Дали ги пратите модните трендови ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Дали ги пратите модните трендови?

  • Да

    Гласови: 3 13,0%
  • Не

    Гласови: 9 39,1%
  • Малку

    Гласови: 11 47,8%

  • Вкупно гласачи
    23
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Дали сте роб на трендот ? Дали морате по секоја цена да носите некое трендовско-шик парче иако воопшто не ви прилега, а не ни ви се свиѓа бојата/дезенот или сл. ? Можеби само го прилагодувате трендот на својот стил или пак терате по свое иако истото се носело минатата сезона ? :smir:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
па да гледам да бидам во тренд....но
иако воопшто не ви прилега, а не ни ви се свиѓа бојата/дезенот или сл.
<---ова не!
сакам да биде убаво...не мора секад во тренд и секако да ми стои убаво...а и не би замерила ако ми се свига некое парче и да не е во тренд и убаво ми стои не гледам зашо да не го купам...никогаш не си сум велела....мора да го купиш она што е модерноо...никогаш така...понекогаш баш ми се свига кога ке облечам нешто поразлично..и ке бидам поинаква од другите...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Беше, ама не повеќе ... Темата беше отворена после 26.08.06 г. што во превод значи таа тема ја нема повеќе ... А бидејки мојата меморија ме посочи на темава таа и ја отворив, ако ти пречи нешто слободно кажи си ... А сега back to the topic :smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa ne sledam nesto epten posebno.Do nekade mora da se sledi bidejki vo prodavnicite go ima pretezno toa sto e vo moda pa i nemam mnogu izbor ama sepak sekogas prednost mu davam na toa sto mi se dopaga bez razlika od koja marka e.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Следам модни трендови,нормално,но не по секоја цена.
Може да се каже дека ги „присвојувам“ парчињата облека што се хит секоја сезона (и убаво ми стојат) и ги комбинирам со оние што ми се допаднале од некоја претходна сезона.

На крај краева,нели е целта да изгледаме убаво,без разлика дали тоа што го носиме е ептен модерно или не.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Не. Едноставно не се гледам себеси како фенси мома и не уживам во предностите кои ги носи модата. Клошарски се понашам, а за такво понашање си има посоодветна облека.
Фала:)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Gi pratam u princip modnite trendovi no i ne sum rob! Ako nsto iskoci zimava sto ne mi se dopagja nema da go kupam:):)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Чек Он Ит напиша:
Беше, ама не повеќе ... Темата беше отворена после 26.08.06 г. што во превод значи таа тема ја нема повеќе ... А бидејки мојата меморија ме посочи на темава таа и ја отворив, ако ти пречи нешто слободно кажи си ... А сега back to the topic :smir:
Лол,не бев нешто во тек затоа не ми беше јасно што е работата.

Енивеј, тренд си е тренд,арно ама није у реду сите да се облекуваат исто и да бидат како клонови. Така да јас лично ако ми се допаѓа трендот(светскиот,не битолскиот т.е македонскиот) го приспособувам на својот стил.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ја и модните трендови сме скарани:) Си носам ствари што ми се свиѓаат у моментот без разлика дали се у мода и некако не ми се свиѓа слепо следење на мода и доаѓа до униформирање..ама секој со своето нели:smir:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Искрено, не. Глупо ми е тоа, нема смисла ќе гледам по цел ден Fashion и ќе се облечувам како оние шупаците таму.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
joki напиша:
Не. Едноставно не се гледам себеси како фенси мома и не уживам во предностите кои ги носи модата. Клошарски се понашам, а за такво понашање си има посоодветна облека.
Фала:)
Ја исто не се глеам себеси ко фенси мома и уживам у предностите на мојата мршник-облека 8).
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Gi pratam,ama ne po sekoja cena.Sakam da bidam moderno oblecena,ama nikogas ne bi nosela nesto sto ne mi stoi ubavo ili ne mi se dopaga,samo zatoa sto e vo moda.Isto taka mnogu mrazam da nosam nesto sto go ima pola grad.Znaci gi pratam trendovite,ama najmnogu se rakovodam po toa dali mene mi stoi ili ne toa sto vo momentov e moderno.
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Trendot si e trend.Rob po sekoja cena sekako ne sum,nosam ona sto mi se dopaga i toa sekogas vo zavisnost od raspolozenieto.I koga sum najklosarski oblecena top se cuvstvuvam,ednostavno samo taka ostanuvam svoja i se izdeluvam od masata klonovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom