Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
грицкам најчесто коа сум нервозна ама незнам како да прекинам да грицкам уопште:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
грицкам најчесто коа сум нервозна ама незнам како да прекинам да грицкам уопште:toe:
Купи си цуцла од Чико или сламка од бифе кога си на школо(да не речат по ходници што и е на оваа од Бардовци да не излегла?).
Или па таман да фатиш да ги грицкаш ноктите, замисли си дека со прстите си фаќала отпадни материи и ќе се одвикнеш, ти гарантирам.
Инаку јас не грицкам нокти, трпки ми лазат кога ќе помислам колку бактерии има :)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Порано да , сега не.. :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Ne sto si gi grickam nokttite tuku i meseto , kozinkata na prstite ednostavno imam probano so se da prekinam i so masti i lakovi...ali pak prodolzuvam po izvesno vreme.Najmnogu gi grickam noktite od nervoza,strav,panika ili dosada
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
:) не ги грицкам ноктите, никогаш не сум го правела тоа.
Стварно не ми е јасно како може некој да грицка нокти??а на форумов ги има многу.Дали пред грицкање ги миете рацете па ги грицкате или???:pos2:Од самата помисла колку нечистотии се собираат под ноктите мене ми е гадно да ги доближам рацете до лице а не па во уста да ги ставам.:pos2:
Предлагам за тие што не можат да се одвикнат од таа навика секогаш да имаат при рака нешто како чипс, смоки, соленки... за грицкање така да нема да мора да грицкате нокти:helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
грицкам нокти и тоа постојано
еднаш правев "пауза" 2 години и лесно се одвикнав и имав преубави нокти ама со нервозиве од средново школо пак почнав:toe:
 
E

elence*$

Гостин
Предлагам за тие што не можат да се одвикнат од таа навика секогаш да имаат при рака нешто како чипс, смоки, соленки... за грицкање така да нема да мора да грицкате нокти:helou:
ахааа и да се здебелат за една недела :):)

он топик: не грицкам, и сакам секогаш да ми се средени ноктиве, иако ретко ги пуштам долги, сакам да ми се средени :pipi:
 

firestarter

нетачен
Член од
3 април 2008
Мислења
80
Поени од реакции
6
Грицка нокти на раце,на нозе на други луѓе ако ми понудат:vozbud:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Грицкам и тоаа многу, цели ми се изедени!!!
Еден период престанав, ама траеше кратко, и до ден денес неможам да се одвикнам!
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Имам мал проблем, ама долго време трае
У нервоза или анксиозност, ги гризам ноктите.
Уствари, не ни памтам дека сум имал нокти тамам онака.
Чаре?

Ми ту истата ситуација
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
Кога како коа ке ме прифатат будалите грицкам а кога нема не грицкам. Хаха
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Никогаш не сум грицкала нокти, но другарка ми грицкаше и никако не се откажуваше. На крај стави надградба на ноктите и престана (пластиката нема убав вкус хихихихи).
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
0
imam najgrdi nokti na cel eban svet!!! gi grizam od mala i neso probuvaa da me nateraat da prestanam so izjavi koa "ne licis na zensko" i tn...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom