Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
И јас грицкам нокти ненормално многу, и сметам дека тоа ми е една од полошите мани од која никако не можам да се одвикнам. Проблемот е што не ги грицкам само кога сум нервозен, туку некако тоа ми е како навика.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хаха .... крицкам си ги од нервоза или сл.. секогаш си ги грицкам :)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Еве и јас ви се приклучувам кон баграта грицкачи на нокти.:pos2:Само морам а ви кажам дека сум ви дала гол.Ноктите ги грицкав до прва година на факултет значи добри 15 годинки отприлика.Е сега проблемот до тогаш беше што многу пати си велев дека нема да ги грицкам ама пак исто-мала нервоза и прстите в уста.Ама еднаш ко гром да ме удри кога дечко ми ми вели и тоа прв и последен пат-контролирај се малку со прстите ги грицкаш и пред друштво си со прстите в уста.Јас се почувствував одвратно.Се секавам беше сесија на факултет за учење преку глава,нервози 1000.ама си ветив дека нема да ставам прст за да грицкам нокти.И така бидна.ама имав добар мотив.Не сакав да изгледам непристојно и глупаво во друштво а мораме да признаеме дека стварно грдо изгледа.
Ете тоа е мојата грицкачка приказна.Во секој случај треба само јака волја.Еве сега ги чувам канџите веке 3 години.:baeh:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
me tooo... a posto rabotam isklucivo nervozna rabota.... pristite mi se izedeni... skros..
 
Член од
5 март 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Исклучиво тоа го правам во нервозни моменти.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
grickav nokti skoro cel moj zivot.. nekolku pati iam prestanato po nekolku meseci i eve sega vise teram nakaj mesec dena kako ne gi grickam... use nekolku nedeli i nema ni da se poznava deka sum grickala:):)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Јас до пред некоја недела грицкав нокти,и прстите заедно со нив,кожичките да не ги заборавам,и така тие ми беа ручек,доручек,вечера,ужина,ама,мајка ми ме прати на надградба на нокти и сеа еве пробувам надградбава да ја изедам ама не може :vitez:
Да се цитирам сама себе...надградбата не ми помогна,пак грицкам нокти,ама добро сега поретко од порано :)
 
U

UnholY

Гостин
Порано многу ги грицкав, дури еден период и веќе се помирив со тоа дека ми прерасна во навика која нема да можам да ја искоренам, ама со текот на времето почнав помалку да го практикувам тоа, а и кога ги грицкав ги грицкав дома за да не може да ме гледа некој :)
Сега веќе целосно го ја искоренив таа навика и дури се осеќам глупо кога ќе ми текне дека сум го правел тоа
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Понекад да,од досада...Ама не онака манијачки :)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
devojkami gricka i me nervira mnogu, za toa se tepame:)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Сега не, али како мал...
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
Па понекогаш, не ми е навика но и тоа ‘‘понекогаш‘‘ се смета, па затоа велам да... но само кога сум сам и никој не ме гледа, пред друга личност никако:nesum:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Grickav nokti mnoooooogu dolg period i odvratna navika e, ama se odviknav otkako pocnav da koristam no bite lak, e sea problem e sto po tolku dolg period grickanje na nokti sea se mnogu meki i krslivi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom