Дали ги пратите модните трендови ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Дали ги пратите модните трендови?

  • Да

    Гласови: 3 13,0%
  • Не

    Гласови: 9 39,1%
  • Малку

    Гласови: 11 47,8%

  • Вкупно гласачи
    23

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Од кога пак е или-или работава?:toe:
Да не се мачам да пишувам повеќе мислам дека се разбираме.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сите стилови се поврзани со музиката.
Јас не сум воопшто музички тип. Музиката нема големо влијание врз мене. А најмалку врз облеката.

Следам мода, ама по мое си ја следам.:)
Ако цел град носи лилјаково не значи дека и јас мора да носам лила боја постојано.
Ако цел град носи чизми лаковани не мора да значи дека ради модата сум ги купила, него ми се допаѓаат.
А и кај нас не може човек многу да има сопствен препознатлив стил.
Постои униформираност.
Што носат сите ќе носиш и ти.
Епа како да не купиш лила блуза кога во која и продавница да влезеш има 20 блузи во лилјакова боја (кои се најубавите) и 5 во други бои.
Тоа ти е.
И јас си имам свои замисли што сакам да носам, ама некогаш вртам низ градов 10 пати и гледам на крај дека сепак тоа што го посакувам го нема. И може за сезона до две ќе го донесат и во Македонија.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
не ги следам до крај... можи ке стам некоја тренди блуза или незнам шо ама морам да ставам долу старки или нешо...
компензирам... да не изгледам премногу кремски (бљак)... да не изгледам премногу рокерски (ако можи така да се кажи) ... :tapp:
сепак.. не сум роб на модата... :pos2:

се согласувам со россонерка ::):)
 
M

marsovka

Гостин
марсовче вели дека ги прати модните трендови онолку колку да не изгледа како скитник и марсовец
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ијам едни патики од Германија ги утепав од носење, смрт немаат. Мода ќе пратам немам друга работа, луѓе немаат леб да јадат ја Џанфранко Фере ќе носам.
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Pa probuvam da sledam, ama nikogas ne sum kupila i nema da kupam nekoja obleka sto ne mi se sviga a da ja kupam samo zasto e vo moda:) Si kombiniram obleki:smir::vozbud:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Следам мода ,ама никогаш не би облекла нешто што е модерно а да не ми се свига:wink:
 
А

Аниии

Гостин
Носам се што мене ми се свиѓа, а не што е во мода:smir:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Носам се што мене ми се свиѓа, а не што е во мода:smir:
И јас исто.
Сама си комбинирам облека и секогаш купувам нешто што мене ми стои убаво,нешто во кое што пред се јас се чуствувам убаво и нешто кое што знам да го носам,нормално според пропорциите на телото.
Да не биде сега нешто многу старо и нешто ептен чудно за кога ќе поминам сите мене да ме гледаат,туку нешто сосема прибрано и нешто кое што доликува на моите години.:)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не ги пратам,не ме прават поубав така да не.
 
D

dh00|

Гостин
гласам за не...никогаш не сум пратела, ни ќе пратам...стварно не ја разбирам денешнaва мода:pos: носам тоа што мене ми се свиѓа и што ми прилега...:pipi: и нормално...да се осеќам убаво во тоа:helou:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
гласам за не...никогаш не сум пратела, ни ќе пратам...стварно не ја разбирам денешнaва мода:pos: носам тоа што мене ми се свиѓа и што ми прилега...:pipi: и нормално...да се осеќам убаво во тоа:helou:
И ја исто.Не пратам, што ме бендиса тоа ќе си го носам.Ако ми стои добро, зш да не...Али да се насочувам само кон тоа што денес се смета ин, најн:nenene:
 
T

theTinule

Гостин
Не ја следам модата. Носам тоа што ми е удобно и што ми се допаѓа.Поважно ми е да се чувствувам убаво и слободно во тоа што го носам, а не да трпам нешто да ме стега или слично само зашто било модерно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom