Дали е мувањето понижување?

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
АуРоРа напиша:
Добро ја прочитав цела тема и од сето ова ме интересира кое е задоволството и која е користа од мувањето?
Односно што вие машките гледате како позитивно од мувањето?Демек нешо као леле фраер сум ја мувам коа сакам, која сакам, најјак сум?!Тоа?
Оти колку што глеав по мислењата женските сите некако сакаат врска,да знаат на што се, а мушките се они кои се фраери и "муваат".И што со мувањето?Што е целта?

No strings attached

Не, барем не за мене. Некогаш едноставно не сакам да започнам врска, ама сакам да "лапнам" нешто
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
sch00lGirL напиша:
Не е понижување во никој случај.Напротив,мене ми е интересно да знам дека тој не е целосно мој,па конкуренција,ово-оно...

Е интересно е, ама на крај некој може и да плаче
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
asterix_m напиша:
Е интересно е, ама на крај некој може и да плаче
Ќе плаче оној кој бил доволно глуп да не сфати во што се впушта.Мување си е мување.Енд оф стори.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Jas ne bi rekla taka, ako se soglasuvas na muvanje, znaci i toj ti e tebe igracka i nema lutis.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Hehehe definitivno ponizuvanje.Ako veke dolgo vreme se muvame toa znaci deka mi znaci na nekoj nacin,a jas na nego hmm pa i ne bas cim nesaka da e u vrska.Ako veke tolku sme bliski zaso da ne u vrska da bideme,ama toj nemoze ili nesaka,saka da bide i so drugi,epa bate nemoze toa taka ili si so mene ili cao,sto sum jas na posluzavnik pa koa ke ti tekne da si se poslusiz so mene,poslastica da ti bidam...sto znam jas taka go sfakam u princip ne ni opravduvam muvanja...
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
Ne e ponizuvanje voopsto.Ako epten ti se sviga nekoj i sakas nesto poveke treba da mu kazes i gotovo.E sea ako on/a ne saka ili ke si prodolzis po staro ili ke najdes drug/a.Vo sekoj slucaj nikoj be te tera so sila.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
За мене не е понижување.Ако он си игра со тебе и ти си играш со него,фифти-фифти сте.Незнам зашто понижување,пример имаш обврски и неможеш да го следиш во секој чекор и не сакаш да се оптоваруваш со уште една личност и ако се муваш знаеш дека е слободен за секоја и немаш потреба да се замараш со кој е и како е а знаеш дека ако сакаш да се смуваш он е тука...истото и за машките
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ako mislis deka ke ti znaci nesto, i deka ti ke stradas, togas zosto voopsto prifakas muvanje ? Ako dvata se soglasite deka povremeno ke se gledate i deka nema da ima obrvski megu vas i deka ke mozite da se gledate i so drugi dodeka se muvate so nego/nea, togas ti nemas pravo da go/ja prasvas kaj bil/a, so koj bil/a, so prael/a, istoto vazi i za nego/nea. Toj/taa nema pravo tebe da ti podnesva smetka za se so praj, posto ti ne mu si decko/zenska. Ne treba da ima lutis. Ako ne mozite da se nosite so muvanje, togas ne se muvajte.

P.S. Ova vazi za site so rekoa deka muvanjeto e ponizuvanje.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
прво имав заземено некој безвеза став,некој принцип демек нема да се мувам јас..:icon_roll...сега не мислам така...има луѓе што ги запознаваш во животот..кои не сакаш да ги испустиш оти се нешто посебно..сепак сметаш дека имаш уште време до обврзување...ако двајцата се согласуваат на таква "врска" тогаш не е воопшто понижување..дури и кога едниот не се согласува не е понижување,затоа што свесно се впушташ во такво нешто и треба да бидеш свесен дека не треба да очекуваш повеќе..ако дојде нешто повеќе-добредојде..ако не..енд оф стори..!!!никој на ништо не не сили па не гледам зошто ние треба да силиме..!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас мислам дека мувањето е понижување да! На што личи ако се слободни и двајцата да се муваат кога ќе му текне на едниот (најчесто)? Ако има нешто што чувствуваат еден кон друг, тие би требало да се во врска, а не спортски да се гледаат за празнење. Е сега нормално, најчесто машките секогаш си имаат такви девојки (биле во врска или не) и нели тоа ги прави јаки фраери, а девојките поретко имаат желба да останат само на тоа, па од љубов или што и да е друго остануваат и само муваторки ... мене ми е тоа понижувачки и крај. Поприфатливо ми е да се излезе една вечер со некого, да се пробаат двајца од ќеиф и да не се гледаат повеќе, отколку да продолжи да се случува тоа поради празнење, како што реков претходно.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
eh u moe vreme nemase ґґ muvanje ґґ a gi slusam sega ovie pomladive samo : ej sinoke se smuvav so edn , ej onajpat so onoj, e utre ke go smuvam ovoj itn. ... gi molam ovie pomladite da mi objasnat dali pod zborot ґґ muvanje ґґ spaga i sexot ili samo se ispofakate i izlapate ? :raz:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
schtranga напиша:
eh u moe vreme nemase ґґ muvanje ґґ a gi slusam sega ovie pomladive samo : ej sinoke se smuvav so edn , ej onajpat so onoj, e utre ke go smuvam ovoj itn. ... gi molam ovie pomladite da mi objasnat dali pod zborot ґґ muvanje ґґ spaga i sexot ili samo se ispofakate i izlapate ? :raz:
Додека сме помали лапање и драпање, а за после и вие возрасните си знаете...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
абе подолготрајно мување доаѓа нешто како блага форма( за малолетни најчесто) на sex buddy. едноставно си ги задоволуваат обстрано потребите за физичка љубов и да се има во моментот некој покрај себе, а не се создала врска пошто едноставно двете личности како карактери не си одговараат. Кој ќе воспостави и духовна врска тогаш станува збор за идење.
Значи не е понижување, исклучок кога типката/типот го прави тоа за да биде виден, за да има што е можно повеќе смувано, е тогаш станува збор за фрустрација. И тогаш веќе може да се рачуна за навреда, пошто станува збор за еден вид искористување.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Искрено, никогаш не сум можела да го разберам тоа мување со месеци. Тоа за една вечер ми е ок, ама ова никако да го сварам. Па добро, луѓе сме од крв и месо, со чувства, идеи, ставови... Како може по долги месеци мување со некој да не се развие некакво чувство? Како може по толку време со некој да не ми е грижа дали тој само ме користи како повремена играчка? И да ми е сеедно што тој и со кого прави? Да, долгото мување ми е понижување.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
не е понижување, тоа е ”врска’’ без обврски. ако партнерите се договориле тоа да биде така, нема зашто било кој од ниф да биде понижен..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom