Дали верувате во долги врски?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Долги врски... Ако не можете да издржите со некој/а повеќе од 3 месеци, како ке издржите цел живот? Еве јас имам врска речиси 4 години, па воопшто не ми е глупо или досадно. Ако има разбирање, љубов, другарство нема осетите како брзо лета времето.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Ne veruvam vo dolga vrska, bidejki toa e samo vrska i dvajcata partneri go znaat toa. pa koga i da se sluci nekoja karanica ili slicno, edniot raskinuva ako mu pukne filmot, pa dazbe tolku goidni vlecenje. Sepak ako se raboti za brak, sekako deka e bitna.
Sum imala dolga vrksa i nisto od toa, a se omaziv od kratka vrska i ssega mi e mnogu dobro:smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Зашо да неверувам??? Ако и одговараат партнерите тогаш нема зашо да не успее врската
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Долги врски... Ако не можете да издржите со некој/а повеќе од 3 месеци, како ке издржите цел живот? Еве јас имам врска речиси 4 години, па воопшто не ми е глупо или досадно. Ако има разбирање, љубов, другарство нема осетите како брзо лета времето.

До вчера 5 год и 1 месец.Само да те надополнам,бидејќи ептен розово опиша:)Има и созли,кавги,турболенции,не е се така совршено.
п.с.Форнч немој да си ме издала:pos2:
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Верувам во долги врски,бидејќи јас сум во врска (цели) 9 години.
И убаво ми е,а не велам дека секогаш се било совршено,имало и неубави работи,но тука сме заради љубовта,не?
Кога се надополнувате еден со друг,кога дишете еден за друг,сите тие неубави нешта исчезнуваат.И знаете дека сте тука еден за друг,што и да се случи.
Не велам дека треба да се остане со некој по било која цена,ама ако постои љубов,вреди да се издржи се,и не е битно дали сте 1 месец,или 10 години заедно,битна е ЉУБОВТА.
Јас го сакам исто колку што го сакав и пред 9 години,и пред 2 дена,значи љубовта не можеме да ја мериме по тоа кој колку долга врска има.Љубовта си е љубов,ја даваш,ја земаш,и тогаш се е совршено!
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Pa vo celost se soglasuvam vo aquarius. Ako postoi ljubov.. Ne e vazno kolku dolgo trae vrskata. Veruvam vo dolgi vrsk, zasto sum iskusil nekolku i sum bil svedok na mnogu takvi, kade sto 99% zavrsile so brak, semejstvo i tako dalje. Ne deka se e rozovo vo dolga vrska, toa ne e tocno, samo takvite vrski znaat da imaat svoi momenti, dobri ili losi. Posebno onie dobrite, vo slucajot na dolgi vrski nema da se zaboravat nikogas.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Зашто да не...никогаш кога почнуваш врска не мислиш одма кога ќе раскинеш,мислам тоа е безвезе,кај мене се е спонтано,доколку е убаво е супер без разлика колку време е тоа :toe:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Имав две долги врски од по 4 години..и чудна работа, после четвртата година и во двата случаи следуваше раскинување. Сега сум во брак, но после кратка врска. Не мора да значи дека долгата врска е гаранција за успешен брак. Само љубовта е важна, ништо друго:back:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Зависи за колку долга врска станува збор.Признавам врски 1,5 до 2 години.Али тие што се по 10 години стварно не ги разбирам.Па во таа врска ке се роди дете и во школо ќе тргне.Долгата врска не е рецепт за успешен брак.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
А
Зависи за колку долга врска станува збор.Признавам врски 1,5 до 2 години.Али тие што се по 10 години стварно не ги разбирам.Па во таа врска ке се роди дете и во школо ќе тргне.Долгата врска не е рецепт за успешен брак.
А што станува со врските измеѓу? (3, 4, 6 години)
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
ДАли верувате во долги врски, и дали мислите дека тие можат да бидат успешни и трајни, во секој смисол, љубов, верност, страст и сл... Долги врски ги сметам оние од 3 години па нагоре, барем спрема мене, не знам за вас...
Долга врска не мора да значи и квалитетна врска.Ама сепак, подобро повеќе години заедно, за после да нема изненадувања. А сепак, Ќе се најде по некое surprise.

Јас сум за долги врски, како и да е.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
АА што станува со врските измеѓу? (3, 4, 6 години)
Во 3 годишна уште му се радуваш на детето.
Во 4 годишна пак почнуваш да му обрнуваш внимание на маж ти.
Во 6 годишна го планираш второто дете.:helou:
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Да, како што верувам и во долги пријателства и општо врски меѓу луѓето што траат. Едноставно има енергии што се привлекуваат, а ако и соодветните индивидуи покажат желба и труд за да опстанат заедно, тогаш имаат бинго и ете ви врска што трае, или како што викате вие - долга врска. It is as simple as this :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom