Дали девојките сакаат срамежливи дечки?

Дали девојките сакаат страмежливи дечки?

  • Да

    Гласови: 66 26,6%
  • Не

    Гласови: 182 73,4%

  • Вкупно гласачи
    248
S

Samurai_Sk

Гостин
На крај сите женски сакат дечкоци што имаат пари не милионер но да се независни , се обелкуваат со стил имаат значи вкус, имат свој апартман, кола и нормално пред се да се згодни до некаде да внимават во својот изглед и да имаат самодоверба, да бидат до некаде добри во комункациски вештини се друго се празни муабети
 
Последно уредено од модератор:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
И однесувањето односно комуникациските вештини на машкото се битни и економската состојба е битна и изгледот е битен, но мислам дека најбитно од се е взаемната комуникација !
Што сакам да кажам, џабе е се ако постои т.н. социјална изолираност т.е. немање доволно комуникација со лица од спротивниот пол, невозможно е едно машко да си фати девојка ако воопшто нема контакти или пак има доста ретки контакти со женски особи, кои му одговараат на возраста секако !
Постојат и доста срамежливи дечки кои уста не знаат да отворат да, но сепак имаат девојки, арно ама имаат јаки контакти т.е. богата опкруженост со девојки, а многумина имаат и некој од зад нив како грб кој ги турка бутка !
Е сега човек кога е во помлади години и е социјално активен нормално дека има повеќе контакти со девојки, тука е основното школо, средното школо, факултетот, честите излегувања, но потоа со тек на годините и децениите сите тие контакти се сведуваат на нула, а без контакти нема напредок во ниту една сфера на животот, а најмалку па во љубовно-сексуалниот живот !
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.431
Следниот пат настапи и со срБски акценат и кажи и дека си србин из Београда, и само прати како и се шират ноџињата.

Него, слушај прича. Кога завршив мислам трета средно беше, 3-4 другарки од клас решија да одат на одмор во Олимпик Бич во Грција. И која викна другарка од основно, која братучедка, и на крај испаднаа друштво од 12-13 жени на одмор. И ги прашавме како си поминале и ни ја раскажаа случката. Се упознале со некое машко друштво Полјаци и им трганло дружењето заедно оделе и на плажа и навечер на излегување. Полјаците биле некој ден претходно дојдено од другаркиве. Кога си отишле Полјаците им оставиле писменце на врата заблагодарувајќи им се за дружбата на жениве, и уште пишувало дека Полјаците биле од Радовиш или Кочани не можам да се сетам сега, и дека се претставиле како Полјаци затоа што се плашеле дека нема да ги дружат ако се откриеле дека се Македонци. Нашиве само се плеснале по чело кога сфатиле што била работата, а пред "Полјациве" си се сунчале и топлес и отворено ги оговарале на македонски мислејќи дека овие не ги разбираат. Јас претпоставувам дека и нешто друго паднало тука како што обично бива со македонки кога се упознаваат со странци на одмор надвор од Македонија ама не ми беше пријатно да прашувам.
Тоа ти се нашите. Три саата ќе ти се бања, спрема и шминка дома, два саата ќе излезе во Сектор, и уште три саата ќе се отшминкува, тебе ќе ти се понаша како кокошка пошто си и испод класа, а ќе се жали дека немало мажи во градот и сите биле пички, најверојатно пошто она била многу паметна а мажите ко пички бегале од остварени, независни и самостални жени, а на Грци, Шкоти, Албанци со БеЕмВиња и Срби им се фрла уште прва вечер како кур да не видела во живот. За разлика од цел нормален свет кај нас си се заебал ако излегуваш во град за да упознаваш жени. Во клубови се оди ради клабинг, одамна барем јас а и мал милион што ги знам дигнале раце да упознаваат жени по македонски клубови. Уште па кога некоја другарка ќе искоментира-Еј па чим ти се свиѓа онаа што не и идеш?

Имам една познаничка од семинариве (баш познаничка) понекогаш си имаме муабет, ми кажува леле холанѓанец у Хавана ми пријде се испотресе, се импресионира од мене. Лале изваде од ранец колку романтично, готово се заљуби. Утредента кај него бев, друг ден си отиде. Е добро викам ај замисли македонец да беше.
Шо да замислувам, се исто ќе било и ќе се десело се исто, важно било да биде воспитан и сензитивен. :icon_lol: (ај шит ју нот)

Не го продолживме муабетот дали стварно бил холанѓанец или некој Трајче шо извадил виз во еден правец за 9 евра до Ајндховен и и ја покажал, како експеримент да проба дали може :D
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
99% не сакаат, можда само 1% исклучоци има.
Во некои ситуации ми е кјут да биде малку срамежлив :X3: али генерално нејќам срамежливи.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
99% не сакаат, можда само 1% исклучоци има.
Во некои ситуации ми е кјут да биде малку срамежлив :X3: али генерално нејќам срамежливи.
Отприлика накај тој сооднос идат новите статистики за привлечноста меѓу мажите и жените: 100% од жените би да бидат само и само со 5% од мажите што им се на понуда. За жените 95% од машката популација не постои.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Отприлика накај тој сооднос идат новите статистики за привлечноста меѓу мажите и жените: 100% од жените би да бидат само и само со 5% од мажите што им се на понуда. За жените 95% од машката популација не постои.
и каква врска има со темава соодносов?
ти као немаш критериуми за женски?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
и каква врска има со темава соодносов?
ти као немаш критериуми за женски?
Повеќе има врска отколку ова твоево писание што сега го цитирав. Попатно речено, жените не прашуваат- нивната пресуда е доставена во форма на прашање. Имам критериуми и тоа како, ама далеку од тоа за мене да не постои 95% од женската популација. За разлика од вас феминистиците кога ќе стане збор за мажите.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Повеќе има врска отколку ова твоево писание што сега го цитирав. Попатно речено, жените не прашуваат- нивната пресуда е доставена во форма на прашање. Имам критериуми и тоа како, ама далеку од тоа за мене да не постои 95% од женската популација. За разлика од вас феминистиците кога ќе стане збор за мажите.
па не е 95% повеќе е :D јбг.
не постои 99,9% за мене не можам за други да зборам.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
па у твоја полза е мислењето твојата поента ја докажуе
Пишав на тема за феминизмот “Трипати Ура за феминизмот“, едно од “Ура!“-та беше за социјалните мрежи како канал за женско самоизразување. Се покажавте какви сте и која ви е играта. Дека не ви приоѓаат не значи дека се срамежливи. Проста статистика е во прашање.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Пишав на тема за феминизмот “Трипати Ура за феминизмот“, едно од “Ура!“-та беше за социјалните мрежи како канал за женско самоизразување. Се покажавте какви сте и која ви е играта. Дека не ви приоѓаат не значи дека се срамежливи. Проста статистика е во прашање.
а зашто не ни приоѓаат, пошто се плашат од корпа ради соодносов?
па и тоа е турн оф да си несигурен во себе.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
а зашто не ни приоѓаат сакаш да кажеш пошто се плашат од корпа ради соодносов?
па и тоа е турн оф да си несигурен во себе.
Јас што сакав да кажам, кажав. Какви самодоверби, каква корпа, каков бакрач. Те нема на радарот на еготриповите, биди благодарен што те нема. Затоа сме тихи. Тоа самодоверба, речник, постапки, удварање, тоа умре со генерациите пред социјалните мрежи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom