуЧок е дека постои вечна љубов.МЕ мрднавте,ќе почнам и јас да верувам дека постои еееееј.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom