Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Мн ретко грицкам нокти...
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
ХАХАХА мој ве прсти никат грицкалица не виделе :) :)
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Како мала си ги грицкав ноктите ама благодарение на мојата најоткачена тетка и нејзините приказни (имало некое девојче кај неа што живеело и си ги грицкало ноктите и премногу се разболело наводно целиот јазик и бил чудно исфрлен и морала да оди во болница...секако се ова е измислено ама многу ми помогна)престанав и останав само да си ја грицкам кожата околу ноктите и сега сум најголемиот љубител на долги убави и негувани раце и нокти:pipi:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Како мала си ги грицкав ноктите ама благодарение на мојата најоткачена тетка и нејзините приказни (имало некое девојче кај неа што живеело и си ги грицкало ноктите и премногу се разболело наводно целиот јазик и бил чудно исфрлен и морала да оди во болница...секако се ова е измислено ама многу ми помогна)престанав и останав само да си ја грицкам кожата околу ноктите и сега сум најголемиот љубител на долги убави и негувани раце и нокти:pipi:
:pos::pos:
 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
abe i ja grickam nokti samo kj sum nervozen ikj treba da:drk:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Da,epten grda navika ama toa e.....nesvesno e.ne mi pomognalo ni koga vidov pouzasni prsti od moive...Ako znaj nekoj efektiven lek neka kazi,stvarno mi e problem.Ne deka sum imal neshto precka vo zivotov radi toa ama sakam da se odviknam.Prasanjeto e kako?
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Da,epten grda navika ama toa e.....nesvesno e.ne mi pomognalo ni koga vidov pouzasni prsti od moive...Ako znaj nekoj efektiven lek neka kazi,stvarno mi e problem.Ne deka sum imal neshto precka vo zivotov radi toa ama sakam da se odviknam.Prasanjeto e kako?


Па има специјални лакови за нокти по аптеките што откако ке си го пикнеш прстот во уста тешко дека ке ти се повтори,многу горчат па може и стомак да те заболи,така да коа еднас после тоа ке си го пикнеш:toe: прстето со намера да си се насладиш со нокте ке ти се згади и нема да посакаш пак
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Не, никогаш немам грицкано нокти :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
абе јас не сум по ноктите, сестра ми е по нив...јас сум по кожата околу нив. Знаело и крв да ми потечит од то колку ги гризам....
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
СТАЛНО МИ Е РАКАТА У УСТА......:pos2: :pos2:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не, немам таква навика а и глупаво изгледа кога гледаш од страна.
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Никогаш не грицкам нокти, едноставно многу ми е гадно тоа, а и не ми се ни свига коа ке видам некој од страна..:tapp:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.732
Поени од реакции
11.189
Ми се дешава некогаш да грицнам нокте или кожинка од страна на прст...чисто од естетика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom