Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Што да се прави со Груевски?


  • Вкупно гласачи
    137
R

RAYTHEON23

Гостин
Aха,значи така се спремате да наместите избори а?Јас не респектирам јавни анкети и не признавам рејтинзи порачани од провладини агенции а сходно на тоа никако и не гласам,посебно доколку нема опција за која што би гласал а таа е минимум 20 години Идризово без да му се суди.:)
јас дадов предлог секој криминалец од 93 наваму да му се конфискува имотот...значи удри по џеб и да им се даде мала казна на пример 6 месеци работа во пропаднато претпријатие или градење на патишта и инфраструктура...поради малата казна на челото ке пише кој што направил-а не босови да глумат на сметка на народот(со тетоважа)...на пример подмитен...корумпиран...И.Т.Н:helou:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ne be ne e kriminalec ,pa on nema ni stan ni nisto .
taka stoi vo negoviot anketen list sto go dostavil do antikorupciska komisija vo koj anketen list trebal da ja napise SVOJATA IMOTNA SOSTOJBA

A POSTO ON E NAJPOSTENIOT COVEK I CESEN I DOBAR NE VERUVAM DEKA BI LAZEL

A BOGAMI I DA ZNAE NEKOJ I DA IMA DOKAZ NE E TOLKU GLUP PA DA KAZE
edino ako ne misli da se ISSELI od drzavata,vo sprotivno nema bel den da vidi

on go zamolkna sekoj sto znaese nesto ili sto sakase da dokaze nesto ,i toa od najvisokite politicki krugovi ( ljubco,branko,bucko,rada,ljube i.t.n.)pa se do obicniot graganin
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас мислам дека треба да се докаже дека сме правна држава. а како?
прво тој што има обвинение нека приложи докази за да може да се изнесе било кој пред лицето на правдата
второ не се надевајте дека некој ке покрене постапка на неоснована изјава или на шпекулација, во ред е да се рече дека е некој криминалец, ама треба да се докаже тоа, за црвенковски стојат отворени многу афери и заговори, ама додека нема докази нема ни случаи:toe:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
TOCNO TAKA SAMO SO IZDRZANI I RELEVANTNI DOKAZI DOKOLKU SE DOKAZE DEKA NEKOJ E KRIMINALEC,DURI TOGAS TREBA DA SE OSUDI I JAVNO OD NARODOT.

a ne samo se diskreditiraat bivsi politicari,toj ukral,onoj ukral,a dokazi i sudski kazni nema.
taka se nastetuva na samiot politicar,no i na negovoto semejstvo sto spored mene ne e vo red.zosto da stradaat decata na politicarot,soprugata na politicarot,roditelite na politicarot i ostanatite bliski,i toa samo so cel da se omalovazi nekoj,i sto vredi posle toa da se dojde do soznanie deka toj i ne e kriminalec,koj togas ke ja izbrise kalta sto e frlena vrz nego i negovite bliski
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Така викаа и едни поранешни власти од СДС...М.:)
Кај нас е најтрагично што треба на некого да му помине мандат за било какво евентуално обвинување или компромитирање.

Без оглед на тоа кој е на власт, мислам дека народот се плаши да „приложи“ евентуални докази за било која владеачка партија од проста причина што кај нас моќта е моќ во секаква смисла...

Ќе останеш без работа а дома жена, деца... И јас ги разбирам, си викаат: гледај си работа, нека кршат глава... Кој и да е актуелна опозиција, дејанијата се сведени на меѓусебно чавкање и обвинувања, ама во волку голема мерка што никој од нас веќе не ги ни дослушува за што се обвинуваат.

Со други зборови, и да има криминални дејствија какви и да се, ќе дознаеме „евентуално после евентуалната промена на власт“.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Gruevski spored mene ne e kriminalec. Gruevski go napravi najpametniot poteg koj sto edna vlada go napravila vo izminative 18 godini. Imeno im dade na zmjodelcite subvencii, na studentite kompjuteri, administrativicite i penionerite zgolemeni plati i penzii dodeka na privatniot sektor ( bar vo odredeni oblasti ) im go namali danokot. So toa Gruevski si obezbedi minimum uste eden mandat. Negativno e nacinot na koj toa go pravi bidejki site znaeme deka imame prenatrupana administracija koja 70% e nepismena, gradenjeto na razno razni spoemenici so cel budenje na nekakov si anticki patriotizam i priznavanjeto na Kosovo. Sto se odnesuva do zemjodelcite ako se ja pitam bi im dal uste tolku. Realno sds na vlast moze da dojde samo dokolku im ponudi na zemjodelcite, administracijata, studentite nesto poveke otkolku Gruevski. So samoto toa Makedonija vleguva vo nova era kade sto konecno narodot navistina dobiva so izborite.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
јас гласав да се поведе постапка.....така ке докаже дека е невин...или :drk::drk::drk:



ВИДИ ВАКА РАБОТАВА СО ВЛАДАТА НА ДПМНЕ Е ФАКТОТ ШТО СЕГА СЕ НЕКАКО НЕСПРЕМНИ ПА ШИРАТ НЕЕФИКАСНА КОНТРА ПРОПАГАНДА ИЛИ ЛЕЧАТ СТАРИ РАНИ СО Б.Ц ОТИ ТОА ИМ Е ЕДИНСТВЕН НАЧИН...инаку СДСМ колку толку сеа да бидеме реални јас не сум определен но знам ДЕКА по распадот на ЈУГОСЛАВИЈА изгубивме 20Милионски Пазар..војните уште толку усложнија за ембаргото да не зборам...и покрај сите бтешкотии ја победија инфлацијата(таки фити беше тогаш мислам)а најдобри оценки добивме додека беше никола поповски со најмала инфлација во европа...сега ова славески:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Ти другар се заебаваш или си озбилен.Изгубивме 20 000 000пазар?Абе пазарот е тука на истото место само не го изгубивме ние пазарот туку ги изгубивме фабриките кои продаваја на тој пазар.И самиот гледаш дека се искрадоја најголемите капацитети и фабрики.Јас не ги искрадов не верувам ни ти, но факт е дека некој ги опљачкал.Да не се правиме сега наивни околу инфлациите и околу тоа дека некој ја победил инфлацијата.Ти велиш СДС не бил арамијата,некој ќе рече ни ВМРО нее.Е кој е тогаш пичкаму материна па сигурно дедоми не стана од гроб (бог да му душа прости) и се да искраде.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ти другар се заебаваш или си озбилен.Изгубивме 20 000 000пазар?Абе пазарот е тука на истото место само не го изгубивме ние пазарот туку ги изгубивме фабриките кои продаваја на тој пазар.И самиот гледаш дека се искрадоја најголемите капацитети и фабрики.Јас не ги искрадов не верувам ни ти, но факт е дека некој ги опљачкал.Да не се правиме сега наивни околу инфлациите и околу тоа дека некој ја победил инфлацијата.Ти велиш СДС не бил арамијата,некој ќе рече ни ВМРО нее.Е кој е тогаш пичкаму материна па сигурно дедоми не стана од гроб (бог да му душа прости) и се да искраде.
југославија војна......:toe:
инаку да СДСМ беа воглавно инволвирани во шверцот тогаш....ама и сега некои во поткупување на медиуми:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom