Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
колку само го мрзам тоа :zlo:
 
К

Кики.

Гостин
порано ги грицкав:raz: ама еден ден си викам: "ај, доста е грицкање!"
и престанав и сега имам баш најубави нокти и раце на цел свет!!! :je:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас не грицкам нокти.Ги кинам со другите прсти ноктите.
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Не сум грицкала ниту пак ќе грицкам стварно ми е глупаво и коа ќе видам некој кај шо грицка нокти мн се нервирам стварно грдо изгледа,не само кај шо грицка туку и ноктите после тоа бљак:nenene:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.542
Нокти не грицкам, ама на таа кожичката од страна маме и расплакувам.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
не грицкам нокти ама чипси како грицкам да ме видите,само ко ќе идете носете повеќе
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Грицкам 5 години негде ако не и повеќе и никако да се откажам а сакам:) купував тој лак некој као демек горчи , стварно горчеше ама не ми помогна два три пати онака ставиш и горчи после се навикнав па не ми сметаше и тоа претрпев :toe:после тоа ништо пак грицкав..еве сега имам ново ама ова ептен горчи со вкус на кактус:pov:неможеш ни да јадеш ништо пошто што и да фатам се горчи .. али ајде ваљда ке помогне ова ако не го биде тогаш:violent1:
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Grickam i toa kako:( dali 2 pati so noktarica sum gi skratil:(:(:(:(
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ееее луѓе порано пишав на темава за моите проблеми со грицкањето ноктикога гледам фудбал и се нервирав. Но најдов решение, малку е скапо ама ефикасно. Нешто имав проблеми со забите и морав да си ставам фиксна, откако ја ставив од што толку ме болеа забите не можев да јадам, а не да грицкам нокти и по некое време веќе и таа желба ја изгубив веќе не ни помислувам на тоа. Така да луѓе ако сакате да преќинете одете кај најблискиот ортодонт ли е што и да е и стајте си протеза. :pos2:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Грицкам 5 години негде ако не и повеќе и никако да се откажам а сакам:) купував тој лак некој као демек горчи , стварно горчеше ама не ми помогна два три пати онака ставиш и горчи после се навикнав па не ми сметаше и тоа претрпев :toe:после тоа ништо пак грицкав..еве сега имам ново ама ова ептен горчи со вкус на кактус:pov:неможеш ни да јадеш ништо пошто што и да фатам се горчи .. али ајде ваљда ке помогне ова ако не го биде тогаш:violent1:
најдобар начин да се откажеш од грицкање е некој пред тебе да се лигави во јадење на нокти па ќе видиш дали нема да се откажеш(сигурно делува јас така се откажав бидејќи многу ми се згади) :wink:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И јас грицкам и се нервирам зошто таман ќе речам готово од денес се откажувам од таа навика јас несвесно од нервоза пак ќе ги изгрицкам..Ама еве од денес нема да гицкам...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
најдобар начин да се откажеш од грицкање е некој пред тебе да се лигави во јадење на нокти па ќе видиш дали нема да се откажеш(сигурно делува јас така се откажав бидејќи многу ми се згади) :wink:
па не помага..не ми смета мене ништо ..можда ке ми се згади па еден два дена максимум нема да грицкам и после пак несвесно :)
али ајде ете напредувам со лакот..4 дена неам грицкано :vozbud:малку само онака :toe:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Да коа нема сончоглед :pos2::pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Никогаш, не сум грицкал ниту сум добивал нагони да ги грицкам своите или туѓи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom