Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Ne ne grickam i mislam deka e toa grda i gnasna navika. Koga bev mala grickav ama moite me mavaa po mucka vednas stom ke go stavev prstot vo usta pa taka se odviknav.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Porano ne upotrebuvav nokterica...:) non stop mi bea u usta..ali majka mi se me karase..i se odviknav,,
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
мене ден денес ме маваат по муцка,и никако да престанам да ги гризам..кога ке ме фати некоја нервоза,не можам да се исконтролирам-дур да се свестам што праам,отишле сите

имаат ли ефект лаковите што се против гризење нокти?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Јас планирав да купувам лак, ама разбрав дека од лакот ќе ти горчат прстите и ништо нема да можеш да јадеш, па така решив да ги оставам ноктите, да не ги грицкам и кинам ... па досега (веќе 1 недела) ми успева :)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
не грицкам нокти и кој ке видам некој како грицка ако ми е поблику го мавам ме нервира тоа
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
зависи од ситуацијата, ако нешто сум ептен замислен, или нешто исплашен и размислувам како ќе биде и што или очекувам нешто, ама и тогаш ретко се случува.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
како мал грицкав ... сега неколку години воопшто немам ни помислено на тоа
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Аууу не , многу гадно ми е тоа...
 
Б

БејбиГрл

Гостин
На пазар има безбоен смрдлив и горчлив лак за нокти,кој служи за одвикнување од грицкање
Мене овој ми помогна:smir:
Порано како без нокти бев,почнав да го користам,го ставив 5-6 пати и прстанав....еве веќе околу 4год не ми текнало да грицкам нокти:nenene:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Грицкам ко ненормален, сите ги изгрицкав, ако има некој нека ми позајми, ќе му вратам коа ќе ми пораснат моиве....:)
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Грицкам нокти многу да и знам дека ноктите ми изгледаат гадно ама шо да праам кога не можам да се одвикнам...а и башка полсно ми е да куцам на тастатура бз нокти...хехех
 

Kajgana Shop

На врв Bottom