Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Што да се прави со Груевски?


  • Вкупно гласачи
    137

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Na takvite kako tebe najrado bi vi dal pola Makedonija i site simpatizeri na SDSM i DUI pa neka ve vladeat vas Shekernata i Ahmeti a Crvenkovski neka vi bide predsedatel. Na nas ostanatite Gruevski neka ni ostane...
Не е тоа само твој сон... За таква поделба сонуваат и многумина од луѓето што го опкружуваат Грујо, плус цела Бугарија и плус цела Албанија!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Не е тоа само твој сон... За таква поделба сонуваат и многумина од луѓето што го опкружуваат Грујо, плус цела Бугарија и плус цела Албанија!
Gledam pogreshno me razbra. Bidejki toa definitivno ne e moj son a insinuaciite so Albanija i Bugarija gi odbivam go koregiram mojot predlog.

Pola Makedonija vi e premnogu i kje ja upropastite. Bi vi dal edno gradche kade SDSM se vo mnozinstvo bi ve preselil site tamu zaedno so SDSM i DUI (ama i shekeranta i ahmeti da gi zemete) i bi stavil zid okolu vas. Pa vladejte 100 godini ako sakate. E ova mozhe da e son :wink:

Vekje ne ti oponiram, kritikuvaj si go Gruevski slobodno. Mora da ima i neshto kritika inaku kakva e taa demokratija :wink:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Добро, како може 27 луѓе да гласале 'да се остави на раат' (или просто кажано - ако крадел!!!) кога има опција да се спроведе истрага?
Да разберам СДСМ да гласаат за првата опција, ама кога има опција како втората не разбирам како може мнозинството да амнестира некого што уште не се знае дали направил или не криминал. Да беше анкетава за Бранко ќе видев дали ќе гласавте да се остави на раат.

Ц Ц Ц Со ваков ум на мнозинството не ми е ни чудно што Груевски не си ја крие суетата, се дуе како паун, се понаша деспотски и сл.

Ја сум за втората опција, најфер би било така. Да не се става во притвор ама да има истрага. Што би рекол и самиот Груевски, секој што направил криминално дело треба да одговара, нели.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Flava, shto mislish shto pottiknalo 27 luge (apsolutno mnozinstvo) da glasaat da se ostavi na raat?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Flava, shto mislish shto pottiknalo 27 luge (apsolutno mnozinstvo) da glasaat da se ostavi na raat?
Па баш тоа и ме интересира и мене. Поставив прашања до тие што гласале така - да појаснам, го амнестирале Груевски.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Lopov e i Grujo

kako inace ke stanel premier ? mora sakal ne sakal mora da bide u koloto kriminalno ...

ama prasanje e kolku ke napravi , ajs ne veruvam poveke od 10 posto od sto vetil
да му се фатите на грујо сите по ред,ја како што гледам
тој сака да го доказе токму спротивното дека не е секој политицар криминалец и како сто гледам му успева.а таквите неписмени 2-3 -ица без мозок како тебе ,нисто нема да вреди сто писувате засто како што знам повекето лица во МАКЕДОНИЈА се паметни луге не се за во ,,,,, си знаете за каде сте.поздрав до сите Македонци
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ок ако има основи за криминал фино лепо спроведи истрага и готово
ако е невин ќе си премиерува уше ајле време
у секој случај подобар е од сдсм
п.с. еднаш реков кое вмро да е на власт увек е подобро за народот
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Bre bre bre ... sto mi iznapricha ...

Abe lopov e sekoj mora da bide lopov za da bide na vlast u nasa drzava...

SITE SE LOPOVI , ama dur e na mandat dur nemame podobar neka raboti oti e nuzno zlo , koj pak ke gleda izbori , pak drz ne daj neka raboti ... bar krade malce so usul ne ko Ljupco u usta go gadjam
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
I Branko da go gadjam doduse da ne ostane pokuso , a za ovoj ke pocekam da mu zavrshi mandat i nego ke go gadjam, sea samo se zagrevam
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Добро, како може 27 луѓе да гласале 'да се остави на раат' (или просто кажано - ако крадел!!!) кога има опција да се спроведе истрага?
Многу логично кога партиите се сакаат повеќе од државата!

Pola Makedonija vi e premnogu i kje ja upropastite...
Кому тоа се обраќаш? Каде тоа проба да ме ’сместиш’ и врз основа на што? И за тебе ли е автоматски СДСМ-овец и комуњар секој што ќе упати критика за Груевски? Не знам дали пробуваш да бидеш злобен, или немаш капацитет да дискутираш разумно... Само дискутираме на форумов и не се пали толку... Нема ништо страшно дури и различно да размислуваме... Толку ли те вознемири мојот став дека треба да се проверат обвинувањата за Груевски и дека (доколку крадел) треба да одговара?
Имавме релативно нормална дискусија и потруди се да остане таква... Ич не мора да имаме ист став!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Helmut Kohl лежеше затвор за тоа што открија за проневера за пари, иако му изградија споменик како еден од најзначајните луѓе што допринел кон обединување на Германија.
Во кој затвор,беше тоа Кол?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Добро, како може 27 луѓе да гласале 'да се остави на раат' (или просто кажано - ако крадел!!!) кога има опција да се спроведе истрага?
Боли нели? Прв пат народот на има доверба во еден свој водач....

Башка, не е само до тоа, народот ги гледа прљавите игри на сдсбјрм веќе 17 години, и отрпна на нив така да овие инсинуации се deја vu...Очајнички обид на сдсбјрм да испрљаат нечие име за да се намали неговиот рејтинг а тие да испаднат како херои....ама некако не им пали тоа...:wink:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Многу логично кога партиите се сакаат повеќе од државата!


Кому тоа се обраќаш? Каде тоа проба да ме ’сместиш’ и врз основа на што? И за тебе ли е автоматски СДСМ-овец и комуњар секој што ќе упати критика за Груевски? Не знам дали пробуваш да бидеш злобен, или немаш капацитет да дискутираш разумно... Само дискутираме на форумов и не се пали толку... Нема ништо страшно дури и различно да размислуваме... Толку ли те вознемири мојот став дека треба да се проверат обвинувањата за Груевски и дека (доколку крадел) треба да одговара?
Имавме релативно нормална дискусија и потруди се да остане таква... Ич не мора да имаме ист став!
Se pravish deka si naiven ili stavarno si naiven???

Muabetot go pochna so kritika za Gruevski u stil ne go biva kriminalec bil i kradel. Sepak imash pravo da kritikuvas, ima sekoj.

Te prashav dali ima podobra alternativa od nego i ti prizna deka nema, SDSM bile poloshi. Taka li beshe?
Ti rekov ne baraj smena na vlast dodeka ne obezbedish podobar izbor. Toa ti e kako da si ja sechesh grankata na koja sedish.

Posle me prasha dali imam barm 3 posta kade sum ja kritikuval vladata. Otkoga dobi takvi 3 posta (ne ti beshe po keif) totalno gi ignororashe i se prefrili pak na staroto: ama dali e Grujo kriminalec???

Otkoga ti pokazhav deka po tvoj terk sekoj evropski politichar e kriminalec (shto na nekoj nachin i Bacillus ti potvrdi) pochna so nekoi nedefinirani rechenici i pak po staro: Gruveski ne chini a samiot velish podobra alternativa nema.

Milion pati ti povtoriv: ako ne si zadovolen, bujrum, pravi protesti, pravi partija i donesi mu na narodov podobra vlast! Ti na ova ostana nem zatoa shto te interesira samo da kritikuvash ama ne si sposoben da ponudish ni edno podobro reshenie!!

Na kraj bezobrazlukot ti beshe tolku golem (ne znam dali argumentite ti presushia????) pa napravi insinuacija deka NIE sme sakale da ja delime Makedonija!!!

Posle celava diskusija mene ushte ne mi e jasno koi se tvoite celi i shto saksh da postignesh so diskusijava koja popoleka stanuva besmislena!!!

Dali e Grujo kriminalec, NE ZNAM prashaj go sudot i MVR! Ako ima odluka za krivichno delo kriminalec e a ako nema ne e kriminalec. Toa vazhi i za site gragjanii vo drzhavata!

Ne gledam shto ima povekje da se diskutira!

Moj iskren sovet e da pochnesh da meditirash i da go prashash onoj gore dali e Grujo kriminalec pa ako ti shepne i ti go kazhe odgovorot mozhes da ni go soopshtish i na nas ostanative smrtnici. Jas ochigledno ne sum vo sostojba da ti go dadam tolku posakuvaniot odgovor..
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Muabetot go pochna so kritika za Gruevski u stil ne go biva kriminalec bil i kradel.
Е ова е инсинуација... Читај ги во иднина по неколку пати моите постови, пошто очигледно не можеш да ги разбереш од едно читање.

Te prashav dali ima podobra alternativa od nego i ti prizna deka nema, SDSM bile poloshi. Taka li beshe?
Твоите интереси и размислувања тука почнуваат и тука завршуваат. Да, така беше... Ама овде се дискутира за нешто друго... Многу е глупо ако некој (на пример) упати критика за министерот за земјоделство и ако сака да отвори дискусија за тоа, да му се одговори со: Ама СДСМ беа полоши!? Секоја дискусија за ДПМНЕ и за Груевски станува табу тема... Секогаш следува едно исто: ’Ами СДСМ...’!
Која патетика!?

Ti rekov ne baraj smena na vlast dodeka ne obezbedish podobar izbor.
Уште една инсинуација... Никаде не сум побарал смена на власт... Тоа ќе го барам дури тогаш кога СДСМ или било која друга партија ќе ме уверат дека нудат нешто подобро од секојдневни критики... Од каде тоадискусија за Груевски значи барање за смена на власт???

Posle me prasha dali imam barm 3 posta kade sum ja kritikuval vladata. Otkoga dobi takvi 3 posta (ne ti beshe po keif) totalno gi ignororashe
Не е точно... Не сум добил три поста! Дај ми три линка и јавно ќе ти го признам тоа.

Otkoga ti pokazhav deka po tvoj terk sekoj evropski politichar e kriminalec (shto na nekoj nachin i Bacillus ti potvrdi)
А демек Bacillus што ќе каже и поп што ќе закопа, завршена приказна, а? Ниту секој европски политичар е криминалец, ниту е тоа битно за темава.

Milion pati ti povtoriv: ako ne si zadovolen, bujrum, pravi protesti, pravi partija i donesi mu na narodov podobra vlast! Ti na ova ostana nem zatoa shto te interesira samo da kritikuvash ama ne si sposoben da ponudish ni edno podobro reshenie!!
Ова е глупост што не вреди ни да се коментира!?

Na kraj bezobrazlukot ti beshe tolku golem (ne znam dali argumentite ti presushia????) pa napravi insinuacija deka NIE sme sakale da ja delime Makedonija!!!
Кои сте тоа ВИЕ??? Јас само реков дека тоа што ти напиша дека го посакуваш, истото го посакуваат и дел од луѓето што го опкружуваат Грујо и плус цела Бугарија и цела Албанија. Прочитај што си напишал, а ако не си го мислел тоа, корегирај се... Не барај кај мене вина за твоите грешки!

ne mi e jasno koi se tvoite celi i shto saksh da postignesh so diskusijava koja popoleka stanuva besmislena!!!
Кога јас ќе се соочам со бесмислена дискусија, ја игнорирам и се повлекувам... Бујрум, и ти го имаш тоа право!

Dali e Grujo kriminalec, NE ZNAM prashaj go sudot i MVR! Ako ima odluka za krivichno delo kriminalec e a ako nema ne e kriminalec. Toa vazhi i za site gragjanii vo drzhavata!

Ne gledam shto ima povekje da se diskutira!
Ете тоа ми е целта! Конечно!!! Треба да се сфати дека е многу нормално оваа работа да се остави на судот и тој да даде одговор на прашањето. Арно ама, за таа опција во гласањето освен мене само уште тројца гласаа (од 36). Ниту СДСМ смее да го прогласува Груевски за криминалец, ниту ДПМНЕ смее да го амнестира од евентуална одговорност.
Целта ми е таа, а не тоа што ти од прв момент го помисли (дека Грујо е криминалец, не го бива, да се уапси, да се смени власта и сл. глупости)!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom