Дали девојките сакаат срамежливи дечки?

Дали девојките сакаат страмежливи дечки?

  • Да

    Гласови: 66 26,6%
  • Не

    Гласови: 182 73,4%

  • Вкупно гласачи
    248
L

Luki Junior

Гостин
so si gaki da sse prodavas mojve madina pojke vredat od ti samiot :D
samo seljacana koristi pari i koli za da osvoi devojka fraer koristi samo muabet :) i so toa ja osvojuva togas si fraer posto taja dosla po tebe ne po kola ili pari toa moze sekoj (koj ima dobra kola ili pari) celta e so muabet da ja osvois a za toa ti treba trud i znaenje i ogromna samodoverba a skapano bmw od 2001 so koj znae kolku kilometri vrteni so karoserija skapana ne ti vredi nisto ce se odades od pari davanje za nea
Оооо па ти си знајал и да мереш кој колку вреде... Thе shit just got real :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Јас сам си наш човек, селски, без манири, без пари, без образование, ни па сам начитан, прошетан, или излезел од мојо балон на селанштината.. Со опинците, волнените чорапи и шајачни панталони коа се качам у бмвто стој та ме гледај, какав сам фраер. Не може да се мерам со Гратцките господа како тебе, шо имат медна уста, реки од зборој, поетична и емоционална душа, лепота невидена, прошетаност, авантгардност, образование и целото тоа филувано со доста префинет вкус на сопствена елеганција, и пропратено со Пони точак.

А за бмв-то, раскапано, раскантано, изгребано, скапана каросерија, разлокано, со миљон километри, праа ми ќеф.... А ќеф цена нема...

пс. Поканата за ракија и салата оште стое... Аз за тебе ќе извадам и од старата (24 годишна), шо ја чувам за свадба.... Жолта, и како зејтин се лизга на доле... ако си мераклија, и ќе ти дадам маркуч сам да си пуштеш од бурето.


И сега по темата: Момите сакат несрамежливи момци.. Јас имам срам и тешко ми оде со них.. Ама со Исус напред, дека и да е, ќе добијам медна уста да лажам мома со рамна снага и румени образи шо шета по росна ливада рано насабајле со венче од китки на главата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
SHE'S NOT THAT INTO YOU.
Prifati.

Nema vrska mesto na iskacanje, nema vrska stil na oblekuvanje, nema vrska fino devojce, nema vrska orospiiste.
Ne si i fatil oko.
Baraj, ke najdes nekoja na koja ke i se zasvigjas.

p.s. "Moze li da se zapoznaeme?" HAHAHAHA :D Mnogu lame, zimi se :D hahahaha
Ides i muabet pocnuvas, kakvo zapoznavanje, toa i brojot za kraj se cuvaat :D
хахахаххаха
Абе да беше тој муабетот арно ќе беше. Не ми беше целта мене да праам нешто со ниедна од трите, повеќе беше ради кладбата со другариве, они сакаа да ќарат нешто. И не знам што би и кажал освен "здраво" или нешто у тој стил. Оваа само ми одмавна со главата и се сврте, според мене не личи на ништо тоа. :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Па просто си прашал човекот, тоа што се смееш затоа што зборува на дијалект само докажува дека ти си проста не он :)
Kolku te plakja za da go branis ili vo natura se izramnuvate? <3
--- надополнето: 16 јули 2012 во 00:50 ---
хахахаххаха
Абе да беше тој муабетот арно ќе беше. Не ми беше целта мене да праам нешто со ниедна од трите, повеќе беше ради кладбата со другариве, они сакаа да ќарат нешто. И не знам што би и кажал освен "здраво" или нешто у тој стил. Оваа само ми одмавна со главата и се сврте, според мене не личи на ништо тоа. :)
Eve, ke ti objasni nekoj od "jebacite" na forumov "kak se to radi", gi ima na pretek :D
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Kolku te plakja za da go branis ili vo natura se izramnuvate? <3
--- надополнето: 16 јули 2012 во 00:50 ---

Eve, ke ti objasni nekoj od "jebacite" na forumov "kak se to radi", gi ima na pretek :D
Ја фаќаш за коса одзади , влечеш силно ( тука почнува процесот на покашување кој е газда ).Ако те погледне жално и болно директно во очи , свршена работа и можеш да ја ебеш надвор на паркинг.

Ако почне да се буне и не те прифаќа ко нејзин ебач , ќе и залепеш 2-3 шамара и тоа ќе ја уќуте ( тука веќе е скоро завршена работата на покажување кој е газда ). Ја вадеш надвор , али не ја ебеш на паркинг ( не го заслушила тоа ) , тука ја пикаш у багажник , ја носеш на вилата и ја буташ у подрум. 2-3 шамара и врзуваш за секој случај да не разбрала кој е газда. И кинеш облека , ја буташ на колен и ја тераш да ти го дигне со пушење. Откако ќе го направи тоа , ја дупеш како сакаш и од коа ќе и свршеш у фаца и врзуваш уште 2-3 шамара (тука веќе е комплетиран процесот на покажување кој е газда ). После ова си имаш fuck buddy и женски роб кој со пукање на пртите ти носи седвич ( еден вид на Павлов ефект ).

Ох да , и ова мораш да го раскажеш на дугарите и да ги почастиш пиво , шо што ја добиваш титулата „тешко ебачиште“.

Clear now ?
 
М

Мартин`

Гостин
Kolku te plakja za da go branis ili vo natura se izramnuvate? <3
Не бранам никого само ти кажувам како е реално зошто дијалектот индиректно го нарече прост/сељачки, а за натура нешто гледам нешто многу си запознаена.. да не ти треба некој да те “брани“ на форумов ? :icon_lol:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Џизс мен!


Вратете се на темата и не се срамете многу многу... чашка повеќе и сѐ е подруго. :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Прашањето за девојките на форумов ми е дали сакаат срамежливи дечки?

Под срамежливи не подразбирам намуртени морони што не знаат една реченица да склопат туку дечки што не се многу отворени, некоаш знаат да бидат интересни ама не се експонираат многу и не се некој арогантни "лоши дечки". Ајдеееее.........
Абе треба да лажеш....што повеќе лажеш се повеќе женски ќе вртиш.Искраеност...не се подготвени жените на искраеност. А да знаеш дека не се искраени и ќе те лажат дека ете баш такви сакаат :):):)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Абе треба да лажеш....што повеќе лажеш се повеќе женски ќе вртиш.Искраеност...не се подготвени жените на искраеност. А да знаеш дека не се искраени и ќе те лажат дека ете баш такви сакаат :):):)
Jeп, мора да се сите такви, еве ја имам еден "другар" без добар дел од предните заби- такозавано Тоблероне, сиротиот има некоја болест....а лаже многу добро, знаеш колку женски врти? една у 10 години :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Што се однесува на темата, јас мислам дека секое девојче има различен вкус и различно гледа на момчињата. Некои сакаат момци што се истакнуваат, што се главни "фраери" у друштво, а некои сакаат момци што не се толку приметливи, што си ја гледаат својата работа и што не ломотат многу многу.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Што се однесува на темата, јас мислам дека секое девојче има различен вкус и различно гледа на момчињата. Некои сакаат момци што се истакнуваат, што се главни "фраери" у друштво, а некои сакаат момци што не се толку приметливи, што си ја гледаат својата работа и што не ломотат многу многу.
Site sakaat bogati :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Jeп, мора да се сите такви, еве ја имам еден "другар" без добар дел од предните заби- такозавано Тоблероне, сиротиот има некоја болест....а лаже многу добро, знаеш колку женски врти? една у 10 години :icon_lol:
Абе сега каде што недала мајка природа...само кеш може да нашминка :):):)
Ама шала на страна,девоките...барем поголемиот дел од нив се палат на авантуристички дечки,а во реалнит живот и нема баш многу услови за авантуризам,па сега да не се издавам ама :):):)
Зборот ми беше,ќе видиш некој што вода нема во очите ама од време на време ќе прелаже некоја и ете ти.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Јас не сакам срамежливи машки од причина што сум многу опуштена и сакам иницијативни луѓе. Машко кое се срами да предложи нешто, да покани на состанок и сл. не е ни машко како што треба. Имаше еден тип со кој се дружиме. Му требаше цела година да ме покани на кафе, и уште една година да ме покани на состанок, и нормално, никогаш нема ни да успее во намерата.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не,несакаме,несакаат
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Јас не сакам срамежливи машки од причина што сум многу опуштена и сакам иницијативни луѓе. Машко кое се срами да предложи нешто, да покани на состанок и сл. не е ни машко како што треба. Имаше еден тип со кој се дружиме. Му требаше цела година да ме покани на кафе, и уште една година да ме покани на состанок, и нормално, никогаш нема ни да успее во намерата.
Немора да значи дека е може едно прашање да постави и да се повлече . Поаѓам од себе ми се допаѓаше една девојка се дружевме се ок ама да излеземе е па ти кај најде сеа , па незнам дечко имам знаеш и толку која инцијатива ти треба понатаму?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom