Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Верувам во натприродното...ама не у све и свашта, у тоа што за мене е некако сватливо и можам да си го објаснам на себеси дека е така..
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Верувам..но , што знам , ме фаќаат ете и мене некој периоди , кога се прашувам у што уствари верувам..

Од една страна имам тврдења од блиски роднини ( т.е од тетка , која тврдеше дека во состојба на клиничка смрт , зборувала со мој брат ( кој е иначе мртов веќе 23 години ), кој и кажал дека ќерка и т.е моја братучедка е бремена и после некое време се дозна дека тоа било вистина..итн итн итн. )
Од друга страна , ништо посебно у целата приказна , затоа што може да било само сон или ..или ..не знам , стварно.

Ама којзнае ..
Конфузно е многу , џабе и да мислам на тоа..
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Veruvam vo seto ova zatoa so premnogu cudni slucki se desavaat po svetov a isto i mene samo me mrzi pak da pisuvam do sea pisuvav za sluckite na temata "cudni raboti so vi se imaat deseno" ili nz tocno kako bese naslovot.Samo iskreno ne se zamaram mn mn so seto toa zaso zivot mi e ova sakam da si go ziveam a ne da mislam na takvi raboti...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
0
Поени од реакции
0
Да,потполно се согласувам со Sk girl ,но може да спомнам дека до пред некое време многу случајни работи ми се случуваа,посебно во областа на телепатијата како на пример во исто време да ми текне на една личност,а и нејзе исто така па сме се затекле со мобилниот зафатено кога сме си ѕвонеле меѓусебно поради точниот тајминг :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
верувам...а немам цврсти докази дека постои...:helou:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Pa hmm nemam nekoja slucka ama...zavisi, nekoi raboti nas ni izgledaat natprirodni zatoa sto ne mozeme da go objasnime toa sto se slucilo, no sepak smetam deka za se ima objasnuvanje, za sekoja t.n. "natprirodna" slucka, no coveckiot mozok mozebi zasega ne e dotolku razvien za da objasni nekoi raboti koi ponatamu veruvam deka ke se otkrijat..:toe: Pozz
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Па јас не веруваам во ништо такво и сметам дека се е ПРИРОДНО знчи се што постои припаѓа на овој свет-универзум и за се постои некое логично објаснување,а дали тоа што се случува ние можеме да го прифатиме или не ни се допаѓа објаснувањето па си создаваме заблуди и лажни богови (демек вистински постојат) тоа е веке друга работа :tapp:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
0
Поени од реакции
0
Da tocno nema cvrsti dokazi za toa.Moze da se dokaze ama mozebi od nekoi MNOGU strucni lica ,bidejki telepatijata mozebi ne e telepatija kako sto go narekuvaat mozebi e samo obi4na slu4ajnost sto moze da Vi se slu4i povekje pati vo zivotot :salut:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Да! верувам. Има многу работи кои се случиле и пред многу векови а и ден денес не се знае што точно било тоа
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Не верувам...едноставно немат некои докази кои укажуваат на вакви појави..!:uvo:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
гласав за но се заебавнад природно може да биде само нешто друг што го створил како бомбата па можам да верувам дека може да експлкодира или да не експлодира а вампири незнамнемам сретнато до сега а недај боже да ме сретне му го вадам срцето со два прста
 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
јас верувам дека постои натприродното некаде...:helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Верувам скоро во се што наведе. Сега се извинувам ама неможам да објаснувам пошто треба да излегувам кога ке имам повише време ке објаснам.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не мислам многу на такви ствари па затоа и би рекол дека не верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom