Дали знаете со кого навистина "муабетите"!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Интересна тема! Па вака... Речиси секогаш погодувам со кого зборувам. Има и случаеви во кои не можам точно да ја погодам личноста како што ја замислувам но тоа е повеќе на физички изглед. Секогаш при прво запознавање (зборам за преку нет) ја прашувам личноста за најосновни карактерсистики - Каде живее, што работи, до каде е со работата итн. Според тоа и според тоа на заемното муабетење (чатување - и таа како ќе ми ги поставува прашањата) ја вметнувам во кој тип на личности спаѓа (интровертни, екстравертни, директни, вртикапи итн).
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Мирц не користам веќе подолго време. Муабетам само преку мсн, каде што 80% од контактите ги познавам лично. Оние неколку кои не ги знам се од форумов, така што...:)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
:vozbud: :vozbud:

леле пеза. .. хахах . . мене тоа да ми го стори мојата мајка.. ќе побарам да ме одсинат :vozbud: ... hahaah па дури и некој `жежок` муабет типот си направил со мајка му :pos:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Повекето на мсн шо ми се ги познавам само овие од CS не ги познавам некој некој ги познавам :)
 
U

UnholY

Гостин
Абе контактирам со повеќе луѓе преку чатуење ама ништо повеќе од тоа...не се замарам со запознавање и такви глупости....имам круг на пријатели шо ми одговараат и не сакам многу многу да ширам познанства,а посебно не со некои шо ги знам само под некој ник на интернет...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Па не секогаш..на интернет некогаш знам да потпаднам во замка и така да се разочарам али во реалноста знам и мн сум претпазлива со кого и како правам муабет..И не верувам на секого...Најчесто знам мн добро да ги проценам луѓето така да не сум имала проблем на ова поле..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па скоро сите од МСН ги знам и пред да ги "аднам"...Неколку онака не ги знам али другари или другарки ги знаат така да сигурни извори! Е сеа неколку од тие неколку не ги познавам ама не знам не ни планирам да се запознаам:)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
На мирц мислам дека сите лажат и тоа е како детска игра да се пополни времето.Воопшто,кога се работи за разговор без да го гледаш човек во очи,мислам дека не можеш да знаеш со кого всушност разговараш.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Може да бидам пријателски поставена со некој на интернет,ама да закажам средба на некое такво запустено место...јок!
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Абе контактирам со повеќе луѓе преку чатуење ама ништо повеќе од тоа...не се замарам со запознавање и такви глупости....имам круг на пријатели шо ми одговараат и не сакам многу многу да ширам познанства,а посебно не со некои шо ги знам само под некој ник на интернет...
Па скоро сите од МСН ги знам и пред да ги "аднам"...Неколку онака не ги знам али другари или другарки ги знаат така да сигурни извори! Е сеа неколку од тие неколку не ги познавам ама не знам не ни планирам да се запознаам:)

Незнам зошто ве плаши тоа толку...кога пред се правите само муабет.Па дури и да ги запознаете луѓето....Ваљда нема да ве силуваат.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Се согласувам, зш да не се запознаете. .. на собиранката ке одите? да, ги знаете? не.. .

а и плус зависи каков муабет сте си правеле преку мсн/мирц .. итн :icon_lol:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
мирс веке долго време не користам..а и да почнам пак да го користам тоа ке биде само ради забава и пополнување на слободно време..за мсн контактите 70% ги знам лично така да знам со кого правам муабет..другиве 30% сеуште ги упознавам..не се доверувам лесно и не давам секакви информации додека лично не ги видам кои се и како се:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom