Дали е мувањето понижување?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Dejana напиша:
Luge ke vi kazam nesto od moeto iskustvo........ IZBEGNUVAJTE MUVANJE, zatoa sto sme luge od krv i meso, so cuvstva koi porano ili podocna ke prorabotat, ne mozes da se muvas so nekoj dolgo vreme a da ne se rodi ljubov i edinstveniot rezultat ke bide bolka i mnooooooogu solzi! zatoa: razgranicuvajte gi rabotite uste na pocetok, taka ke bidete na cisto so sebe i so partnerot.... nesto sto jas nema da go imam!!!!!!
и покрај тоа што го подржувам мувањето...тука си сосема во право!
Се мував со еден тип пред 3 години уште неможам да го заборавам..не дека го сакам ама секогаш кога ке го видам чуствувам нешто од внатре ..пеперутки во стомакот, срцето забрзано ми лупа!
значи може но и не мора секогаш тоа така да биде!:nesum:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
asterix_m напиша:
Jas ne rekov deka e parvilo ama taka e podobro, za da mozete da si gi sredite mislite i cuvstavata od prethodnata vrsk a:love2::sekss:
Za kogo kako podobro .. (= Jes i ja priznavam deka e najubavo taka.. ali nemozi na site da im bida isto (= ahAiahAIh


+BaltaZaR+= напиша:
Сакаш да кажеш дека уште не е омажена?
E barem ko se vidofme poslednio pat (vchera) ne beshe omazena .. taka da veruvam vo toa .. (= a i se nadevam na pokana na skoro :D

Mac напиша:
И интересно и е?
Epa sigurno interesno i e .. inache nemashe da bida kako sho e sega (= Inache i sama kazala deka nemozi muvanje.. saka vrski.. i taka i prodolzila (= hehehehehehe ..
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
RealGirL напиша:
а зашто ти не превземеш нешто?
си го видела 2 пати типот и мноогу ти се засвиѓал а не си подготвена за врска па зашто да не се муваш тогаш?

abe ok e muvanjeto znaes koj kako si saka ali ne znaci deka sekoa vecer treba da go pravis so razlicni tipci so ne im znaes ime toa sakav da kazam zaso poveketo moi poznanicki toa i go pravat
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Dejana напиша:
Luge ke vi kazam nesto od moeto iskustvo........ IZBEGNUVAJTE MUVANJE, zatoa sto sme luge od krv i meso, so cuvstva koi porano ili podocna ke prorabotat, ne mozes da se muvas so nekoj dolgo vreme a da ne se rodi ljubov i edinstveniot rezultat ke bide bolka i mnooooooogu solzi! zatoa: razgranicuvajte gi rabotite uste na pocetok, taka ke bidete na cisto so sebe i so partnerot.... nesto sto jas nema da go imam!!!!!!
тука си целосно у право да ти кажам бидејќи и јас пред некое време го искусив истото. Мислам се тргна на шала, знаете мување за една вечер, но потоа мувањето продолжи и на крај кои беа резултатите?!
Јас ко будалче се затрескав у него а тој.. тој како ништо да не било
и сега што?! сега јас се мачам цело време да го преболам а нему по се изгледа му е супер важното му помина меракот за мене!
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Dejana напиша:
Lesno e da se kaze, no sto ako ne ti e do nekoj drug... sto ako ti e preubavo bas so toj i site ostanati ti se smesni.....KE TRPIS?
ne bi trpela.a sum trpela.i boli.zatoa sto ednas sum sakala i sve ke napraef za nego.ama sega koa ke mi tekne koklku zum zgresila sto taka sum postapila mi ide da se ubijam :pishtoldz
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
smizlicka напиша:
sega koa ke mi tekne koklku zum zgresila sto taka sum postapila mi ide da se ubijam :pishtoldz
Zasto si zgresila, sekoja odluka pa makar i pogresna e edna zivotna lekcija, iskustvo plus!!!!! Duri i najloso da mi zavrsat rabotite so deckovo nema da se pokaam za se sto napraviv i se sto mu dadov!! Ne razbiram zasto i ti ne razmisluvas taka:toe:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мување е фина ствар според мене, но секако доколку и на дечкото и на девојката им одговара таков тип на врска, значи се гледаш поретко, убаво ти е, без обврски, пополнуваш време и така. Но доколку некој не се чувствува убаво во ваквиот начин на “дружење“ не треба да трпи само за да на каков било начин биде со типот/типката.

Секако дека мувањето не е понижување.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Dejana напиша:
Situacija: Se muvas so nekoja licnost podolgo vreme, nedeli meseci pa neka se i godini.... a vie i ponatamu ste na muvanje. Pricina: se naveduvaat mnogu od tipot na imam premnogu obvrski ne mi treba uste edna i slicno, no koga ke razmislis podobro ke sfatis deka vistinskata pricina sto toj/taa saka da mu bide sloboden patot do drugi partneri, a so tebe si popolnuva vreme dur ne najde nesto podobro. Da ne se sfatime pogresno, vo red e da se muvas so nekoj koj ti e daleku(drug grad/drzava) pa ne mozete da bidete sekogas zaedno, no da se gledate/slusate sekoj den, da se uzivate eden so drug fizicki i psihicki znaci ste Povrzani no ne ste vo vrska... vie se muvate!!!
Za mene e ponizuvanje, Sto mislite vie?
se soglasuvam so tebe! no sto ke pravis ako go sakas nekogo premnogu a on saka sano muvanje i nisto poveke?
neme ova mi se sluci a ne znam kako da go odbijam koga go sakam najmnogu na svetov????
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
pretty_girl напиша:
se soglasuvam so tebe! no sto ke pravis ako go sakas nekogo premnogu a on saka sano muvanje i nisto poveke?
neme ova mi se sluci a ne znam kako da go odbijam koga go sakam najmnogu na svetov????
Значи незнаеш да се цениш самата себе, му дозволуваш да си игра со тебе, лесна девојка си во негови очи и очигледно никогаш нема ни да сака да има нешто повеќе со тебе. Погрешна игра е тоа кога не отстапувате од мување, само затоа што сте заљубени. Па добро, знам дека љубовта е слепа, ама можно ли е да сакате такви машки? Мислам хелоу, каде сте вие тука, која е вашата цена, постоите ли воопшто? Размислувајте малку во такви случаи ... не се спуштајте толку ниско. Токму поради вакви примери стојам на ставот дека мувањето е понижување.

п.с. 1 Можеби те навредив малку, ама само сум реална, па извини ако те.
п.с. 2 Секако постов може да го читате и обратно, значи да се однесува и на машки, дека и од нив има вакви примери.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
зашо понижување не свајкам, мое мислење е дека мувањето не е понижување, пошо тоа се прави од задоволство или па може да испадне мување кога парот планира подолга врска ама за 2-3 дена испајга нешто и раскинуваат и афтоматски таа врска ке именува со мување шо не значи дека таа ситуација е понижување за било кој од партнерите.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
shto znam muvanje 1 2 3 pati za mene ne e ponizuvanje..ama so meseci i godini ..nekako glupavo zvuci vsushnost vrska bez obvrski..shto koga toj/taa pak odi so drugi..ne go opravduvam toa "muvanje"
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ja ne sum protiv toa, imam drugarka sto se muva so tip 3 god.imam pisuvano za ova,i spored mene super im e,be!Zaedno iskacaat segde,se slusaat skoro sekoj den,se si znaat eden za drug,se gledaat 3-4pati nedelno, koga mozat i dvajcata,si imaat slobodna vrska!Imaat ideno ali ostanale na muvanje poradi nekoi pricini i se naviknale eden na drug i ne veruvam deka u brzo vreme ke prekinat.Ne mislam deka e ponizuvanje zasto ima ljubov megu niv i si znacat mnogu eden na drug.Bitno se zaedno,sea dali idat onaka komercijalno ili imaat nekoja svoja vrska ne e uopste bitno.
Spored mene ponizuvanje za devojka e sekoja vecer so drug tip da se muva...toa e toa
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Подржувам !!
Сакам да лапам ... несакам да се затрескувам, несакам обврски, несакам да размислувам на девојка... Тогаш ќе мувам.

BloOdY_DollY напиша:
so znam muvanje 1 2 3 pati za mene ne e ponizuvanje..ama po meseci i godini so znam ..nekako glupavo zvuci vsusnost vrska bez obvrski..so koga toj/taa pak odi so drugi..ne go opravduvam toa "muvanje"
Па тие мувања се најубави бре .. исто како да ми е девојка .. само не ми значи толку .. ми се лапа.. и се јавувам и крај на муабетот .. следен петок може и пак и цело време така и така.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
sweet chick напиша:
Ja ne sum protiv toa, imam drugarka sto se muva so tip 3 god.imam pisuvano za ova,i spored mene super im e,be!Zaedno iskacaat segde,se slusaat skoro sekoj den,se si znaat eden za drug,se gledaat 3-4pati nedelno, koga mozat i dvajcata,si imaat slobodna vrska!Imaat ideno ali ostanale na muvanje poradi nekoi pricini i se naviknale eden na drug i ne veruvam deka u brzo vreme ke prekinat.Ne mislam deka e ponizuvanje zasto ima ljubov megu niv i si znacat mnogu eden na drug.Bitno se zaedno,sea dali idat onaka komercijalno ili imaat nekoja svoja vrska ne e uopste bitno.
Spored mene ponizuvanje za devojka e sekoja vecer so drug tip da se muva...toa e toa
Па тогаш нивново и не е баш мување, туку врска во која им е дозволено да муваат други :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зато мување? За да се тепа време? За да се добие нешто „без обврски“? Бф, лошо!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom