Дали е мувањето понижување?

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
JeCILaDy напиша:
Jas ne bi rekla taka, ako se soglasuvas na muvanje, znaci i toj ti e tebe igracka i nema lutis.
Сите на почеток мислат дека е само играчка ама после се претвора во нешто сериозно, и доколку само еден од партнерите го сфати серозно а другиот не е тогаш верувај ке има плачки.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Jas mislam deka nekoi se muvaat od zabava,koga nemaat sto da pravat ili pak koga nekoj mnogu mu se dopaga ali neke da se vrzuva za nego...ja se muvav so eden decko 5 meseci iposle vidovme deka e glupo i se fativme...neznam dali e ponizuvanje...za koj kako
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
definitivno mislam deka e ponizuvacki ,bidejki koga ke ti se diga da se muvas so nekoja ili so nekoj bez razlika dali e masko ili zensko ,toa znaci deka toj od sprotivniot pol,konkretno liceto so sakas da se muvas ja racunas kako igracka ,ne cuvstvuvas niso prema nego ili nea samo onaka fizicki kako da kazam samo da se ispraznis nekako,jas nema da go napravam toa nikogas ,barem sega zasega taka si mislam i se nadevam deka i vo idnina ke ostanam vakov kakov sum sega
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
The`bItCh напиша:
Многу е на цел пост да ти реплицирам, зошто многу ќе се испозамарам. Сакаш да кажеш дека девојките кои се муваат со некој и после не го гледаат се искористени? И да е така ( шо нема врска ) .. ти мислиш дека тие не се свесни за тоа? Ако и двајцата сакаат да се измуваат го прават тоа, и готово никому ништо. Ако се појави некаква си интерес помеѓу двајцата продолжуваат со мувањето може на крај и врска да оформат. Не можеш да знаеш. И извини, вака едно „лично” прашање .. сите што оделе досега со тебе оделе за СЕРИОЗНО? И што подразбираш ти под сериозно? :nesvest:


П.С. Женските се бетер од машките кога станува збор за мувањето!:bip:

ej vidi vaka..toa SERIOZNO ne go svakam kako u stil aj aj sea ke se mazime..
ednostavno kazano..glupa rabota mi e muvanjeto..nema nikakvo fajde od toa...a inace imam 18 godini kolku seriozni vrski bi mozela da imam..sega imam decko idam 1 godina...i ne mi paga na pamet za muvanje..neznam zasto ne mi se sviga toa...a da porano sum bila dete i toa voopsto ne sum go racunala za idenje a ne pa da stanuva zbor za seriozno!
 
Член од
17 јуни 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
zavisi toa za koj i kako,,,nekoi uzivaat vo toa a nekoi voopsto ne,,,kako na primer mene voopsto ne mi se dopaga toa. muvajse pa muvajse i sto posle,,,,bas nisto,,,golemi gluposti se toa.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
*ANE* напиша:
ej vidi vaka..toa SERIOZNO ne go svakam kako u stil aj aj sea ke se mazime..
ednostavno kazano..glupa rabota mi e muvanjeto..nema nikakvo fajde od toa...a inace imam 18 godini kolku seriozni vrski bi mozela da imam..sega imam decko idam 1 godina...i ne mi paga na pamet za muvanje..neznam zasto ne mi se sviga toa...a da porano sum bila dete i toa voopsto ne sum go racunala za idenje a ne pa da stanuva zbor za seriozno!
ај вака...еве не дај боже раскинеш со дечко ти...и после ке бидеш подготвена повторно да се впуштиш во долга врска? или ке чекаш да помине некој период...?во кој најверојатно само ке се муаваш!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
дефинитивно теренот за мување е најпогоден кога ќе раскинеш долга врска.Едноставно ти е потребно време ( на некого повеќе, на некого помалце) да се вратиш во нормала и да ги согледаш можностите за нова врска.Плус во тој период после подугачка врска сакаш едноставно да надокнадиш тоа што си "пропуштил" додека си бил врзан, мада ова не ми држи вода некако, си во врска подолго време и пропушташ нешто во животот :lud:. Едноставно ја сметам дека мувањево пред се е забава, тепање време на малце поинаков начин од страна на некого на кого му се потребни неколку моменти на страст и задоволство
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ѕвер напиша:
дефинитивно теренот за мување е најпогоден кога ќе раскинеш долга врска.Едноставно ти е потребно време ( на некого повеќе, на некого помалце) да се вратиш во нормала и да ги согледаш можностите за нова врска.Плус во тој период после подугачка врска сакаш едноставно да надокнадиш тоа што си "пропуштил" додека си бил врзан, мада ова не ми држи вода некако, си во врска подолго време и пропушташ нешто во животот :lud:. Едноставно ја сметам дека мувањево пред се е забава, тепање време на малце поинаков начин од страна на некого на кого му се потребни неколку моменти на страст и задоволство
фала што ми одговори на прашањето..тоа сакав да и го објаснам на Ане!!:pipi:
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
negledam ama bas nisto loso vo muvanjeto. bas e bezvrska.
ako sakas edna vecer da si pomines ubavo, a potoa da ne se zamaras sto-kako, zasto da ne?!
ako samo mi se sviga tipot ok, bi se muvala, no ako go sakam...e togas e veke potesko, iako poveketo devojcinja se vodat po toa: 'ako nemozam da go imam na podolgo vreme, zasto da ne bide moj barem na nekolku saati'-e toa veke go smetam za ponizuvacko!!!!
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
ne deka e ponizuvanje ali glupo e.
jas go smetam za ponizuvanje ako stvarno dolgo vreme se muvate a on ne prevzeme nisto.

no za da se muvas znaci i da go pravis toa bez nikakvi obavezi

ja ne sakam muvanje
so znam sum go videla tipot dva pati pa aj ke se muvam so nego.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Amanda напиша:
ne deka e ponizuvanje ali glupo e.
jas go smetam za ponizuvanje ako stvarno dolgo vreme se muvate a on ne prevzeme nisto.

no za da se muvas znaci i da go pravis toa bez nikakvi obavezi

ja ne sakam muvanje
so znam sum go videla tipot dva pati pa aj ke se muvam so nego.
а зашто ти не превземеш нешто?
си го видела 2 пати типот и мноогу ти се засвиѓал а не си подготвена за врска па зашто да не се муваш тогаш?
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
а што ако сретнеш тип и ни на крај памет не ти ни текнува да се муваш со него и веке почнуваат глупости и у ствари заглавуваш со надеж и мисла дека као ке почнеш да имаш нешто подлабко со таа личност
, ма да се е тоа голема лага, зошто ако тој нешто сакал повеќе ќе го покажел.И коа по обичај пак си се зезнал. Ја мислам дека е голема глупост мувањето. Дефинитивно. Поготово ако е човек емотивец!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Flik напиша:
е тука не мислам така , баш напротив мислам дека машките се бетер зш жените се почуствителни во љубовта додека машките не


е добро зш да , произјаснувајте се луѓе
Better-на амерички уствари значи дека се боље :)
Мувањето е понижувачко само на еден начин...
Ако се гледате себеси како личност која сака малце забава без обврски тогаш не е понижување за вас.
Ако се гледате како предмет и не сакате да се давате на секого(што ли сакаше да каже авторот овде??:)) тогаш би било понижувачко
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
Better-на амерички уствари значи дека се боље :)
Мувањето е понижувачко само на еден начин...
Ако се гледате себеси како личност која сака малце забава без обврски тогаш не е понижување за вас.
Ако се гледате како предмет и не сакате да се давате на секого(што ли сакаше да каже авторот овде??:)) тогаш би било понижувачко
стварно мац што сакаше да каже авторот тука?
ама баш ништо не те разбрав!!!!!!!!:lud:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ти не се мешај тебе у живо ќе ти кажам :wub: :)
Не знам кого цитирав таму назад пишала дека нејќе да му биде занимација во мувањето тоа и било понижувачки...
Еве појаснување занимација>играчка>предмет...Уствари сака на каже дека не гледа занимација у мување и се гледа како себеси како занимација за спротивниот пол...Стварно е безвезе така да се мисли како демек(пример) јас ако сакам да се мувам со некоја сакам да ја искористам и ништо друго...Во мувањето и двајцата "уживаат" и не може некој да ме убедува спротивно...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom