Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
И нормално.. Сите тука се поштени и фини, и секако, светици и светци.
Ма ајде. Ако баш тој дечко го сакате со целото срце, и имате можност ете малку да бидете со него, ќе се откажете?..
Љубовта е слепа работа, за неа би ја направиле и најголемата глупост.
И после појќе боли... И не е за светец.. Во случајот само машкото шо има женска е задоволен... Ти не си...
Ако се мувам некогаш со некој шо има женска ќе биди заради мое задоволство.. А не дека го сакам и сакам да си ја задоволам потребата да бидам со него
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ако ми се допаѓа , да секако - ама малце ќе ми биде шубе ( првиот пат , онака ... )

потоа ако не и сметало - нема да биде проблем за понатаму - просто е . ако "таа" не се грижи за тоа - каде е мојот проблем тука ( луѓето експериментираат )
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
ке биде малце глупаво али ке се мувам ако ми се свига
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
A tie so se imate muvano so e so grizata na sovest dali se kaete ili?
Еднаш ми се има то случено и не ме гризела никаква совест оти негова е одговорноста... Јас го преќутив то и ете го уште си е со женската
Детето сакаше малку разонода надвор од врската
Јас му ја пружив та разонода и е многу глупо да знајш дека некој те користи ради промена или оти му било досадно
Зато сум против мување со некој шо има женска/дечко без разлика колку ги сакате за нив секогаш ке бидите лек за досада и ништо појќе
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Ma kakva griza na sovest. A on nema zasto bi ja imala jas. Bi se muvala ako mi se sviga
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Srcko...griza na sovest ?Ne treba jas da ja imam treba ona da ja ima..ona vara ne jas!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
.НЕ...кратко јасно и гласно..Не.:nenene:..заш после тоа еее ...ем гадно ќе се осечам ем одма тапија ти ставаа...:nesvest:...ама ипак да сум машко..и да сака да се смува со мене некоја која има дечко..заш да не..машко сум си..:pos2::pos2::pos2:
 

Troublemaker

Guilty as Charged
Член од
1 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
0
Да би се мувала зш да не ако стварно ми се свиѓа момчето. Иако има женска па и ја сум имала дечко ама на некоја друга не и било тоа важно, нема што и мене да ми е. Не сакам да сум намбр 2 во нечиј живот ама додека нема чувства ок е ...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
До сега имав едно такво правило да не се мувам со некој што е веке во врска со друга...ама никогаш незнаеш што ти носи животот и во каква ситуација ке се најдеш...иако мислам дека не е препорачливо
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
не би направила тоа затоа што после грозно ке се чуствувам и ке се каам и ке си мислам како ми било на мене кога такво нешто би ми се случило:nesvest:

pa dobro zavisi kakov de4ko ke si najdesh za da ti go napravi toa...

a sea se zborime za toa ako nekoj koj go svigjash ili SAKASH da saka da se muvate iako ima vrska...

togash nema da bidesh ti onaa *Bad Person* vo prikaznata tuku toj koj saka neshto so tebe pokraj toa shto ima vrska:smir:

(barem spored mene)

ako ne sum vo pravo popravi me:)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
ako jas sum sloboden i nemam devojka da!!!!!!.........( da ne zvuci sea ko klise deka sum premnogu veren) ama ako imam devojka ne bi se smuval so nekoja so ima decko.....ama ako sum free i neam nikakva obvrska ic ne mi e gjale dali ona ima ili nema decko ako ona ne misli na toa!!!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мување е огромен шит-концепт на конзумеризмот.
Взаемно искористување на две личности,за моментално задоволство(од менување телесни флуиди,или евентуално секс ако имаат среќа).
Не дека го неам правено тоа,ама не би во иднина.
А дали претставува пречка тоа што личноста има партнер?
Веројатно да,би требало да има некаков морален кодекс околу тоа.
Само тажно е да се гледа,како повеќето си го бришат газот со таквите насоки кои се потребни на секоја личност,мислам дека не вреди.
Или вреди...?
Не знам...refuse,resist...:D
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не сакам изневерувања, но доколу постои многу голема привлечност меѓу нас двајца тогаш можеби би се мувала. Нема зашто да одам спротивно од моите чуства и плус ако него воопшто не му пречи што има девојка. Е сега ако би имал долга стабилна и сериозна врска би чуствувала малку совест зашто зимам нешто што е туѓо. Tуѓото е послатко:)

А доколку пак јас имам дечко 99,9 % не би се мувала. Ама секогаш постои 0,1 %.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom