Дали верувате во долги врски?

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ДАли верувате во долги врски, и дали мислите дека тие можат да бидат успешни и трајни, во секој смисол, љубов, верност, страст и сл... Долги врски ги сметам оние од 3 години па нагоре, барем спрема мене, не знам за вас...
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ne , 90 posto se zimaat po kratki vrski,taka da po 3 godini vrskata stanuva bespredmetna ako ne otide u nekoj drug kvalitet kako brak familija deca
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Ne , 90 posto se zimaat po kratki vrski,taka da po 3 godini vrskata stanuva bespredmetna ako ne otide u nekoj drug kvalitet kako brak familija deca
зошто да мора да премине во друга фаза? јас знам луѓе што одат по 7-8 години, па еве уште не се во брак, а изгледа дека добро им оди...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да верувам и многу ги сакам, до сега сум имал само една кратка врска, ако може да се нарече кратка траеше некои неполни 3 месеци :) и ги обожавааммммм долгите врски, се разбира сакам да завршат со брак ама никако да ја најдам вистинската :( или она барем да ме најде мене...
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
Љубов, читај беснеење на хормоните, може да се случува меѓу двајца околу 4 години со можност по одреден временски период се да се повтори. Е сега после тие 4 (често и помалку) години двата партнери може да останат заедно поради тоа што се запознале добро еден со друг и си се допаѓаат како личности а не како секс објеки а ако било само за секс врската престанува.
Значи долгите врски се најнормална, природна, работа.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
во толку милијарди луѓе, сигурно Господ створил некоја слична на тебе, на мене и на секој... барем ја така си мислам...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако не постојат долги врски,како сме настанале сите ние?Како настанале мајка ти и татко ти?
Верувам во долги врски.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
zasto ?

pa ednostavno mislam deka ako nema deca nema sto da gi vrzue ponataka ... strasta pominuva a razbiranjeto jes da go ima ama pritisokot raste osob eno kaj zenite koj im e cel da se omazat se poveke i poveke kako idat nakaj 30 ka sto e normalno. I najcesto im puka film na nekoj i posle se zimaat so prviot sto ke naleta ili
 
Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Dolgite vrski se najuboto nesto so moze na coek da mu se desi. Barem spored mene
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
И јас верував во долги врски ама не повеќе .
Монотонијата ја убива врската ( тоа ти е како да одиш секој ден в кино и истиот филм да го гледаш )... е сега ако двајцата се спремни да си променат нешто во врската и да се разбие таа монотонија тогаш би успеала
Во почетокот на врската има љубов ама лошо е ако таа љубов премине во една навика
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
od tri godini nagore kako sto vise gi narekuvas dolgi vrski se e vsusnost stvar na navika... ne e vise ljubov... ne vikam SEKADE ali vo poveketo slucaEVI..
ednostavno si naviknuvas da ja gledas taa licnost pokraj sebe da ti e pri raka... sepak jas povekle sum za brak posle kratka vrska...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ne , 90 posto se zimaat po kratki vrski,taka da po 3 godini vrskata stanuva bespredmetna ako ne otide u nekoj drug kvalitet kako brak familija deca
Поправи ме ако грешно те сфатив, ама дали тврдиш дека детето е единствената причина за брак? Не дека потписот на парче хартија е гаранција за љубов, ама брак склучен чисто зашто девојката останала бремена и ништо повеќе... Зашто ако тие двајца повеќе не се сакаат, а ете, се случило да чекаат заедничко дете... Поверојатно ми е дека ваквата врска (условно кажано) брзо ќе се распадне, него ли онаа тригодишна, која ти ја нарекуваш беспредметна.

Фала богу дека штом ќе стануваат родители (ако стануваат), ќе си го сакаат сопственото, заедничко дете, ама не сум сигурна дека тоа ќе им` ја врати врската назад.

Има луѓе кои се во врска и преку 10 години, живеат заедно, а не се венчани, па не ни размислуваат на таа тема. Убаво пишаа погоре.
бракот е само формална работа, парче хартија
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Долга врска е многу релативна работа. Некои луѓе имаат чувство како да се познаваат цел живот по само шест месеци поминати заедно, некои дознаваат се` нешто ново тек по две-три годишна врска. Не може да се постави временско ограничување на тоа што претставува долга а што кратка врска.

Зошто не би верувала во долги врски? Логично е да верувам, бидејќи нАли верувам и во вистинска љубов која е безвременска.:)

Језда во денешно време на многу од луѓето им е поинтересно да имаат кратки авантури, one-night stands и ако се во врска-чести „излети на туѓа полјана“. Не знам од каде е „наметнат“ тој тренд, ама ако си слободна птица (колку глуп термин :)) не значи дека си по-кул од некој кој има постојана и долга врска.
Неверојатно е како секој ден е се поинтересен и нов иако е поминат со една единствена личност.
Неверојатно е како и по толку време поминато заедно понекогаш не можеш да заспиеш од проклетите пеперутки во стомакот дур мислиш на него.
И кога немаш на што да мислиш, низ глава ти прелетуваат сите зезанции, љубовни изјави, смешки, романтични моменти кои си ги доживеал благодарение на таа една личност.
Чувството е прекрасно.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom