Дали е мувањето понижување?

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ѕвер напиша:
дефинитивно теренот за мување е најпогоден кога ќе раскинеш долга врска.Едноставно ти е потребно време ( на некого повеќе, на некого помалце) да се вратиш во нормала и да ги согледаш можностите за нова врска.Плус во тој период после подугачка врска сакаш едноставно да надокнадиш тоа што си "пропуштил" додека си бил врзан, мада ова не ми држи вода некако, си во врска подолго време и пропушташ нешто во животот :lud:. Едноставно ја сметам дека мувањево пред се е забава, тепање време на малце поинаков начин од страна на некого на кого му се потребни неколку моменти на страст и задоволство
Ti drzi voda ramisluvanjeto bidejki posle dolga vrska enmozes vedans da se vrzes so druga licnost, pa kako kec na desetka ke ti dojde malku muvanje so dve tri licnosti po red:zlo:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
asterix_m напиша:
Ti drzi voda ramisluvanjeto bidejki posle dolga vrska enmozes vedans da se vrzes so druga licnost, pa kako kec na desetka ke ti dojde malku muvanje so dve tri licnosti po red:zlo:
Nema vrska muabeto .. drugarkami imala samo dolgi vrski .. nikad imalo vreme kaj sho samo se muva so nekogo .. sa posledno sho idashe so edno mushko 3,5 godini.. pa nof.. 1 godina vrska.. i sega ida so segashniot 1.5 godina.. i plus toa ziveat zaedno .. (= od coek do coek e
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Sandra напиша:
Nema vrska muabeto .. drugarkami imala samo dolgi vrski .. nikad imalo vreme kaj sho samo se muva so nekogo .. sa posledno sho idashe so edno mushko 3,5 godini.. pa nof.. 1 godina vrska.. i sega ida so segashniot 1.5 godina.. i plus toa ziveat zaedno .. (= od coek do coek e
Jas ne rekov deka e parvilo ama taka e podobro, za da mozete da si gi sredite mislite i cuvstavata od prethodnata vrsk a:love2::sekss:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Sandra напиша:
Nema vrska muabeto .. drugarkami imala samo dolgi vrski .. nikad imalo vreme kaj sho samo se muva so nekogo .. sa posledno sho idashe so edno mushko 3,5 godini.. pa nof.. 1 godina vrska.. i sega ida so segashniot 1.5 godina.. i plus toa ziveat zaedno .. (= od coek do coek e
И интересно и е? :)
 

+BaltaZaR+

The DeviL Ÿф±
Член од
7 јуни 2006
Мислења
72
Поени од реакции
1
Sandra напиша:
Nema vrska muabeto .. drugarkami imala samo dolgi vrski .. nikad imalo vreme kaj sho samo se muva so nekogo .. sa posledno sho idashe so edno mushko 3,5 godini.. pa nof.. 1 godina vrska.. i sega ida so segashniot 1.5 godina.. i plus toa ziveat zaedno .. (= od coek do coek e
:nesum: Сакаш да кажеш дека уште не е омажена?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Poise sum za vrski mada i muvanjeto ne mi smeta i ne mi e neso ponizuvacki....samo me nervira toa sto nekoi za da go zgolemat brojot na muvaci se muvaat so sekogo bez razlika dali im se sviga ili ne...toa e vise ponizuvacki!!!:star: :star: :star:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Mac)) напиша:
Мувањето е понижувачко само на еден начин...
Ако се гледате себеси како личност која сака малце забава без обврски тогаш не е понижување за вас.
Ако се гледате како предмет и не сакате да се давате на секого(што ли сакаше да каже авторот овде??:)) тогаш би било понижувачко
епа тоа е брат некои луѓе едноставно го сваќаат мувањето како забава и авантура и не се замараат со тоа понатаму па и да се муваат со месеци тоа за нив е само мување и толку , е сега од друга страна има луѓе кои се замараат со тоа и за нив мувањето преставува понижување така да ако за нив е понижување па луѓе тогаш НЕ СЕ МУВАЈТЕ и решен проблем. работава е таква што за секого мувањето има свое значење
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
А што ако едноставно те стрефи период во кој ниедна особа не ти праи ќејф за нешто посериозно ( не ја сакаш) или едноставно излегуваш од подугачка врска и се осеќаш безвезе ( у краен случај - повреден, изневерен и сл.).Тогаш што му е чарето...едноставно си фураш слободен живот, а кога ќе те надвладее желбата за неколку моменти страст и задоволство спасот ти е во мувањето.Што има тука понижувачко.Никого со сила ти не си натерал или пак мене може некој со сила да ме натера ако не ми се праи ќејфот да бидам со таа женска.Доколку после ситуацијата осетам нешто повеќе кон таа особа тогаш проработува телефонот и бла бла бла... за понатаму :pusk:
 
С

Сатори

Гостин
Зависи

Зависи со кој , ако се знам со дечкото со години или еве месеци да не претерувам и сме баш добри другарчиња и ни се случи да се смуваме , ок , ама тоа е момент.
Ама да се мувам со некој со недели или месеци , нема теорија , ако можеме да бидеме заедно , ок , ако не , не сум тип за мување , повеќе сум за врска.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
asterix_m напиша:
Сите на почеток мислат дека е само играчка ама после се претвора во нешто сериозно, и доколку само еден од партнерите го сфати серозно а другиот не е тогаш верувај ке има плачки.

Напишав уште еден пост. Ако сметаш дека ќе се заљубиш и дека ќе сакаш нешто поќе, тогаш не се мувај.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Абе зависи од околностите, личностите итн..ама во принцип не е понижување. Мислам глупо е подолго ( повеќе од 2 недели) само да се муваш, без ништо повеќе. Али се е до карактерот, и до тоа како ќе го доживеат и двајцата тоа. :wink:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
не е глупо ако ни двајцата не се за долга врска...а сепак со мувањето им е забавно!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Luge ke vi kazam nesto od moeto iskustvo........ IZBEGNUVAJTE MUVANJE, zatoa sto sme luge od krv i meso, so cuvstva koi porano ili podocna ke prorabotat, ne mozes da se muvas so nekoj dolgo vreme a da ne se rodi ljubov i edinstveniot rezultat ke bide bolka i mnooooooogu solzi! zatoa: razgranicuvajte gi rabotite uste na pocetok, taka ke bidete na cisto so sebe i so partnerot.... nesto sto jas nema da go imam!!!!!!
 
С

Сатори

Гостин
Dejana напиша:
Luge ke vi kazam nesto od moeto iskustvo........ IZBEGNUVAJTE MUVANJE, zatoa sto sme luge od krv i meso, so cuvstva koi porano ili podocna ke prorabotat, ne mozes da se muvas so nekoj dolgo vreme a da ne se rodi ljubov i edinstveniot rezultat ke bide bolka i mnooooooogu solzi! zatoa: razgranicuvajte gi rabotite uste na pocetok, taka ke bidete na cisto so sebe i so partnerot.... nesto sto jas nema da go imam!!!!!!
Навистина ми е жал за тебе , ама сигурна сум дека работите ќе се расчистат некако.А инаку потполно се согласувам со тебе за ова.:bravo:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Lady Satori напиша:
Навистина ми е жал за тебе , ама сигурна сум дека работите ќе се расчистат некако.А инаку потполно се согласувам со тебе за ова.:bravo:

Da be da sekoe cudo za tri dena, sto ne bilo pa i ova...... ke pomine!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom