Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
BigFatAss напиша:
Nekojsi klosar so misle deka e fraer so isfilozofiral neso. Ja iam kazano popametni recenici od nego!
Абе убаво си кажал чоекот, не го вреѓајте. Има ли нешто поголемо од човекот и природата? Нема, епа што тогаш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе има некои работи што човек неможе да си ги објасни. Така да може да верува дека е надприродно. А шознам јас лично не верувам дека има нешто надприродо.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Понекогаш. Сеа не знам како да објаснам
 

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
Se glea deka tie sto mislat("znaat") deka ne postoi nadprirodno ne im se slucilo nisto takvo i zatoa nemaat pricina bas kako ako sto kaza TaTi
sekoj sto ne e ni slusnal nesto poveke za "natprirodnoto" ne ni veruva deka postoi...velime napredok na covestvoto kade go gledame toj napredok ??? Velime napredok a ne znaeme ni kade ziveeme i dali seto ova e tocno ili samo hm ...
,a taa stranata sto ja dade BigFatAss se glea deka e nekoja Amerikanska glupost sto kako po obicaj gi biva niv za toa
na stranata pisuva "The Federal Vampire and Zombie Agency" - e aj vi se molam kade vo svetot se slusnalo za zombi ili za vampiri osven na filmovi. a za Drakula se znae deka bil obicen covek i nisto posebno, da ne se zbuni nekoj.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
pa ja ne veruvam ama ako mi se desi neso ke iam sprotivno mislenje taka da drugi treba da dokazat deka ima takvo nesto
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Верувам во телепатија.Мислев дека тоа не е можно,но кога го запознав моето мило почнав да верувам.Прв пат да сум толку поврзана со некоја личност.Исто мислиме,исто правиме,во одредени ситуации знам како ќе реагира или што ќе каже и обратно.:)
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
BliND напиша:
Јас сум уверен. Овој петок 13 јас со друштво се зафркававме и повикувавме духови. Во еден момент еден другар рече не постои такво нешто како духови и свеќата на средина се крена и му се запали косата. За ова не се шегувам сериозен сум...
Serioen si stvarno? Da ne imate mara trgano pred toa? A kako se desi toa, ako e tocno? objasni...

KOj luzer t.e. nenormalen ke go napravi toa od postot na R1?
toa samo traumi vo potsvesta moze da dobiete, a nisto od toa sto e opisano 100%. Invisible man lolzzz...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
R1 напиша:
Pred da umir Aleksandar III the Great,koga go prasale,koj od nas ke te zameni,kako rekol Aleksandar,"samo najhrabriot ke me zameni".
и? :uvo: Немој да ми речиш дека ти си го пробал? :nesum:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Натприродно.хаха. не верувам во тие глупости, науката си има објаснуванје за се, а за тоа што сеуште нема ќе добие, затоа што треба време.Но како што кажуваат и докажуваат сите научници се е енергија и тоа што вие го нарекувате неприродно и тоа е енергија.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Да потенцирам некои работи. Она натприродното не значи само вампири, дракули, духови... ами значи и Бог. Изведено од ова, значи дека сите вие не верувате во НЕГО односно не знаете од каде потекнувате или не верувате во самите вас. Не ве осудувам само сакам да кажам сето ова постои само што никој не сака да поверува.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Zborot natprirodno covekot go koristi za raboti sto ne mozi logicno da gi objasni (nema vrska so gospod, toa e religija i veruvanje). Vo minatoto i ognot go smetale za natprirodno, a sega znaeme deka toa e proizvod na hemiska reakcija.
so.....

Martin$ напиша:
и? :uvo: Немој да ми речиш дека ти си го пробал? :nesum:
pa izgleda.
neka pazi i aleksandar makedonski da ne go zameni .
nisto licno r1, ama ona bese stvarno glupo i nevozmozno. :helou:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
BlAcK_MamBa напиша:
Zborot natprirodno covekot go koristi za raboti sto ne mozi logicno da gi objasni (nema vrska so gospod, toa e religija i veruvanje). Vo minatoto i ognot go smetale za natprirodno, a sega znaeme deka toa e proizvod na hemiska reakcija.
so.....
Да зборот натприродно се користи за појави кои човекот не може логично да ги објасни што значи дека овој збор би го мешал и во религиите и верувањата затоа што многу појави се благодарение на натприродниот
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
zafrknata напиша:
Да зборот натприродно се користи за појави кои човекот не може логично да ги објасни што значи дека овој збор би го мешал и во религиите и верувањата затоа што многу појави се благодарение на натприродниот

znaes, donekade si i vo pravo.
no sepak gospod e nesto drugo.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Da, veruvam. Samoto toa sto veruvam deka ima dushi znaci deka veruvam u natprirodno. Natprirodno sega za sega, a kako i sto rekoa i drugi luge na ovaa tema, moze eden den posle nekolku stoletija (ako covekot uste postoi) ke se razjasni i sve toa
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ja veruvam i mi se imaat deseno nekoi slucki ali za toa drugpat sea se brzam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom