Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Da veruvam no ponekogas bidejki na baba mi i se slucila cudna rabota. Odela po ulica zeadno so majka mi i od nisto na prav pat naednas padnala kako nekoj da ja turnal i toa silno padnala si napravila mn modrici a fala bogu nemala skrsenica, ne bilo pagjanje vo nesvest posto bila svesna, ne bilo sopkanje, ne bilo turkanje od nekogo posto po ulica nemalo i bas mn lugje.:toe:..ne vikam deka se duhovi ili vampiri ili samovili...vistina nemam pojma so se ama znam deka postoi neso natprirodno...
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Da be postojat, sekoja vecer gledam vampiri setaat po ulica... nema vrska, samo gluposti.
Reinkarnacija , mozebi ... posto sepak coveckoto telo e eden vid izvor na energija i funkcionira na toj princip, a energijata ne se gubi , samo preminuva od eden vid vo drug...
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Da. Veruvam. I ne mislam deka e natprirodno,naprotiv.
Sekoj od nas vo sebe ima cudni i neobjasnivi sposobnosti,no ne kaj site se razvieni.Onie koi gi imaat (retki se),na koi im e dadeno da gi imaat "natprirodnite" sposobnosti raskazuvaat za niv,a nikoj ne im veruva. Verojatno od stravot od nepoznatoto.
Sum doziveala cudni,nesekojdnevni slucki,ako gi raskazam nekoj ke pomisli deka sum jasnovida,a ne sum.No za lugjeto sto mnogu gi sakam i mi znacat,cesto mi se slucuva da mi se pojavi slika pred oci na koja gi gledam vo momentot,sto pravat,sto mislat,kako se.
Koga prv pat mi se sluci takvo nesto se izvadiv od pamet na sred pesacki premin. No,potoa se naviknav na slikite i na mislite koi mi gi ispracaat. Nauciv da gi primam takvite senzacii i ne me udira panika.
Имаш 100%-на подршка од мене!:smir:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Не постои ништо натприродно во Универзумот.
Само човечкиот мозок е премногу примитивен да сфати некои работи...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Па, вервам во такви работи. Можи не баш во вампири..ама сигурна сум дека то е некаква негативна енергија која е создадена од злоба, болка, страдања.. и таа негативна енергија кружи околу нас, во некаков облик..
Реинкарнација..да..сметам дека секој чоек кој не ги решил своите проблеми во неговиот живот, ќе има можност и шанса да ги реши во некој друг живот.. Секој чоек шо праел грешки, шо не завршил некоја работа, сигурно ќе можи да ја заврши во некој нареден живот..за после неговата душа да биди спокојна и да биди еден вид на позитивна енергија..БАРЕМ така јас си ги имам прикажано тие натприродни работи..
 

JohnWayne

Master
Член од
10 мај 2007
Мислења
194
Поени од реакции
16
jas ne veruvam vo natprirodno ama ako vo nekoj slucaj ima gospod togas e najgolemio peder so go imam slushnato
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Citam celo vreme "prirodno" "natprirodno". Od ova sto go procitav, za vas prirodata ima najgolema mokj. Ste se zaprasale li nekogas "Kolku e mojken nejziniot tvoritel?"
Ne postoi natprirodno, iako glasav "Da". Covekovata percepcija e ogranicena na materijalnoto, ne gleda podaleku od ona sto go primaat setilata, od ona sto moze da go objasni covekoviot mozok, um, razum, potsvest... Go narekuvame natprirodno, od prosta pricina sto ne ja znaeme mokjta na prirodata, potocno ne ja sfakjame nejzinata neogranicenost. Se... Ama bukvalno SE sto gledame, slusame, e prirodno. Duri i onie spektri i astra-proektalni sustestva koi vie gi narekuvate "duhovi" ili ne znam kako...
My only fear of death is reincarnation... Reinkarnacijata e realna. Ima zapisi koi datiraat uste od vremeto na drevnite Egipkjani, kade dobro stoi deka tie se zapoznati so toj, za nas nevozmozen fenomen. Go primenuvale togas, zosto da ne e vozmozno da se primenuva i sega? Gledam deka go spomenuvate i Bog, Go opisuvate kako licnost, so neogranicena mokj i t.n. Bog e sila koja ne moze da se ogranici vo nesto materijalno. Ne mozete tuku taka da Go zatvorite najmokjnoto bitie vo telo, da Mu dadete covecki osobini i t.n. Bestelesno, nematerijalno, mokjno onolku kolku sto nie ke mu dozvolime da bide, NO SEPAK PRIRODNO!!!
Prirodno zatoa sto postoi, a materijalen dokaz za toa e SAMOTO NASE POSTOENJE, postoenjeto na SE drugo sto e MATERIJALNO, za razlika od Nego, koj e nematerijalen. Ne mora da znaci deka se sto ne mozeme da go objasnime po naucen pat, e vsusnost neobjasnivo. Naprotiv, NIE ne si dozvoluvame da go objasnime... A toa ne ni dava pravo da go imenuvame kako natprirodno i so pogolema mokj od Bog.
Tolku od mene.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Што е натприродно?Она што не може нашиот ум да го фати, а богами ни очите.Фактички, нашето незнаење може да биде прв предуслов за мислата дека нешто може да биде натприродно...
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Sokrat Ubo Si kaza:SEGA ZNAM DEKA NISHTO NEZNAM!!
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
да..верувам во реинкарнација али не во Духови и сл..
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
има некоо натприродан сила,ама ние не можеме да ја објаснеме па викаме оти тава е Господ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom