Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504
B

black angel

Гостин
da veruvam vo natprirodnoto,vampiri,duhovi i slicno....a so se desava u klipot mene ne mi otvara
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Еден мој пријател (типот има 21 година) возел со колата накај гевгелија (ноќно време било накај 9/10 саат) и поминал низ некое село и на едно место пред 2 куќи му изгаснала колата (а била ганц нова колата, чудно да изгасне) пробувал да ја запали неможел и баталил, отишол кај една од двете куќи и тропал, тропал и отворил некој. И овој кажал што е проблемот и го пуштиле внатре (а, тие во куќата биле 2ца браќа). Седеле пиеле кафе и триста чуда. И типов рекол ај ја ќе идам да видам што е проблемот со колата. И излегол, стигнал до колата, ама ги заборавил клучевите на маса (во куќата) и се вратил почнал да тропа. Ама никој не отворил и комшиите излегле и му рекле: што е проблемот, зашто тропаш, овој кажал што е како е. И комшиите му рекле, абе дечко во куќава не живее никој од пред 5 години, тука живееа 2ца браќа ама загинаа пред 5 години. И пријателов се зачудил како така, сеа седел пиел кафе внатре. И викнале полиција, кажал што е проблемот.И џандариве ја обиле вратата и на масата стоеле 3 чаши од кафе и клучевите од колата. Мене кога ми го кажа ова се наежив, а и сега кога го пишував се наежив, па ова јас го сведувам на некоја над природна моќ.

А исто имам слушнато дека на патот за тетово, ако одиш пешки ќе слушнеш дечји плач, на тоа место имаат загинато 2 деца и мајка со кола, во сообраќајна несреќа. Мене ова ми се има случено кога одевме на екскурзија минатата година, застанавме таму зашто се расипа автобусот и чекавме друг. И додека го чекавме јас и еден другар одевме по автопатот и го слушнавме тоа и ни падна чудно и тука дојде еден со кола застана и ни вика што е проблемот со автобусот. Јас и другар ми го прашавме за тоа плачот (човекот беше од тука од околината) и ни рече дека на тоа место пред 3 години загинале 2 деца и мајка, а тие биле од неговото село.
Многу се наежив!

Поздрав
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Еден мој пријател (типот има 21 година) возел со колата накај гевгелија (ноќно време било накај 9/10 саат) и поминал низ некое село и на едно место пред 2 куќи му изгаснала колата (а била ганц нова колата, чудно да изгасне) пробувал да ја запали неможел и баталил, отишол кај една од двете куќи и тропал, тропал и отворил некој. И овој кажал што е проблемот и го пуштиле внатре (а, тие во куќата биле 2ца браќа). Седеле пиеле кафе и триста чуда. И типов рекол ај ја ќе идам да видам што е проблемот со колата. И излегол, стигнал до колата, ама ги заборавил клучевите на маса (во куќата) и се вратил почнал да тропа. Ама никој не отворил и комшиите излегле и му рекле: што е проблемот, зашто тропаш, овој кажал што е како е. И комшиите му рекле, абе дечко во куќава не живее никој од пред 5 години, тука живееа 2ца браќа ама загинаа пред 5 години. И пријателов се зачудил како така, сеа седел пиел кафе внатре. И викнале полиција, кажал што е проблемот.И џандариве ја обиле вратата и на масата стоеле 3 чаши од кафе и клучевите од колата. Мене кога ми го кажа ова се наежив, а и сега кога го пишував се наежив, па ова јас го сведувам на некоја над природна моќ.

А исто имам слушнато дека на патот за тетово, ако одиш пешки ќе слушнеш дечји плач, на тоа место имаат загинато 2 деца и мајка со кола, во сообраќајна несреќа. Мене ова ми се има случено кога одевме на екскурзија минатата година, застанавме таму зашто се расипа автобусот и чекавме друг. И додека го чекавме јас и еден другар одевме по автопатот и го слушнавме тоа и ни падна чудно и тука дојде еден со кола застана и ни вика што е проблемот со автобусот. Јас и другар ми го прашавме за тоа плачот (човекот беше од тука од околината) и ни рече дека на тоа место пред 3 години загинале 2 деца и мајка, а тие биле од неговото село.
Многу се наежив!

Поздрав
Јас лично не се замарам дали има друг живот после смртта, ни со духови, ни такви чуда.. за мене такви ствари не постојат.. а за вас ако постојат, одете на лечење:toe:
Е ај одлучи се де... веруваш или не веруваш? :smir:

Иначе, да... интересно ми е да слушам такви приказни... ама само да слушам. :wink:
 
Член од
10 август 2007
Мислења
103
Поени од реакции
0
искрено, ми имаат кажувано секакви работи и за мајки и за деца ама немам доживеано таква ствар а и не ни сакам. :icon_neut
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Хехе, многу е морничаво бее.. ја незнам као преживеаф :pos2:
 
Член од
10 август 2007
Мислења
103
Поени од реакции
0
абе ако се замараш со вакви работи цел живот ке имаш трауми. така да не се замарај битно не си бил сам. а замисли ја целата ситуација да си сам :nesvest:
 
R

Rikiboy

Гостин
I believe in the Force also, the true driving force behind all life, death and creation! MAY THE FORCE BE WITH US!

neznam sto ke kazete ama postojat takvi raboti:Koga bevme na ekskurzija niz Makedonija taa vecer sonuvav kako eden moj drugar si ja skrsi rakata.Se budam slednoto utro i koga naednas slusnav edna silna vreskanica.istoto dete(mojot drugar) sto go sonuvav si ja skrsi rakata...Ne se zae**vam vi velam deka bese taka.I pred toa sum imal vakvi predviduvanja...
 
Член од
11 август 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
U VEZA DUHOVI I OSTALO

Dragi moi luge,duhovite,fantazmite,vesterkite i ostalo na nas ni se vsadeni od filmovi i toa direktno od filmovi.Otsekogas se nemalo objasnuvanje bas za se sto ke se sluci.Nie duhot go zamisluvame onaka kako sto go gledame na filmovi onaka kako sto sme slusale prikazni no ne mora toa da bide taka.Mozebi duhot i ne mozeme da go vidime tuku samo da go pocustvuvame bidejki toj ne e od ista materija kako nas i zatoa ne moze da ima cvrsta forma da kazeme...Sakam da kazam deka nasite mozoci se prenatrupani so informacii koi ne plasat(za onie koi veruvaat) i na nas ni se interesni togas za togas koga ke se spomne za niv.Nie nema da poveruvame vo duhovi se dodeka ne vidime eden pred nas da se pojavi i da ni go izvadi srceto da go stavi na zemja da ni go izgazi da ne plesne nekoj udar i taka natamu...Cudnoto kaj nas e sto ne veruvame vo nisto-velime nema nisto sto moze da me isplasi a sepak koga odime niz temnica pomisluvame ponekogas deka moze da izleze nesto i da ne zgrapci...Naj na kraj nie veruvame vo GOSPOD bidejki sme obzemeni so pomislata deka mora da ima nesto nad se sepak veruvame vo nekoja prirodna sila za koja ne sme ja videle NIKOGAS mozebi za odredeni situacii sme pomislile deka toa e delo na gospod, "toj mi pomogna",a sepak nitu sme go videle nitu sme go cule.Znaci ovaa tema na ovoj forum moze da odi do beskonecnost i nikoj tuka od nas ne moze nisto da objasni tuku samo da dade mislenje dali ima nesto spored nego ili ne sto e nadprirodno.Se bara praksa ziva sredba so ona od koe najmnogu se plasime i si go objasnuvame kako nadprirodno,e togas poinaku ke razmisluvaat site onie koi velat nema nisto a se dotogas toa se babini prikazni.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
ај едно мое мислеење.
вие, луѓе, за нешто шо нашиов мозок немојт да го сватит(зато шо имат уште мн да се развиват,т.е. не е развиен многу) викате дека е натприродно. јас викам дека све е природно. можите да го викате мистерија али натприродно, мислам дека не.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Не постои ништо натприродно во Универзумот.
Ограничена се сеуште само перцепцијата и функцииите на човечкиот мозок.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
абе ако се замараш со вакви работи цел живот ке имаш трауми. така да не се замарај битно не си бил сам. а замисли ја целата ситуација да си сам :nesvest:
Ја не се замарам, ама коа ќе ми текне, се ежам :toe::toe:
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
НЕ, се` е природа, се` што не` опкружува: сите појави и процеси. Ако нешто не се објаснува сега, не значи дека нема да му биде прилепена равенка во иднина.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
зошто да не. ако духојте может да дејствувет на нас.
па и на дискавери имам гледано многу емисии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom