Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Што да се прави со Груевски?


  • Вкупно гласачи
    137
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Nemozam da se iznacudam na dvajcava zalanguri sto se plateni od komunjarite za da laat samo, abe nisto se ve peri so 1,6% glasaci, dznam deka vi idi da si crknite oma sto da vi pravam, narodot e so nas
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Просто не ми се верува дека јас сум единствениот што смета дека треба да се поведе истрага и дека судот треба да одлучи дали е Груевски виновен или невин... Барем така вели досегашното гласање!:)

Сите други веќе ПРЕСУДИЈА!?:)
-Aбе ти да не живееш во Италија?(извини вака на прашање)?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Чудно, вакви муабети и прашања не читав кога се апсеа политичките противници на Груевски. Тогаш криминалците беа криминалци и имаше апсења пред домови, канцеларии, аеродроми итн.
А сега бараме дефиниции!?
Ubavo ti objasniv! Zavisi KOLKU se krade! Kazhi mi politichar shto nishto ne ukral iako mozhel? Ima takvi ama i vo EU se da gi broish na prsti. Batka, koga si na vlast kradesh, taka bilo i taka kje bide. Ne se "drapaat" site za vlast samo od ubavina :wink:

Taka da ne mi gi izvrtuvaj zborovite.

SDSM i staroto VMRO ne samo shto kradea tuku gi pregazija dvata ostanati postulata shto gi napomnav i koi ti gi "ispushti" namerno ili sluchajno!
Е да, и Љубчо истото го велеше: ’Навистина крадевме, ама имаше и за народот’!
Isto i za nego, go napravi prvoto a zaboravi na se drugo. Neka se goni u pm...

Jas kje podrzham bilo koj politichar koj kje se grizhi za makedonskite nacionalni interesi i kje napravi narodot da e srekjen i bogat.

Ama ne toj samiot da se "busa" tuku narodot toa da go potvrdi na izbori!

Od ostatokot ako mozhe i ako ne go fatat neka zeme.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
ОК Silen, те разбирам... но муабетот ми беше нешто друго... Како да се реагира на обвинувањата насочени кон Груевски? Јас во ниту еден мој пост на овој топик не се изјаснив дека Груевски е виновен и дека треба да биде прогласен за криминалец. Но, сметам дека никој нема право автоматски да му даде амнестија само заради тоа што е негов приврзаник. А дали политичарите по default крадат, тоа е друга дискусија.
Патем, воопшто немав намера да ти ги извртам зборовите... Само сакав да потенцирам дека при јавно искажано сомневање за сторен криминал, аршините се секогаш различни... Така беше и во времето на СДСМ, така е и сега!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Lopov e i Grujo

kako inace ke stanel premier ? mora sakal ne sakal mora da bide u koloto kriminalno ...

ama prasanje e kolku ke napravi , ajs ne veruvam poveke od 10 posto od sto vetil
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ti nacionalist si diletant vo diskusii politicki nemas opsta politicka kultura i samo go rugash VMRO.

Ne mi se dopaga kako gi napagash politickite protivnici ostavas losa slika za tvojata partija i jas seuste ke si mislam deka VMRO se seljachana nevidena ko sto bea vo vremeto na Ljupcho. Taka da redno e VMRO da regrutira nekoi poelokventni kadri za odbrana na kauzata a ne samo da se ripa Branko ova Branko ona, nataknem ga na kurac ja i Branko i ljupco i Grujo znaeme site nie sto kako bilo sea zborime za Grujo... odbrani go so stav a ne so napad

e taka

sorry ama preku kur od nekulturni politicki piuncinja ko tebe koi ustvari ne pomagaat tuku odmagaat na Grujo i na Makedonija na kraju kraeva
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
od kade izripa sega ti pak so tolkava kultura, obe od takvi kuturni kako tebe pak sds propadna, i koga nikoj nisto ne te prasuva nemoj da odgovaras na nesto sto ne ti e tebe postaveno
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ti ke mi kazesh ...

prvo informiraj se sto e forum pa posle pisi

i tipicno za tkavi ko tebe pak SDS napagash , pukas u prazno pokazues nemoc ... da go nataknam i BRANKO I GRUJO ne ti kazue nesto ...kako poim apoliticnost ?
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
ti stvarno imas nekoj umstven problem, ne razgovaram poveke so takvi kako tebe, za da ne me prefati bolesta
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ti ke mi kazesh ...

prvo informiraj se sto e forum pa posle pisi

i tipicno za tkavi ko tebe pak SDS napagash , pukas u prazno pokazues nemoc ... da go nataknam i BRANKO I GRUJO ne ti kazue nesto ...kako poim apoliticnost ?
Си помисли детето дека онака другарски ги "натакнуваш".:)
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Ti ke mi kazesh ...

prvo informiraj se sto e forum pa posle pisi

i tipicno za tkavi ko tebe pak SDS napagash , pukas u prazno pokazues nemoc ... da go nataknam i BRANKO I GRUJO ne ti kazue nesto ...kako poim apoliticnost ?
Колку што знам Рада е шеф на СДС, а ти некако не ја спомна. Ако е од култура ок, ама да не си скриен СДС а. Ќе ти го жбрцне после Мијалков немој само да не се посомнева. :baeh: .
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Колку што знам Рада е шеф на СДС, а ти некако не ја спомна. Ако е од култура ок, ама да не си скриен СДС а. Ќе ти го жбрцне после Мијалков немој само да не се посомнева. :baeh: .
Се плаши да не во "друга состојба",знаеш,незгодно е.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom