Дали е мувањето понижување?

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
kiro hametovski напиша:
не е понижување, тоа е ”врска’’ без обврски. ако партнерите се договориле тоа да биде така, нема зашто било кој од ниф да биде понижен..
како што е и самиот термин, безврска е
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
kiro hametovski напиша:
не е понижување, тоа е ”врска’’ без обврски. ако партнерите се договориле тоа да биде така, нема зашто било кој од ниф да биде понижен..

No sto ako ne stanuva zbor za dogovor tuku taka se slucile rabotite i potoa koga si posakal nesto poveke bilo kasno da se vratis nazad. Odnosno da se napravi muabetot NA STO SME. Pa si vo situacija koga se cuvstvuvas ponizeno no ne sakas da go izgubis partnerot(ako mozam taka da go narecam)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Dejana напиша:
No sto ako ne stanuva zbor za dogovor tuku taka se slucile rabotite i potoa koga si posakal nesto poveke bilo kasno da se vratis nazad. Odnosno da se napravi muabetot NA STO SME. Pa si vo situacija koga se cuvstvuvas ponizeno no ne sakas da go izgubis partnerot(ako mozam taka da go narecam)
Дејана а зошто ти не си направиш еден убав искрен муабет со партнерот за ситуацијава и ќе си олесниш сама на себе и ќе знаеш на што си. Мислам дека ти се плашиш дека после муабеот ќе останеш сама или нема да испадне како што ти осеќаш и сакаш , али не е важно биди цврста и јака и направи го тоа.Не дозволувај работава да ти отиде туку така...ок????
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Kakva logika ima muvanjeto??? Sto dobivas od toa???
Nekoj si go naprail merakot so tebe za edna vecer i utredenta ko nisto da ne bilo...
Da i ti si go pravis merakot ama samo vecerta i utredentra si vo nedoumica dali ke se muvas pak..pa kako ke izreagira..ova ona..on ako saka da bide so tebe nema da bide samo edna vecer..i toa opravdanieto imam mnogu obvrski,zafaten sum i slicni gluposti ama bas nemaat veze...ako sakam da bidam so nekoj ama ako stvarno sakam...toa ne mi pretstavuva obvrska tuku zadovolstvo i relaksacija..taka da toa imam "mnogu obvrski i nemam vreme za devojka" ne drzi voda....!!!!!
Spored mene onie sto se muvaat a nisto ne gi sprecuva da bidat zaedno ednostavno se nesigurni licnosti koi neznaat kako da si go raspredelat vremeto i da imaat vreme za se i licnosti koi se plasat od obvrska i od toa da bidat vrzani...
Epa ne gi svakam devojkite koi se zadovoluvaat so muvanje...i ke recat ej pa barem se muvam so nego ako veke drugo ne praam..
ejjjjjj....so koj pamet takvo razmisluvanje..Ne se ponizuvam na nekoj da mu bidam zanimacija za edna vecer a utredenta pak da si ja treskam glavata..
ILI BIDI SO MENE ZA SERIOZNO ILI NE SE ZAMARAM SO TEBE!!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
*ANE* напиша:
Ne se ponizuvam na nekoj da mu bidam zanimacija za edna vecer a utredenta pak da si ja treskam glavata..
[/B][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
Aj да не го цитирам целиов коментар нема смисла...после ова ќе се замислам дали ќе се мувам некад :pos:
Не сериозно шо се дигате толку не знам???
Еве чист пример ти е цитираново...демек секад сте вие занимацијата и никад уствари вие не си наоѓате занимација за мувањето??
Демек само ние бараме занимација за една вечер а вие во тоа не наоѓате занимација,односно,мувањето тебе не ти е,хммм како да кажам,"интересно"?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
*ANE* напиша:
=Ne se ponizuvam na nekoj da mu bidam zanimacija za edna vecer a utredenta pak da si ja treskam glavata..
ILI BIDI SO MENE ZA SERIOZNO ILI NE SE ZAMARAM SO TEBE!!!!
Многу е на цел пост да ти реплицирам, зошто многу ќе се испозамарам. Сакаш да кажеш дека девојките кои се муваат со некој и после не го гледаат се искористени? И да е така ( шо нема врска ) .. ти мислиш дека тие не се свесни за тоа? Ако и двајцата сакаат да се измуваат го прават тоа, и готово никому ништо. Ако се појави некаква си интерес помеѓу двајцата продолжуваат со мувањето може на крај и врска да оформат. Не можеш да знаеш. И извини, вака едно „лично” прашање .. сите што оделе досега со тебе оделе за СЕРИОЗНО? И што подразбираш ти под сериозно? :nesvest:


П.С. Женските се бетер од машките кога станува збор за мувањето!:bip:
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
86
Поени од реакции
1
Дали мувањето е понижување?

ДА!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
The`bItCh напиша:
П.С. Женските се бетер од машките кога станува збор за мувањето!:bip:
е тука не мислам така , баш напротив мислам дека машките се бетер зш жените се почуствителни во љубовта додека машките не

Ghost_Dog напиша:
Дали мувањето е понижување?

ДА!
е добро зш да , произјаснувајте се луѓе
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ne e ponizuvanje .. na protiv .. i ona/on mozi istoto da go prajt.. a ako e tolku glup/av/a da ne mu kazit deka ima poveke chustva ili deka se oseka ponizen/a .. ondak negova/nejzina rabota .... dvajcata go sakat muvanjeto.. inache zs bi go praele ? .. a ne vervam deka trebit da iamsh vrska za da mozesh da uzivash .. ete so muvanje prifatile rabota.. a ko imash neshto protiv toa.. kazi .. ne chuti.. taka sam/a se ponizuvash .. gluposti ! vo vakva situacija mozes samo sam/a da se ponizuvash ... ako nemozesh da go kazesh toa sho mislish .....
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
aeee kako ne,a zasto ustvari ponizuvanje? epa spored mene ne e PONIZUVANJE.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
се согласувам со SANDRA мислам сите се фативте на конкретен пример а треба да се гледа и размислува општо
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Flik напиша:
е тука не мислам така , баш напротив мислам дека машките се бетер зш жените се почуствителни во љубовта додека машките не
Мувањето е љубов?:kez:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
schtranga напиша:
eh u moe vreme nemase ґґ muvanje ґґ a gi slusam sega ovie pomladive samo : ej sinoke se smuvav so edn , ej onajpat so onoj, e utre ke go smuvam ovoj itn. ... gi molam ovie pomladite da mi objasnat dali pod zborot ґґ muvanje ґґ spaga i sexot ili samo se ispofakate i izlapate ? :raz:
ни едното ни другото...на мување нема да му дозволам на некој си X да ме пипне а камоли нешто повеќе како што е сексот!
и сега назад на темата...мувањето според мене не е понижување иако не го практикувам многу многу...едноставно сакаш да си со некој тип ти се свиѓа те привлекува а не си спремен за врска...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
IVA_SKORPIJA напиша:
zavisi od okolnostite!!:cug:
Од кои околности?

Дајте луѓе објаснувајте кога пишувате пост, не може човек да ве разбере:star:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom