Дали ги пратите модните трендови ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Дали ги пратите модните трендови?

  • Да

    Гласови: 3 13,0%
  • Не

    Гласови: 9 39,1%
  • Малку

    Гласови: 11 47,8%

  • Вкупно гласачи
    23

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
redovno pratam fashion tv na kabelska .. samo koga po pistata prodefiliraat mashkite modeli
moze mnogu raboti da se nauchat za modata i nachinot na oblekuvanje
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Роб на трендот? Не би рекла. Нормално дека следам што во тој период се носи, но никогаш не сум облекла нешто што ама воопшто не ми стои само затоа што е у тренд. Мислам првенствено ми е важно она што носам да ми се допаѓа и да ми стои, без разлика дали е во тренд или не. Не сум опседната да бидам облечена по последната мода...
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Modata e vazen del od mojot zivot...Opsednata sum so nea,non-stop gleam fashion tv,idam po butici.Sakam da imam mnogu obleka...Ako neso ne mi sti ubavo nema da go kupam po sekoja cena,normalno.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Ја следите ли модата??

Колку кога ќе излезете од дома ви е важно што ќе облечете,,...Обрнувате ли повеќе внимание да она што го носите биде модерно или најважно ви е како ви стои и како ви се допаѓа?? Колку ви се допаѓа да се облекувате модерно и дали секогаш сте во чекор со модата,,односно знаете што е ин а што аут, па според тоа и заклучувате што ќе облечете, а што ќе оставите неупотребено во плакарот во зависност од сезоната.....Имате ли неупотребени парчиња облека во плакарот,кои не ги носите повеќе само затоа што им поминала модата или пак си носите се што имате, не обрнувајќи внимание на модата????? Одите ли на шопинг секоја сезона ?? дали луѓето околу вас се модерни и колку модата влијае на вас и на вашиот стил на облекување?
за мене можам да кажам дека ја следам модата,,и навистина на пр. повеќе не ми се допаѓаат маички со гол стомак откако излегоа од мода,, и мислам дека и ако би биле пак модерни не би носела,, во никој случај не сум роб на модата, и никогаш не сум ни била,,но знам секогаш што е модерно,,и кои бои се актуелни....секако секогаш си носам она што ми се допаѓа и што убаво ми стои,нормално гледам да не е аут, но понекогаш дури и ако нешто е модерно ако не ми стои убаво нормално дека не го купувам:smir:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Јооок не сум по оваааа... :vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Јооок не сум по оваааа... :vozbud:
глеам по WarCraftot си...

иначе мода следам ако мислам дека модата е кул...и ако не кошта многу...класичен стил (не елегантен, класично) е секогаш ин...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
глеам по WarCraftot си...

иначе мода следам ако мислам дека модата е кул...и ако не кошта многу...класичен стил (не елегантен, класично) е секогаш ин...
По тоа сум (зарем подобро) од колку овие Модните трендови , НО зависи как ке сум во расположението, кога ке ме прифатат ... башка чера гледав нешто таму на оваа телевизијата дека што дават модна писта ли како се вика гледав убави фустанчиња ЛОЛ од досата што да правиш ...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Зависи ако иам време и пари следам кога неам не следам мода. Најважно ми е мене времето, а тоа не се случува често да го имам доволно зошто имам многу обврски. Затоа се обидувам да се средам што поубаво и кога имам и кога немам време.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ги пратам ама некако слабо со пари сме во Македонија да си ги дозволиме:toe:
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
СЛЕДИТЕ МОДА ИЛИ ИМАТЕ СВОЈ СТИЛ?

Јас сум тип што не следи мода до крајност и по секоја можност да носам нешто што не ми одговара,но сепак носам тренди работи ако мене лично ми се свиѓаат...стилот ми е секојдневно облекување фармерки,шорцеви,фустанчиња,суќњички и сл. што секоја цура носи...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom