Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
верувам :) Постојат милиони филмови..книги глупусти и свашта.. ама сепак многу работи се скриени со цел да го заштитат човештвото.. барем така пишува де :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Никогаш не сум верувал, нема ни да верувам во натприродното, не постојат докази за тоа..
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Зошто да не го мешаме па и тој се рачуна во натприродна сила.. па ред девил неможе да каже не верувам у натприродно ама верувам у господ нели. па нека се одлучи у шо верува..
btw да не се пофтарам ама верувам..сеа точно е дека не постојат солидни докази ама тоа е тоа..религија.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Sigurna sum deka postoi natprirodno.
Ke vi kazam so mi se ima deseno-vase e dali ke vervate ili ne.

Pred 5god. za majot se udavi vo nekoe vestacko ezero edno dete so mi bese generacija.
Nekolku dena posle pogrebot bev sama doma i slusav edno CD na sistamot.
Go imav namesteno zvukot na 15ka.Vo eden moment se zamisliv zosto i toj morase da umri na takov nacin (4mes pred nego vo Cer se zapali edno cupe od generacijata) i dur mislev na nego vo edev moment setiv deka zvukot na pesnata so tecese pocna da se menuva.Go svrtiv pogledot na kaj sistemot se stapisav ko vidov so se desava-kako so se nenuvase zvukot taka se menuvaa i brojkite so go oznacuvat zvukot.
Vkraj ispaniciv i go iskluciv sistemot-odvaj,cela se tresev.
Cel sat se tesev so pomislata deka se javi nekoj defekt vo sistemot i na krajot odluciv pak da go pustam da vidam dali e do sistemot.
Ko go pustiv si svirese najnormalno a so e najcudno od se od togas nitu ednas ne se desi istoto za da se uveram deka ne e nesto natprirodno.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Надприродното си постои, без разлика дали ние ќе го веруваме или не.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Veruvam vo natprirodnoto i znam deka postoi,samo ne mozam da go definiram bidejki nemam nekoj licen primer.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ако нешто постои не би било натприродно нели? Напротив би било сосема природно ама уште не го знаеме (доволно).
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Па да...Сигурно постојат...Не знам зошто ни од каде ама на еден другар у мое маало отишол кај некој негов другар и таму се било темно...Темно рок темница имало костури секакви извици имало од сите страни и он се испашил многу и морал да рипа од џамо:( Не знам шо се случува со овј свет али стварно има нешо со се дешава:nesvest:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
Целиот сум збунет незнам ни јас во што да верувам.. иначе мислам дека подсвеста има многу голема улога.. во тие работи
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Mozi nekoj ne veruva vo takvi raboti i veruva vo naukata, no jas veruvam vo sudbina i natprirodni raboti.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
I porano se mislelo deka grmotevicite se predizvikani od besot na bogovite , naukata toa go objasna . A za duhovi , vampiri i so uste ne , toa se produkti na covekovata imaginacija .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе тоа што не е објаснето е натприродно, а кога ќе се објасни нема да е и крај на муабетот. Значи не верувам!
 
U

UnholY

Гостин
Верувам, во енергија која мислам дека не опкружува и влијае врз работите што се случуваат во нашето секојдневие....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom